PREVIEW | V Šamoríne stret tabuľkových susedov v boji o ďalší triumf

  • 11.09.2021
  • Vytlačiť
Ligová súťaž pokračuje v nastolenom tempe. Po týždni sa znovu predstavíme na pôde súpera, v sobotu 11. septembra nás o 16:00 privíta v rámci 8. kola II. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín.


Viac o udalostiach posledných dní prezradil už tradične tréner FC Košice Jozef Vukušič. „Máme za sebou dobrý týždeň, pretože uzdravení hráči, ktorí minule zasiahli do hry, znovu dobre potrénovali. V podobe Dávida Gubu a Erika Lienera máme ďalšie možnosti do ofenzívy, obaja prinesú skúsenosť, obaja sú koncoví hráči – v tomto smere som rád, že máme ďalšie alternatívy. Uzdravil sa aj Dairín González, ktorý minule nebol k dispozícii. Zohrali sme tréningový zápas s U19, popracovali sme na veciach. V sobotu chceme nadviazať na predošlý duel, ešte zlepšiť výkon a znovu zvíťaziť.“

„Poznáme Šamorín, majú mladých hráčov, ktorých si pripravuje Dunajská Streda. Gro tvorí skúsenejšie jadro štyroch-piatich hráčov, ktorí sú tam stabilne. Je to mužstvo s kolísavou výkonnosťou. Pred nami je štandardný program. Ak hráme ďaleko, respektíve blízko pri Bratislave, v piatok netrénujeme, ale cestujeme,“ ozrejmil Jozef Vukušič.


„Je to naozaj dobrá otázka, pretože štatistiky z mojej strany vyzerajú dobre,“ zamýšľa sa Marcus Mölvadgaard nad tým, ako by zhodnotil prvých sedem kôl zo svojho pohľadu. „Mám tri góly a štyri asistencie v ôsmich zápasoch ligy a pohára, ale mohlo to byť lepšie z hlavne pohľadu tímu. Z tohto hľadiska sa určite zlepšíme. Máme na oveľa viac ako len na postavenie v strede tabuľky,“ odpovedal 22-ročný hrotový útočník z Dánska.


Oporami Šamorína zostávajú dlhé roky kapitán Juraj Pančík, na Slovensku dobre známy Argentínčan Aldo Baéz či iní domáci hráči ako Vladimír Fuják, Tomáš Stašík, Jakub Čunta alebo Denis Jančo. Trénerom ŠTK je Michal Kuruc.

Počas leta sa z klubu pobral Ľubomír Mezovský, ktorý ukončil kariéru, útočník Zoárd Nagy odišiel do Maďarska, zatiaľ čo viacerým oporám skončili hosťovania – vrátane nášho Frederika Valacha, ale i Martina Rymarenka či krídelníka Jakuba Šveca. Medzi posilami figuruje meno Ondreja Vrábela z Nitry či Francka Bahiho z akadémie belgického Gentu. O pozíciu brankárskej jednotky bojujú dvaja novici – Erik Gyurákovics (Gyor) a Martin Trnovský (Banská Bystrica).

Domáci sú v tabuľke na desiatej priečke so siedmimi bodmi pri vyrovnanom skóre 10:10. Nepríjemne vyzerá šnúra bez výhry, ktorá sa po prehre 0:3 v Podbrezovej natiahla už na päť duelov.


So Šamorínom sa stretneme takmer po polroku. Naposledy tomu bolo v marci v Čermeli, keď sme vyhrali 2:1. Šance na oboch stranách končili na pozorných brankároch, zmena prišla až na konci hodiny hry, keď sa presadil hlavou Jung. V záverečnej desaťminútovke bol v šestnástke faulovaný Jonec, Pačinda penaltu a vylúčenie Mariča-Bjekiča využil. Hostia reagovali iba raz, po nedorozumení Václava a Kiru znížil Rymarenko.


II. liga, 2020/2021, 21. kolo: FC Košice 2:1 (0:0) FC ŠTK 1914 Šamorín

FC Košice: Kira – Jung (83. Kavka), Krčmarević, Václav, Pačinda (C), Karaš (75. Keresteš), Jakúbek, Pavúk, Novák (46. Kountouriotis), Sabol (46. Kim), Jonec

FC ŠTK 1914 Šamorín: Valach – Fuják, Marič-Bjekič, Oinkonomou, Luciano Vera, Nagy (65. Jančo), Nije, Baez (C) (76. Boateng), Bögi (76. Stašík), Leginus (65. Švec), Rymarenko


Góly: 60. Jung, 82. Pačinda (pen.) – 86. Rymarenko

Žlté karty: 26. Novák, 30. Sabol, 73. Kim – 15. Baez, 88. Njie

Červená karta: 80. Marič-Bjekič

Rozhodovali: Filip Malárik – Michal Budáč, Lukáš Lauer


Stretnutie môžete sledovať na portáli https://huste.joj.sk túto sobotu od 15:55.


Držte chalanom na západe Slovenska palce, vidíme sa na streame!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!

S vašou podporou urobíme všetko pre to, aby sme Košiciam vrátili 1. ligu!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI