PREVIEW | V Šamoríne o body netradične v nedeľu o 10:30

  • 04.09.2020
  • Vytlačiť
September začíname cestou na „ďaleký západ“. Po zápasoch na Liptove a Zemplíne totiž smerujeme až na Žitný ostrov, kde má svoj domovský stánok FC ŠTK 1914 Šamorín. 6. kolo II. ligy odohráme v nedeľu od 10:30.


PREDSTAVUJEME: FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN


Šamorínčania ťažili posledné roky zo spolupráce s brazílskym Fluminense. Tá im od sezóny 2016/2017 priniesla postupne 4., 7. a 12. miesto. Od minulého ročníka slovensko-brazílske partnerstvo skončilo a tak FC ŠTK nadviazalo lokálne vzťahy s fortunaligovou Dunajskou Stredou. V minulej sezóne sa umiestnil Šamorín na 11. pozícii s 21 bodmi na konte.


Veľké zmeny sa v Pomlé, ako nazývajú Šamorínčania svoj domovský stánok, nenastali. Z opôr skončil kariéru Vladimír Pončák, do Znojma sa pobral Matheus a do Rakúska brankár Juraj Hajdúch. Z hosťovania Baeza zo Serede sa stal prestup, s klubom podpísali zmluvy aj Tomáš Stašík z Martina a mladík z liahne nemeckého TSV 1860 Brahim Moumou. Z Dunajskej Stredy v rámci spolupráce obliekajú modro-biele farby Ernest Boateng, Kristián Slebodník, Ladislav Nagy a Martin Rymarenko. Značnou posilou bolo i angažovanie brankára Frederika Valacha z Petržalky.

Oporou v obrane zostáva Marič-Bjekič, v strede poľa sú to Slováci Mezovský (ktorý je zároveň i kapitánom tímu), Fuják či Jančo. Okrem už spomínaných Rymarenka a Boatenga sú obrovskou zbraňou v útoku Jakub Čunta a Juraj Pančík.

Trénerom Šamorína je Ján Blaháč, asistentom Juraj Baláž. 

Dve výhry doma a dve prehry vonku. Taká je stručná bilancia Šamorína po štyroch odohraných kolách. FC ŠTK nestačilo na súperov v Žiline (0:5 proti „béčku“) a v Liptovskom Mikuláši (0:3), zatiaľ čo pred vlastnými fanúšikmi zdolalo Poprad 3:1 i Púchov 2:0. Znamená to zisk 6 bodov pri skóre 5:9, čo stačí momentálne na pozíciu číslo 8 v druholigovej tabuľke.


Domáce stretnutie so Šamorínom z minulej sezóny prinieslo remízu 1:1. Oba góly padli ešte v prvom dejstve, keď sa z brejku presadil agilný Zuberu. Po polhodine hry sme boli svedkami nie príliš častých striedaní do polčasu. Aj tieto zmeny dopomohli k zisku priameho kopu na konci prvého dejstva. K lopte sa postavil Dávid Leško, strelu poslal ponad múr a guľaté teleso sa zastavilo až v sieti. S koncom zápasu mohli skórovať striedajúci Radovanović, ale i Zuberu, tímy si však napokon body podelili.

8. kolo II. ligy, 2019/2020: FC Košice 1:1 (1:1) FC ŠTK 1914 Šamorín


FC Košice: Pulen – Kis, Kavka, Kuc, Pavúk – Ristovski, Katunský (34. Rizie), Vancák – Gáll (34. Vyshnevskyi), Liener (73. Radovanović), Leško.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Nagy, Rymarenko, Magyar, Fuják (C), Valek, Zuberu, Németh (62. Leginus), Dolinský, Pidruchnyi (71. Méry), Čunta (86. Boateng).


Góly: 43. Leško – 32. Zuberu

Žlté karty: 37. Vyshnevskyi, 56. Rizie, 80. Vancák, 90+2. Kis – 45. Rymarenko, 72. Valek, 73. Leginus, 86. Fuják, 90+2. Nagy

Rozhodovali: Maroš Libiak – Michal Budáč, Rastislav Kuba.

Diváci: 902.


Pán tréner, čo je nové v šatni po víťazstve proti Bardejovu?

„Samozrejme bolo dôležité, že sa to proti Bardejovu výsledkovo zvládlo. Rozobrali sme si situácie, ktoré neboli riešené tak, ako by mali byť. Ja verím, že už v najbližšom zápase príde k ich náprave a že chlapci budú schopní tréningové návyky preniesť aj do zápasu v najväčšom množstve a že ten duel pre nás dopadne dobre.“


Po minulom zápase sme hodnotili august z pohľadu výkonov a výsledkov. Dnes by ma zaujímalo ako by ste zhrnuli uplynulý mesiac z pohľadu obrany, ktorá sa týždeň pred súťažou radikálne zmenila príchodmi Michala Joneca, Ondreja Elexu a Matúša Kiru.

„Sme radi, že nielen noví hráči, ale celé mužstvo v rámci defenzívy pracuje príkladne. Svedčí o tom aj to, že sme dostali len dva góly, čo je najmenej z celej ligy a že si chlapci dokážu poctivo plniť svoje úlohy smerom dozadu. Aklimatizácia nových hráčov je v poriadku. Viac nás mrzí, že nedávame toľko gólov, koľko by sme chceli, aby sme tie zápasy, poviem to otvorene, mali kľudnejšie, aby sme to nemuseli riešiť až do posledných sekúnd.
                                                      

Začínajú sa nám zápasy pomerne ďalej od domova, a to hneď netradične v nedeľu o 10:30. Vyplývala z toho aj nejaká zmeny v tomto tréningovom týždni?

„V pokoji sme si to rozložili vzhľadom na to, že hráme o pol jedenástej ráno, čo je taký ešte dorastenecký čas. Prispôsobili sme tomu celý týždeň, kedy trénujeme stále ráno o desiatej, aby si chlapci vedeli navyknúť na ten čas, aby to nebol taký skok, že až v deň zápasu to bude prvýkrát [v daný týždeň]. Chlapci sa svedomito pripravujú, aby boli stopercentne pripravení.“


Proti Šamorínu sme vonku ešte nehrali. V zostave majú domáci viacero mladíkov z Dunajskej Stredy, ale i skúsených hráčov. Čo možno očakávať od tohto stretnutia?

„Náročný zápas. Každý jeden zápas je do 3:0 veľmi náročný. My sa budeme snažiť o to, aby súper to mal veľmi ťažké, aby sme dokázali to obdobie, počas ktorého sme spolu, zúročiť. Potrebujeme body nosiť aj ihrísk súperov. Myslím si, že Šamorín je doma niekoľkonásobne silnejší ako vonku, takže je to pre nich priorita doma získavať všetky body. My urobíme všetko pre to, aby sme čo najviac bodov priniesli domov.“


Ako sme načrtli pri pohľade na formu súpera a ako to potvrdil aj samotný tréner Marek Fabuľa, Šamorín bude doma nepríjemný súper. Nečaká nás nič ľahké, no II. liga už taká je. Na západné Slovensko cestujeme už deň pred zápasom, aby sme dostatočne pripravili na nedeľňajší výkop. Držte nám palce aspoň na diaľku, chalani to budú potrebovať!


Sme predsa VSS - Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu