PREVIEW | Proti Rohožníku s cieľom odčiniť domácu remízu

  • 07.08.2021
  • Vytlačiť
Ubehol týždeň a pred nami je v poradí tretie kolo II. ligy v sezóne 2021/2022. Po stretnutí na Slovane a doma s Humenným cestuje družina trénera Jozefa Vukušiča znovu ďaleko na západ republiky. V nedeľu 8. augusta o 11:00 nás privíta na svojom štadióne ďalší z nováčikov súťaže – FC Rohožník.


Ako sa hráči vracajú do zostavy, tak sa ďalší aj zrania. Uplynulé dni priblížil tréner Jozef Vukušič. „Dobre sme potrénovali, potrebovali sme si prejsť niektoré veci, nakoľko mužstvo je stále vo vývoji. Som rád, že do tréningu pribudli Kavka a Jakúbek, že máme viac alternatív v defenzíve, hoci na druhej strane nám vypadli Filip Kis a Dávid Guba, ktorí nebudú k dispozícii na tento zápas. Po zápase s Humenným je zranený aj Erik Liener. Je to o tom, že niektorí hráči majú zranenia, aj preto som rád, že máme širší káder a môžeme ich nahradiť.“

Hlavný kouč zároveň nemá v hlave ďalší tucet hodín strávených v autobuse. „Diaľku neriešime, pretože tam ideme deň pred zápasom. Myslím, že budeme dostatočne odpočinutí, prispôsobili sme tomu aj program. Ideme tam v tom istom režime, ako keď sme šli do Bratislavy. Nemôžeme sa na to vyhovárať, je to pre všetkých rovnaké – my cestujeme na západ, oni potom zo západu na východ.“


„Je tam špecifické prostredie,“ pokračuje tréner a rozoberá silné stránky súpera. „Mužstvo majú zložené väčšinou z domácich hráčov, ktorí hrajú dlhšie spolu. Posilnili to kvalitnými hráčmi, reagujú tak aj na úroveň II. ligy. Szily Németh má už poznatky z ligy z minulej sezóny, určite tam doniesol skúsenosť do mužstva. Výsledky, ktoré majú, sú naozaj tesné. Musíme to zobrať zodpovedne a ja verím, že to tak aj napokon bude z našej strany vyzerať,“ doplnil Jozef Vukušič, na ktorého nadviazal František Pavúk. „Už som tam raz hral pohár, bolo to šesť rokov dozadu. Viem, čo nás tam čaká, nebude to nič ľahké. Favoriti nad Rohožníkom len tesne vyhrali, boli to viac-menej vyrovnané duely. Vieme do čoho ideme, preto sme sa dôsledne pripravili.“

Šuti si je vedomý, že je dôležité sa poučiť z predošlého merania síl. „Zhodnotili sme si zápas s Humenným, hlavne chyby a veci, čo nám absentovali. Povedali sme si, čo musíme zlepšiť, je tam toho viac, takže na tom sme pracovali celý týždeň, naozaj sme to odmakali a radi by sme odčinili domácu remízu. Každý zápas v II. lige bude prakticky o nás. Súperi budú čakať na to, čo my vytvoríme, na to sme pripravení. Verím, že to zlomíme čo najskôr, budeme sa prezentovať dobrou hrou a ukáže sa to aj na výsledku,“ uzavrel futbalový univerzál, ktorý v tejto sezóne nastupuje na ľavej strane obrany.


Najznámejšími menami v zostave Rohožníka sú bez pochýb Marek Frimmel (predtým Banská Bystrica, Skalica, Pohronie), Marek Pittner (Komárno, Šamorín), Dávid Meliš (9 štartov za Senicu vo Fortuna lige), Rok Mohorko (Skalica) či Jozef Herman (akadémia Slovana Bratislava). Po jednom štarte medzi tromi žrďami si pripísali Adam Havlík (proti Skalici) a Dominik Kolena (proti Podbrezovej).

Rohožník v ostatnej sezóne triumfoval v III. lige v skupine Bratislava, keď získal 37 bodov v 15 zápasov a o šesť bodov tak predbehol bratislavský Inter a Raču. Mužstvo prebral na začiatku predsezónnej prípravy tréner Szilárd Németh.

Nováčik sa stretol v prvých dvoch kolách so Skalicou a Podbrezovou, v oboch prípadoch prehral iba o gól. Doma to bolo 0:1 po zásahu Daniela Šebestu, na Horehroní domáci Železiari otvorili skóre hry až po polčase, keď sa presadili Boris Godál s Jozefom Špyrkom. Zatiaľ jediný gól Rohožníka v II. lige strelil v samom závere duelu Martin Privrel, keď korigoval na 1:2 z pohľadu FC.

Stretnutie môžete tentokrát sledovať na YouTube kanáli Futbalnet.TV od 10:50:

https://www.youtube.com/watch?v=8BAT9daw2wE


Držte chalanom palce na diaľku, pretože súboje na pôde nováčikov nie sú jednoduché. V nedeľu sa „vidíme“ iba na streame.


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI