PREVIEW | Rok 2021 ukončíme východniarskym derby v Humennom

  • 26.11.2021
  • Vytlačiť
Na záver roka prichádza východniarsky súboj a stret druhej najlepšej defenzívy proti druhej najlepšej ofenzíve. V sobotu 27. novembra o 13:00 je na programe dohrávka 17. kola II. ligy proti FK Humenné, predstavíme sa na pôde nováčika.


„Zápasy v Rohožníku a v Humennom sme brali v dvojtýždennom cykle. Pred pohárom sme trénovali viac, teraz sme už iba dolaďovali veci. S prípravou sme však veľmi spokojní a sme výborne pripravení,“ povedal tréner Jozef Vukušič. „Posledné dva týždne nás trochu dobieha počasie a terén. My ideme hrať svoju hru, sústredíme sa len na náš výkon,“ dodal pred posledným jesenným duelom šéf košickej lavičky.

„Tento týždeň sme síce mali kratší o jeden deň, ale mali sme dostatok času ako na tréning, tak aj na regeneráciu. My to ideme zobrať na 300 % vážne. Vieme, o čo hráme. Bude to zaujímavý duel a ja verím, že ho zvládneme. Veľká škoda, že nemôžu prísť diváci, derby by malo ešte väčší náboj,“ zneli slová kapitána Petra Kavku.

„Sme na to skvele nachystaní. V Rohožníku sme zvládli postup do osemfinále pohára, teraz to ideme zvládnuť aj do Humenného,“ reagoval na posledné dni Dávid Guba, pre ktorého je to futbalový návrat domov. „Vyrastal som tam, mám tam rodinu, poznám chlapcov. Teším sa na to. Situácia nám velí vyhrať, potrebujeme to. My sme kvalitní v ofenzíve, oni v defenzíve. Keď sa nám naskytnú príležitosti, budeme efektívni,“ dodal dvojnásobný majster Slovenska.

„Dá sa povedať, že posledné zápasy nám vyšli ako herne, tak aj výsledkovo, a preto zároveň stúpa sebavedomie každého jedného hráča. V poslednej dobe hráme v rovnakom zložení, ale takisto aj hráči, ktorí sú na lavičke a potom z nej naskočia na ihrisko, dokážu rozhodovať zápasy. My tam ideme s naším tradičným nastavením - získať 3 body,“ uviedol pre oficiálny web II. ligy Dávid Gallovič.

„Zase sme sa poctivo pripravovali, tentokrát na Humenné. Je to posledný duel roka, vyústenie všetkého, ideme si opäť po tri body a víťazstvo,“ konštatuje Boris Gáll, ktorý sa pobije o miesto v základnej zostave pri absencii vykartovaného Josého Cortésa. „Keď mi tréner dá šancu, stále ju využijem. Či začnem od začiatku, alebo v 60. minúte, chcem podať najlepší výkon,“ pokračuje Boris a dodáva, že je jedno koľko gólov strelíme, dôležitá je výhra. „Z pohľadu štatistík to bude zaujímavý duel, bolo by fajn streliť čo najviac gólov. Nám však stačí, aby sme vyhrali aj 1:0. Najviac dôležité sú body, nie góly.“

„Výborne nás naladilo víťazstvo v pohári a postup do ďalšieho kola. Trénovanie bolo o to ľahšie, ale my sme sa naďalej svedomito pripravovali smerom k Humennému. Ideme získať body a ukončiť tak túto jeseň víťazne. Bude to najmä o organizovanej defenzíve a pevnej hre. Verím, že si vytvoríme dostatok šancí a dáme z nich góly,“ pridal svoj názor František Pavúk.

Humenné je pred sobotou na piatom mieste s 34 bodmi na konte pri skóre 19:9. Nováčik súťaže minulý víkend prehral v Podbrezovej 0:3. Mužstvo z pozície trénera vedie Jozef Škrlík.

Stretnutie si budete môcť pozrieť bezplatne na https://www.nike.sk/niketv.

Do pozornosti dávame prebiehajúci Black Friday v e-shope FC Košice. Pripravené sú pre vás tri špeciálne balíčky, medzi ktorými si určite nájdete favorita. Viac na: https://eshop.fckosice.sk/


Držte palce našim košickým chalanom v záverečnom dueli roka 2021 proti Humennému!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI