PREVIEW | V predposlednom kole sezóny privítame rezervu Žiliny

  • 12.05.2022
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice privítajú v rámci 29. kola II. ligy v piatok 13. mája MŠK Žilinu, do metropoly východu príde „béčko“ celku z Fortuna ligy. Zápas sa začína o 17:00.


Po výhre nad Petržalkou a Trebišovom sme vyhrali do tretice aj nad Dubnicou. Už v tretej minúte sa presadil po práci Gubu a Pačindu z malého vápna Marcel Novák, krátko pred hodinou hry zvýšil na 2:0 piatym ligovým gólom práve Dávid Guba. Hostia z Považia veľa šancí nemali, aj preto sme dvojgólový náskok počas slávnostného Dňa mesta Košice v Košickej futbalovej aréne bez problémov udržali. Do ideálnej zostavy kola II. ligy sa tentokrát dostali brankár Igor Šemrinec a obranca Marek Václav.

Do záveru ligy zostávajú iba dve kolá, pred simultánnym piatkovým výkopom o 17:00 nám patrí šiesta priečka s 52 bodmi a pozitívnom skóre 69:35. Na štvrté Komárno a piate Humenné strácame bod. Podbrezovské vysoké víťazstvá znamenajú navýšenie náskoku Mareka Kuzmu na čele ligových strelcov s 20 zásahmi, o tri menej má náš Erik Pačinda a banskobystrický kapitán Róbert Polievka.


Mladíci zo Žiliny sa ostatné sezóny pravidelne pohybujú s prehľadom v strede tabuľky a vyhýbajú sa zostupu. Inak tomu nie je ani teraz, keď im patrí 9. miesto s 36 bodmi a vyrovnaným pomerom strelených a inkasovaných gólov - 44:45.  Žilinčania naposledy na severe Slovenska nestačili na Podbrezovú po výsledku 3:5, predtým podľahli Banskej Bystrici 0:1, zo Skalice odchádzali domov s prehrou 0:4

Trénerom MŠK v II. lige je od októbra 2020 Vladimír Veselý, kapitánska páska koluje podľa zvolených futbalistov v základnej zostave – naposledy ju mal na rukáve brankár Samuel Petráš. „Béčko“ Žiliny je známe tým, že počas necelých deviatich mesiacov ročníka si jeho dres oblečie aj viac ako 45 hráčov. V menoslove hostí by sme márne hľadali jedného výrazného strelca, po štyri góly strelili zhodne Timotej Jambor a Mario Sauer.


Lístky na zápas nájdete v predaji na: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-zilina-b-2022.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v pokladni dve hodiny pred výkopom (od 15:00), budú sa však predávať bez nároku na výber miesta a len do sektorov C3 a C4.


Stretnutie môžete sledovať online na: https://www.nike.sk/niketv.


Príďte povzbudiť žlto-modré farby v predposlednom dueli sezóny. Vidíme sa na štadióne o 17:00!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI