PREVIEW | V Rimavskej Sobote o postup do 4. kola Slovnaft Cupu

  • 16.09.2020
  • Vytlačiť
Náročnú druhú polovicu septembra štartujeme Slovnaft Cupom. Ako to už býva v prvých kolách zvykom, tímy z vyšších súťaží cestujú na štadióny súperov z nižších líg. V rámci 3. kola pohára tak meriame cestu do Rimavskej Soboty, kde nás dnes (16. septembra) od 16:00 preverí miestne treťoligové MŠK.


PREDSTAVUJEME: MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA


Rimavskosobotský futbal sa dlhodobo držal v 2. najvyššej súťaži na Slovensku. Zmena nastala v ročníku 2016/17, na ktorého konci zostupovalo MŠK do 3. ligy. Odvtedy sa futbal na Gemeri z regionálnej ligy nedostal späť na celonárodnú úroveň, hoci k tomu nebol úplne ďaleko. Rimavská Sobota brala v tejto súťaži dvakrát po sebe druhé miesto, keď bodovo nestačila iba na Banskú Bystricu, respektíve na Ružomberok „B“. V predčasne skončenej minulej sezóne to bolo po pätnástich kolách pozícia číslo dvanásť.


Skladba zostavy je naozaj pestrá. Nájdeme v nej skúsených futbalistov, ako napríklad 47-ročného brankára Mária Michalíka ktorý vychytal penaltový rozstrel v 2. kole, alebo 39-ročného kapitána Petra Petrána, ktorý má futbalové skúsenosti aj zo Slovinska, Poľska či fortunaligovej Senice. Medzi známejšie mená v kádri patria i Matej Vargic, Peter Vasilko (Slovan Liberec) či Tomáš Fajčík (bývalý reprezentant Slovenska do 17 rokov).

Hrajúcim trénerom mužstva je Tomáš Boháčik, ktorý bol v rokoch 2006 a 2007 súčasťou MFK Košice, následne niekoľko rokov strávil na hosťovaniach v Lučenci.


Triumf 4:0 v prvom kole nad piatoligovým Jesenským sa hladko nerodil, krátko po hodine hry Rimavská Sobota vyhrávala najtesnejším rozdielom. Konečnú podobu výsledku dala až záverečná desaťminútovka, po ktorej bolo jasné, že v 2. kole sa MŠK nevyhne Hajnáčke.

Štvrtoligová Hajnáčka ľahkým sústom nebola. Ešte v 81. minúte svietilo na ukazovateli skóre 1:1, aby potom sa potom domáci tím ujal vedenia. Hostia z Rimavskej Soboty hasili vypadnutie v nadstavenom čase zásluhou Erika Ľuptáka. Došlo tak k penaltovému rozstrelu, v ktorom sa takisto menil vyhrávajúci tím. Každý chvíľku ťahal pílku, no boli to domáci, ktorí v pokročilom štádiu penált znovu nepremenili. Rimavská Sobota tak po výsledku 2:2 v riadnom hracom čase a 8:7 po strelách zo značky bieleho bodu mohla sláviť postup do 3. kola.


Kto si počas týždňa nemôže dovoliť cestovať do Rimavskej Soboty, aby chlapcov podporil na mieste, ten nemusí zúfať. Portál Futbalnet.tv prinesie zo zápasu livestream. Fandiť tak môžete aj na diaľku na tomto odkaze:

https://livestream.com/futbalnet/events/9301893To je z dnešného preview všetko. Držte chlapcom palce, či už na diaľku, alebo na mieste, pretože domáci zo seba vydajú maximum, aby favorita potrápili. Veríme, že v nabitom programe mesiaca september sa nám podarí zaknihovať ďalšiu výhru.  


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI