PREVIEW | V strede týždňa doma malé El Clásico, hostiť budeme béčko Slovana

  • 23.09.2020
  • Vytlačiť
II. liga pokračuje tzv. „anglickým“ týždňom. To znamená, že sa hrá systémom streda-víkend. Dnes (23. septembra) doma v rámci 9. kola  privítame od 15:30 ŠK Slovan Bratislava „B“.


„Béčko“ Slovana bolo jedným z nováčikov v lige v minulej sezóne. Stalo sa tak po postupovom ročníku v III. lige skupiny Bratislava, kedy juniorka ŠK nazbierala dokopy rovných 80 bodov. V uplynulej sezóne, ktorá bola poznačená prerušením a neskôr predčasným skončením, sa Slovan „B“ nachádzal po 18 zápasoch na predposlednej 15. priečke so 17 bodmi.


Základom mužstva sú mladí odchovanci klubu. V bráne si v tejto sezóne menili miesta Rybár s Chudíkom, v defenzíve väčšinou hrajú Čech, Laczkó, Tóth, Hubert či Baláž. Smerom dopredu sú to Rigo, Matoš, Habodasz, Haramia alebo Garcia, pričom poslední dvaja sú zároveň jedinými strelcami svojho tímu v sezóne. Hlavným trénerom mužstva je Stanislav Moravec, jeho asistentom je Szilárd Németh.


ŠK Slovan Bratislava „B“ sa nachádza v tabuľke na poslednom 15. mieste bez zisku jediného bodu. Juniorka Slovana prehrala všetkých šesť ligových duelov so skóre 2:17, naposledy v sobotu 12. septembra podľahla Púchovu 0:2. Uplynulý víkend malo „béčko“ aktuálneho slovenského majstra voľný žreb.


Minulú jeseň sme bratislavský tím porazili rozdielom triedy 3:0. Gejza Pulen vtedy nemal vážnejší zákrok, bol to zároveň ojedinelý duel bez žltej karty. Naopak, Matúš Ružinský v bráne ŠK riešil nejeden vážnejší zákrok, keď dvakrát vychytal Kamila Karaša. Náš zásah prišiel do polčasu, postaral sa oň Maksym Rizie. Tento gól bol neskôr zvolený za gól jesene. Po zmene strán sme ešte navýšili vedenie vďaka Erikovi Lienerovi a Dávidovi Leško, pričom okrem iného v závere ešte zvonila žrď po pokuse Františka Pavúka.


II. liga, 14. kolo, 2019/2020: FC Košice 3:0 (1:0) ŠK Slovan Bratislava „B“


FC Košice: Pulen – Kis, Kavka, Tumma, Pavúk – Rizie, Vancák (C), Ristovski – Leško (82. Kim), Karaš (60. Gáll), Liener (60. Radovanović)

ŠK Slovan Bratislava „B“: Ružinský – Borovský (85. Švihel), Pauschek, Čikoš, Čech, Kozlovský, Habodasz (72. Schlossár), Hubert (C), Jackuliak, Haramia (46. Mašulovič), Potoma


Góly: 38. Rizie, 60. Liener, 65. Leško.

Bez kariet.

Rozhodovali: Patrik Papuča – Marek Galo, Peter Čajka.

Diváci: 1 180.


Pán tréner, rozprávame sa krátko po dueli v Petržalke. Čo sa dá urobiť za pondelok a utorok, keďže tých dní na tréning je minimum?

„Potrebujeme najmä dobre zregenerovať a nastaviť sa na ďalší zápas. Je to hlavne o regenerácii a mentálnej príprave.“


Bude to malý derby zápas, hoci ide len o juniorku Slovana...

„Tak ako sú Košice ťahákom pre divákov vonku, tak je aj Slovan, hoci len béčko. Sú to stále derby a emotívne zápasy, ktoré majú špecifickú atmosféru. Ja verím, že dokážeme chlapcov pripraviť, ale že chlapi hlavne odvedú maximum pre to, aby sme sa výsledkovo znovu nakopli a aby to bolo trojbodové.“Po remíze v Petržalke by sme sa radi vrátili na víťaznú vlnu. Hoci netradične v stredu o 15:30, o to viac ale budeme potrebovať vašu pomoc z tribún. Príďte povzbudiť chlapcov v ďalšom domácom zápase!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu