PREVIEW | Pod Dubňom za tretím triumfom v rade

  • 22.10.2021
  • Vytlačiť
14. kolo II. ligy prináša z nášho pohľadu ďalšiu zastávku u súpera zo severu. V sobotu 23. októbra o 14:30 na nás čaká súboj proti MŠK Žilina „B“ na hlavnom štadióne pod Dubňom.


„Po zápase v Dubnici sme zapracovali na rezervách, ktoré nám duel ukázal, rovnako zlepšujeme našu hru. Čaká nás špecifický zápas na umelej tráve, podáme veľmi koncentrovaný a zodpovedný výkon,“ hovorí pred sobotňajším duelom tréner Jozef Vukušič. Oproti jarným duelom proti Žiline to bude na jeseň odlišné. „My sme až na troch futbalistov vymenili prakticky celú jedenástku. Naši hráči vedia, čo od súpera očakávať. Sústredíme sa na seba. Pri prechode na umelú trávu sme zvolili kratšie tréningy, predsa je to zmena. Bude to rýchlejší futbal, prinesie viac dynamiky a na to pripravujeme,“ prezradil skúsený kouč.


„Vnímam to veľmi pozitívne, nakoľko sme otočili nepriaznivý výsledok, hoci si myslím, že do prvého gólu sme boli lepším mužstvom. Ukázala sa naša tímová sila, keď sme hneď vyrovnali, v druhom polčase sme to zvrátili a súpera už do ničoho nepustili,“ vrátil sa ešte k víťaznému zápasu v Dubnici Peter Kavka. „ V kabíne je každým týždňom stále väčší tímový duch, každý hráč má svoju úlohu. Chceme vo víťazných výsledkoch pokračovať a ešte to vygradovať,“ doplnil kapitán tímu.

„Po nevydarených výsledkoch sme si niečo povedali, zmenili sme prístup. Sme radi, že nám to teraz ide,“ kvituje slová kapitána Marcel Novák, ktorý pôsobil pod Dubňom dva roky. „Chalanov tam stále poznám, ale v zápase to nebude znamenať nič. Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali.“

„Som rád, že sme na víťaznej vlne a dúfam, že to spolu natiahneme. Každý jeden z nás je tu dôležitý, každý jeden tu prispieva k tomu, aby klub napredoval a dostal sa tam, kde sa chceme dostať. Budeme stále pripravení, aj keď nastúpime z lavičky,“ opisuje dôležitosť kabíny Erik Liener. „Žilinská filozofia a systém zostáva, takže z tohto pohľadu plus-mínus vieme, čo čakať,“ dodal 27-ročný ofenzívny futbalista. Erik sa v tejto sezóne stal zároveň iba 7. hráčom FC Košice, ktorý v žlto-modrom drese nastúpil aspoň do 50 súťažných stretnutí.


Béčko Žiliny nevyhralo v II. lige päť duelov po sebe, naposledy nestačilo na Podbrezovú na jej pôde po výsledku 0:3. Mladíci spod Dubňa sú v tabuľke na deviatom mieste s 15 bodmi z 13 zápasov. Trénerom tímu je Vladimír Veselý. 

Stretnutie si budete môcť pozrieť bezplatne a bez registrácie na https://www.nike.sk/niketv.


Držte palce našim košickým chalanom proti Žiline!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI