PREVIEW | V nedeľu na pôde nováčika MFK DOLNÝ KUBÍN

  • 11.08.2022
  • Vytlačiť

Program druhej ligy pokračuje rýchlym tempom, našich chlapcov čakajú dva zápasy na ihriskách súperov. Zápasy na ihriskách súperov začneme na pôde nováčika súťaže MFK Dolný Kubín , stretnutie sa začína 14. augusta o 17:00 . Proti sebe sa postavia tímy, ktoré majú diametrálne odlišné ambície, nováčik z Kubína sa bude chcieť čo najskôr odlepiť z dna tabuľky. Stretnutie bude možné sledovať online, stream tradične prináša Niké.TV.

Anton Šoltis pred nedeľným duelom: ,,Potrebujeme vyhrávať.“

Druhá liga pokračuje v rýchlom tempe a naše mužstvo v nedeľu vycestuje na Oravu, kde sa pokúsime pripraviť o body nováčika z Dolného Kubína.

Vezieme sa na vlne troch zápasov bez prehry a naše mužstvo neinkasovalo už viac ako dvestodvadsať minút. Tento fakt teší aj hlavného lodivoda Antona Šoltisa. ,, Z tohto hľadiska to môžeme vnímať tak, že defenzívu sme trošku zastabilizovali. Čisté konto sme mali za sebou dvakrát. V ofenzíve to už také ružové nie je, ale tréner verí, že už v nedeľnom zápase roztočíme na Orave ofenzívny kolotoč. ,,Trochu viac sme čakali v útoku. Škoda toho posledného zápasu, tam sme sa mohli viac presadiť, ale už je to za nami. Pozeráme sa dopredu a veríme, že tie víťazstvá prídu.“ Sobotňajší zápas s Komárnom je už za nami. Tréner Šoltis však vie, akým chybám sa máme vyvarovať aby sme boli úspešní. ,,Po zápase sme si to rozobrali. Musíme sa posúvať dopredu. Vieme kde sme, potrebuje tri body z každého zápasu, potrebujeme vyhrávať, a tak sa k tomu musia postaviť aj hráči.“  V nedeľu nás čaká cesta na sever Slovenska, kde sa vzoprieme proti nováčikovi súťaže. ,,Vieme kde ideme, bude to nepríjemný súper. Majú nula bodov a z tohoto hľadiska sa budú chcieť proti nám  vytiahnuť.“ Na nedeľný zápas má hlavný tréner k dispozícii takmer celý tím. ,,Okrem Borisa Turčáka je celý káder zdravý a verím, že aj Pedro je pripravený a na zápas by mal by ísť s nami.“

Dirigenta zadných radov Jána Kriváka teší fakt, že Košičania v dvoch zápasoch nedostali ani gól,. Jedným dychom však dodáva kde nás tlačí topánka. ,,Neinkasovali sme gól čo je super. Od toho sa musíme odvíjať, ale musíme byť nebezpeční aj vpredu a musíme si na domácom ihrisku  vytvárať viac šancí.“  Skúsený stopér má ešte v mysli sobotný zápas proti Komárnu a mrzia ho gólové šance, ktoré sme nedotiahli do konca.  ,,Prvý polčas proti Komárnu to z našej strany nebolo ono, keď to mám takto nazvať. Nevytvorili sme si v podstate nič. Hrali sme s vetrom a nevystrelili sme na bránu. Druhý polčas sme sa oklepali, hrali sme lepšie, ale tých gólov dávame stále málo.“  Rodák z Vranova nad Topľou sa  snaží  čo najviac sústrediť na najbližšieho súpera, aby sme odčinili chyby z predošlého zápasu. ,,Všetky zápasy sú ťažké a každý súper je proti nám namotivovaný. Každý bojuje a snaží sa hrať čo najlepšie. My musíme hrať svoju hru a pozerať sa na seba.  Verím, že uhráme tri body.“  

Domácemu nováčikovi MFK Dolný Kubín patrí po štyroch víkendoch nelichotivá posledná priečka s nulou na konte získaných  bodov, keď postupne doma podľahli Pohroniu 1:2, v Dubnici 0:3, Komárnu na domácej pôde 1:2 a minulý víkend vonku podľahli aj Púchovu, kde prehrali 1:3.

Hlavným trénerom MFK je 54-ročný Ladislav Pecko, rodák z Krásna nad Kysucou, ktorý v klube začínal svoju bohatú hráčsku kariéru kde pôsobil v mládežníckych kategóriách.

Stretnutie bude možné sledovať online, streamovať ho bude Niké.TV:

https://www.nike.sk/niketv/stream/41036584 

Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI