PREVIEW | V Skalici so snahou o prelomenie nepriaznivej série, dočasne bez trénera Mareka Fabuľu

  • 09.10.2020
  • Vytlačiť
V 12. kole II. ligy pokračujeme súbojom s ďalším tímom, ktorý sa v uplynulej skrátenej sezóne dostal do nadstavby. Zajtra v sobotu (10.10.) sa predstavíme v Skalici, proti domácemu MFK. Stretnutie budete môcť opäť sledovať prostredníctvom streamu vďaka portálu Futbalnet.TV.


PREDSTAVUJEME: MFK Skalica


Po zostupe z Fortuna ligy v roku 2016 sa Skaličania v posledných štyroch sezónach neumiestnili na horšom ako 3. mieste. V ročníku 2016/17 to bola bronzová pozícia s 58 bodmi, o sezónu neskôr priečka strieborná so 62 bodmi, po ktorej nasledovala ešte neúspešná baráž o postup proti Senici. Uplynulé dva ročníky to boli znovu tretie miesta so ziskami 53 bodov, respektíve 39. Aj to dáva poznať, že MFK je dlhodobo na špici II. ligy a je každoročným ašpirantom na boj o postup medzi slovenskú elitu.


Pred augustom odišlo zo Skalice viacero opôr posledných rokov. Boli nimi univerzál Lukáš Hlavatovič, kapitán Lukáš Opiela, kanonier Roman Haša, Marek Frimmel, Mihajilo Popović či Vojtech Milošovič. Najmä prví traja menovaní sa zapísali do histórie skalického futbalu značnými písmenami.

Vedenie prinieslo namiesto nich Jána Mizeráka z Podbrezovej, dvojicu Michal Horodník – Richard Nemergut z Bardejova, Miroslava Almaského z Ružomberka či legionárov Piotra Straczeka a Martina Nečasa. Na Záhorí hosťuje do konca sezóny aj náš kmeňový hráč – útočník Jakub Škovran.

Už pri pohľade na zostavu je jasnou jednotkou v bráne Martin Junas, chrbát mu kryje Poloha s Riskom. Defenzíva je postavená na Michalovi Rankovi, spomínanému Jánovi Mizerákovi či kapitánovi Martinovi Nagyovi. Smerom dopredu majú vypracovanie gólov a premieňanie šancí na starosti Daniel Šebesta, Mário Hollý alebo Jakub Šulc.

Hlavným trénerom mužstva je od júla 2019 Jozef Kostelník, jeho asistentom je Pavol Majerník.


Sedem výher, jedna remíza, dve prehry a skóre 24:13 znamenajú pred víkendom 3. miesto. Skaličania odohrali ligové 10. kolo naposledy 26. septembra, doma privítali Púchov. V ňom sa zrodila práve jediná deľba bodov po výsledku 1:1. Predtým MFK prehralo v Liptovskom Mikuláši a náš súper nie je nezdolateľný ani doma. Po gólovej prestrelke 4:3 sa podarilo uspieť na západnom Slovensku Podbrezovej. Na druhej strane Skalica zdolala vonku lídra z Banskej Bystrice, na ktorého stráca tri body, doma si poradila s majstrom z Dubnice.


So Skalicou sme odohrali jeden súťažný súboj. Bolo tomu tak v piatom kole minulého ročníka, ktoré bolo debutové pre trénera Mareka Fabuľu. Na Záhorí sme domácich zatlačili, po „malej domov“ si favorit skoro strelil vlastný gól, napokon to však ustál. Jediný zásah však strelil ku koncu polčasu Roman Haša, nám sa ani po zmene strán po snahách Lienera, Gálla či Kuca vyrovnať nepodarilo.


II. liga, 5. kolo, 2019/2020: MFK Skalica 1:0 (1:0) FC Košice


MFK Skalica: Junas – Nagy, Hlavatovič, Karlík, Frimmel, Opiela (C), Tomovič, Mášik (74. Šebesta), Haša, Popović, Blažek (86. Pospíšil)

FC Košice: Pulen – Katunský (69. Liener), Kis (76. Vyshnevskyi), Ristovski, Gáll, Pavúk, Kuc, Vancák (C), Kačala, Karaš, Kavka


Gól: 43. Haša.

Žltá karta: 80. Kavka.

Rozhodovali: Michal Smolák – Dušan Štofik, Jakub Košecký.

Diváci: 658.


Pán tréner, cez víkend netradične nebudete s chlapcami na zápase. Viete tieto dôvody opísať bližšie?

„Ja s chlapcami necestujem, pretože som v karanténe. Nie je to nič vážne, musím však zostať doma, je nariadená povinná 10-dňová karanténa. Bol som s osobou, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19 a musím zostať v karanténe, inak sa nedá. Všetky testy, ktoré sme podstúpili, sú negatívne, napriek tomu musíme podľa zákona dodržať 10 dní. Kvôli tomu som nevycestoval s mužstvom, chlapci však majú všetky veci pripravené a všetko je tak, ako má byť.“


Zmenilo sa niečo na tréningoch po dvoch tesných a nešťastných prehrách?

„Tréningový proces prebiehal štandardne. Všetky veci sú nastavené tak, aby sa to v najbližšom zápase zlomilo. Samozrejme nejaké detaily sa rozobrali a povedali, aby sme minimalizovali následky našich chýb. Verím, že sa to v najbližšom zápase stane. V Skalici hráme na vynikajúcom ihrisku, takže verím, že si to chlapi užijú a že dokážu forsírovať futbal, na ktorý sme boli stále zvyknutí a že ten zápas pre nás skončí čo najlepšie.“


Uplynulý rok to bol pre Vás v Skalici debut na košickej lavičke. Od tejto doby ubehlo veľa času, ako si ale na ten duel spomínate? Čo naopak očakávate od zajtrajška?

„Spoznávali sme vtedy mužstvo. Myslím si, že sme si v tom zápase nezaslúžili prehrať, ale skalické prostredie je veľmi náročné. Dlhodobo hrajú na špici II. ligy. Nič ľahké nás nečaká ani teraz, ale verím, že chlapi sa s tým dokážu popasovať a že práve takéto zápasy, ako je tento, ktorý bude veľmi náročný, dokážu zvládnuť.“


Zápas môžete opäť raz sledovať na internete vďaka prenosu od Futbalnet.TV na odkaze:

https://livestream.com/futbalnet/events/9324186


Držte našim chalanom palce na diaľku aj za stavu futbalu bez divákov. Chlapci cítia Vašu podporu, na Záhorí budú bojovať o prelomenie smolnej série. Vidíme sa zajtra na streame o 18:00!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu