PREVIEW | Zajtra na programe žlto-modré derby východniarov v Trebišove

  • 21.08.2020
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice majú len dva celé dni na to, aby sa vrátili späť na ligovú scénu. Už zajtra (v sobotu 22. augusta) na nich čaká 4. kolo II. ligy. Zverenci trénera Mareka Fabuľu nebudú merať takú dlhú cestu ako do Olovár, presunú sa „iba“ na Zemplín. Pred nami je totiž východoslovenské derby proti Trebišovu s výkopom o 16:30!


PREDSTAVUJEME: SLAVOJ TREBIŠOV


Nedávna futbalová história

Po zisku prvého miesta vďaka 62 bodom v III. lige Východ v sezóne 2016/2017 sa mohol Trebišov tešiť z postupu do celonárodnej súťaže.  Nasledujúca nováčikovská sezóna bola ozajstnou skúškou. Výsledkom bolo 10. miesto so ziskom 37 bodov a negatívnym skóre 27:44. Na prvú zostupovú priečku mali Trebišovčania k dobru päť bodov. V ročníku 2018/2019 to už ale bolo o inom. Len tridsať bodov počas rovnakého počtu odohraných duelov, opäť nepriaznivé skóre 24:44 a tentokrát z toho vzišla zostupová 13. pozícia. Nasledovať mal prepad do nižšej súťaže, avšak vďaka nepodaní prihlášky od košickej Lokomotívy mohol futbal v Trebišove pokračovať v II. lige aj ďalej.

Slavoj sa minulú sezónu musel vysporiadať aj s tým, že svoje domáce duely musel hrať až do konca októbra v Michalovciach, respektíve v Košiciach. To takisto ovplyvnilo postavenie v tabuľke. Pred prerušením súťaže patrilo Trebišovu posledné 16. miesto, avšak po rekonštrukcii a návrate na svoj štadión ťahali Zemplínčania šnúru štyroch duelov bez prehry (2 výhry a 2 remízy).


Hráčsky káder

Leto prinieslo veľkú obmenu zostavy. Z Trebišova sa porúčala väčšia časť súpisky. Medzi týchto hráčov patrili Tóth, Zajac, Cicman, Korijkov, Celestine Lazarus, Hirjak, Matić, hosťovania takisto skončili Černákovi, Zsigmundovi, Gmitterovi, Leškovi z Bardejova či Mihalíkovi a Harvilovi.

Slavoj sa posilnil najmä o mladých hráčov, ktorými sú Ukrajinec Smirnov, Špak a Pálfi z Michaloviec či Valko a Sitarčík z Prešova, respektíve Vranova. Nad 23 rokov a teda do tohto pravidla nespadajú záložník Digoň, Wisdom Kanu, brankár Vinclér, ale ani náš kmeňový hráč Predrag Radovanovič, ktorý bude na Dolnom Zemplíne hosťovať do konca roka 2020. Spolu s ním na rovnakom mieste hosťuje aj náš mládežnícky reprezentant, stále iba 19-ročný Matúš Katunský.

Od novej sezóny vedie Trebišov z pozície trénera Ondrej Desiatnik.


Priebeh ligovej súťaže

Trebišovčania majú za sebou iba dva súťažné víkendy, teda rovnako ako my. V tom úvodnom prekvapivo brali bod z pôdy majstra, keď v Dubnici remizovali 1:1 gólom Adekunle Issu. V 2. kole ich čakalo voľno, v tom treťom cestovali na ihrisko ďalšieho favorita – Banskej Bystrice. Hostia držali krok a remízu 1:1 do 45. minúty, vtedy ale inkasovali z penalty od Polievku a po hodine hry prišla definitíva od toho istého hráča. Stretnutie sa napokon skončilo 6:1 v prospech Dukly.


Vzájomné súťažné stretnutia

Nováčikovský ročník priniesol dva súboje s Trebišovom. V 2. kole sme si body podelili po výsledku 2:2 v Čermeli, o tri a pol mesiaca neskôr sme boli svedkami priam neopakovateľného duelu na Zemplíne. Zápas na ťažko premočenom a podmočenom teréne začali lepšie domáci po chybe v našej obrane. Odvtedy sme sa borili nielen s výnimočnými podmienkami na ihrisku, ale aj s konsolidovanou obranou Slavoja. Najmä v záverečných minútach sme vyvinuli veľký tlak, hrali sme až so štyrmi hráčmi vpredu. Odmenou bol vyrovnávajúci zásah Borisa Gálla v 87. minúte a teda i konečný stav zápasu 1:1.


17. kolo II. ligy 2019/2020: Slavoj Trebišov 1:1 (1:0) FC Košice


Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov (C), Ilinjo, Guilherme Barbosa, Begala, Tóth (89. Hirjak), Matić, Zsigmond (75. Chovan), Cicman, Havrila, Špak

FC Košice: Pulen (17. Giertl) – Kis, Kavka, Pavúk, Matta – Vancák (C), Rizie (58. Vyshnevskyi), Liener – Karaš (58. Radovanović), Gáll, Leško


Góly: 3. Matić – 87. Gáll

Žlté karty: 36. Zsigmond, 42. Begala, 79. Matić – 49. Kis, 73. Gáll, 85. Liener

Diváci: 893.


Na slovíčko s trénerom Marekom Fabuľom


Pán tréner, rozprávame sa po súboji v Slovnaft Cupe. Povinný postup za nami, teraz už mysľami v Trebišove. Ako sa na tento zápas pozeráte?

„Bude to veľmi ťažký zápas. Nastala tam zmena trénera a tým, že prišiel pán tréner Desiatnik, tak to nebude ľahké. Dobre ho poznáme, vieme, že je to tréner, ktorý svojich hráčov núti do aktívnej hry, takže to nebude zápas, v ktorom budú mať oni nejaký rešpekt alebo že by sa stiahli.“

„Práve naopak, oni budú tí, ktorí budú chcieť čo najskôr strhnúť vedenie na svoju stranu. My teda očakávame náročný duel, vo veľmi ťažkom prostredí. Získavať body v Trebišove nie je jednoduché, o tom sme sa už presvedčili, ale my sa na druhej strane pokúsime, aby to bolo v plnom počte, aby sme dokázali náš progres potvrdiť a pripraviť si pozíciu na ďalšie zápasy.“


Nemôžeme nespomenúť našich fanúšikov, ktorí opäť avizujú výjazd. Na jeseň nás v Trebišove takisto podporili a držali nás hlasivkami v boji o body.

„Samozrejme, my sme šťastní a tešíme sa, že máme takých fanúšikov, ktorí boli na Liptove i v Olovároch, fandia nám a prežívajú to spolu s nami. Aj toto je veľmi dôležitý faktor a ja verím, že sa po ďalšom zápase v Trebišove budeme spolu radovať.“


Ďalšie informácie

Ako informujú sociálne siete Slavoja Trebišov, cena vstupenky na zápas je jednotne stanovaná na 5€. Deti do 11 rokov majú vstup zadarmo.

Na Dolný Zemplín sa dá dostať bez problémov aj vlakom za niečo menej ako 50 minút, cesta autom trvá ešte o zhruba 5-10 minút menej. To sú priam ideálne podmienky na letný výjazd.


Pred nami je tak ďalšie, veríme že nezabudnuteľné, žlto-modré derby. Chceme pokračovať v dobrých výsledkoch, domáci ale budú proti. Príďte chalanov povzbudiť aj mimo domáceho trávnika a pripraviť im skvelú atmosféru. Výkop je stanovený na 16:30. Vidíme sa v Trebišove!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI