PREVIEW | S Dubnicou nadviazať na víťaznú formu

  • 06.05.2022
  • Vytlačiť
Dni mesta Košice oslávime v sobotu 7. mája futbalom. Na hráčov FC Košice čaká výzva v podobe FK Dubnica nad Váhom. Výkop stretnutia 28. kola II. ligy je naplánovaný na 18:00.


Východoslovenské derby sme uplynulý piatok zvládli. Trebišov sme porazili 4:1 a hoci sa mohlo zdať, že rozhodnuté bolo už do polčasu, keď sa postupne presadili Pačinda, Jakúbek a Mölvadgaard, celé sa to mierne skomplikovalo v druhom dejstve. Hostia znížili zásluhou Rypáka, po zákroku Nováka mali k dispozícii penaltu. Šemrinec prečítal úmysel Casada, udržal dvojgólový náskok a náš triumf potvrdil desať minút pred koncom Liener.

Miesto v ideálnej zostave kola si po týždni obhájil Matej Jakúbek. Stredový univerzál sa stal zároveň 8. hráčom v histórii nášho klubu, ktorý nastúpil aspoň do 50 súťažných zápasov v drese FC Košice. Maťo, gratulujeme!

Tri kolá pred koncom súťaže sa nachádzame na šiestom mieste so 49 bodmi pri aktívnom skóre 67:35, bod strácame na dvojicu Komárno – Humenné. Zmena nastala v poradí kanonierov, štvorgólová explózia vyniesla na prvé miesto Mareka Kuzmu s 18 zásahmi, o jeden menej má Erik Pačinda. V hre o korunu kráľa strelcov sa ešte drží Róbert Polievka (16 gólov) a náš José Ricardo Cortés (14 gólov).


Jedenásta Dubnica má 30 bodov a päťbodový náskok na trinásty Púchov, ktorý by pred piatkom zostúpil do III. ligy. Mužstvo zo západného Slovenska dokáže potrápiť favoritov, ale aj s nimi vybuchnúť. Príkladom je ostatné kolo, keď Dubničania odchádzali z Podbrezovej domov po debakli 0:8, zápas predtým však doma porazili tretiu Skalicu 3:1.

Dubnickým trénerom je Peter Jakuš, v klube pôsobí od januára 2020. Kapitánsku pásku má na rukáve Frederik Bilovský. V zime odišiel z Dubnice do Podbrezovej spomínaný Kuzma, najlepším strelcom so 7 gólmi v súťaži je Srb Matija Babovič – žiadny iný hráč v kádri inak nestrelil viac ako dva góly.

Duel bude mať zaujímavú príchuť pre Maksyma Rizieho. 24-ročný Ukrajinec pôsobil v Košiciach od júla 2018 do konca roka 2020. Na druhej strane futbalovo vyrastali v Dubnici naši hráči Erik Liener, Matej Jakúbek a Marek Václav.


Lístky na zápas nájdete v predaji na: https://kfa.maxiticket.sk/den-mesta-kosice-na-kfa-2022.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v pokladni dve hodiny pred výkopom (od 16:00), budú sa však predávať bez nároku na výber miesta.


Cena lístka sú 2 €, v rámci nich si viete užiť bohatý kultúrny program v Košickej futbalovej aréne vrátane futbalového zápasu internacionálov VSS a Lokomotívy so začiatkom o 12:30.

Viac informácii o sobotňajšom programe nájdete na:

https://www.fckosice.sk/pridte-oslavit-dni-mesta-kosice-futbalom-a19-1320.  


Stretnutie môžete sledovať online na: https://futbalnet.tv.


Príďte s nami osláviť Dni mesta Košice futbalom a povzbudiť FC Košice. Vidíme sa o 18:00!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI