PREVIEW | Po týždni ďalšie derby, v 5. kole doma privítame Bardejov

  • 28.08.2020
  • Vytlačiť
Druhé východniarske derby po sebe. Po remíze 1:1 v Trebišove prichádza čas na druhý domáci zápas v tejto sezóne. V sobotu 29. augusta od 16:30 budeme v rámci 5. kola II. ligy hostiť Partizán Bardejov BŠK.


PREDSTAVUJEME: PARTIZÁN BARDEJOV BŠK

Bardejovčania sú stálym celkom v II. lige. My sa pozrieme na ich účinkovanie počas posledných troch rokov. Sezóna 2017/18 a 12. pozícia so ziskom 35 bodom a len trojbodovým náskokom pred prvým zostupujúcim Novým Mestom nad Váhom bola z pohľadu Šarišanov tesná. Ročník 2018/2019 priniesol priečku s poradovým číslom 10 a 39 bodov, od trinásteho Trebišova delilo Šarišanov bodov deväť.

V predchádzajúcej sezóne, ktorá bola predčasne ukončená, sa Bardejov rovnako umiestnil na desiatej pozícii, keď v 18 zápasoch získal 21 bodov.

Veľkým zmenám na súpiske sa nevyhol ani Partizán. Z klubu sa porúčali preč Haščák, Berežný, Nemergut, Horodník, Janso či Micherda. Do mužstva naopak pribudla dvojica Maťaš – Horváth z Popradu, Dzurík z Pohronia, Švec z Ružomberka či Filip Serečin z Humenného, ktorý v našich farbách strieľal góly počas jesene 2018.

Z mladších ročníkov vystužili rady nášho súpera Elmazi, odchovanci Rabik a Sosňak či Tatár z českého Třinca. Z minulosezónnych opôr zostali v tíme brankár a zároveň kapitán Čikoš-Pavličko, obrancovia Keresteš a Petko, z útoku sú to napríklad Brigant, Brazílčan Romulo či Rus Somov.

Trénerom Bardejova je Jozef Kukulský, jeho asistentmi sú Vladislav Palša a Pavel Piršč.

Bardejovčania načali ligu rovnakým spôsobom ako my. Prv vyhrali vonku, konkrétne v Poprade 3:1, aby následne doma triumfovali najtesnejším rozdielom 1:0 nad Liptovským Mikulášom. V treťom kole už bol nad sily Partizána MŠK Púchov, ktorý v domácom prostredí zvíťazil 3:0. Počas uplynulého víkendu mal celok z Horného Šariša voľný žreb.

V druhej lige sme sa s týmto súperom stretli iba raz. Bolo to v auguste minulého roka, prehrali sme vtedy 1:2. Hráčom zápasu bol Michal Horodník, ktorý nás prekonal ako z hry, tak i z priameho kopu. Za žlto-modré farby mali šance Bavoľár, Kuc, Karaš a Radovanović, no bol to iba posledný menovaný, ktorý iba znížil stav duelu po hodine hry na konečných 1:2 a ako jediný tak prekonal Čikoša-Pavlička.


4. kolo II. ligy 2019/2020: FC Košice 1:2 (0:2) NLF Partizán Bardejov


FC Košice: Fabini – Lesniak (33. Gáll), Kavka, Kuc, Pavúk, Vancák (C), Kis, Ristovski (71. Liener), Karaš, Radovanović, Bavoľár (46. Trebuňák)

NLF Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – D. Keresteš, Rocheu (90. Somov), Bartek (C), Petko, Kica, Horodník (82. Berežný), Voško (74. Leško), Milunović, M. Keresteš, Maník


Góly: 63. Radovanović – 15., 40. Horodník.

Žlté karty: 42. Karaš, 65. Gáll – 51. Rocheu, 65. Kica, 90. Petko.

Rozhodovali: Ľuboš Kačenga – Roman Poracký, Simeon Vass.

Diváci: 1 280.

Pred 5. kolom II. ligy sme nemohli vynechať ani kratší rozhovor s koučom Marekom Fabuľom, ktorý zhrnul udalosti posledných dní.


Pán tréner, nešťastný víkend za nami. Čo ste si povedali na prvých tréningoch v novom týždni?

„Štandardne si sme duel rozobrali, povedali sme si plusové a mínusové veci tak, aby sme sa vyhli nejakým nedorozumeniam pre ďalšie obdobie. Najpodstatnejšie je, že sa pozeráme stále pred seba, nepozeráme sa na to, čo už bolo. Samozrejme sa z týchto vecí chceme poučiť a nastaviť to tak, aby ďalší zápas bol pre nás veselší a úspešnejší.“

Zranenie Feriho Vancáka znamená nielen stratu hráča v základe, ale najmä odchod lídra a kapitána. Určil sa už jeho „náhradníkom“?

„Nástupcom bol už predtým Fero Pavúk a ja nevidím dôvod, prečo by to nemalo byť tak aj teraz.“


Východniarske derby nemajú favorita. Hovorí o tom aj štatistika duelov s Trebišovom, Popradom a Bardejovom, keď zo štyroch stretnutí za minulú a túto sezónu sme s nimi trikrát remizovali a raz ťahali za kratší koniec. Nič jednoduché to nebude ani teraz...

„Súhlasím. Košice sú červeným súknom pre každého jedného súpera a my sa s tým učíme žiť. Verím, že ten zápas s Bardejovom, ktorý nás teraz čaká, dopadne tak, ako si všetci prajeme a želáme. Že aj tí naši tzv. fanúšikovia, ktorí sa ozývajú po trištvrte roku, kedy sa relatívne nič nepodarilo vyhrať, tak si prídu na svoje a potešíme ich dobrou hrou.“

V pokladni pred zápasom a aj na krytej tribúne si budete môcť zakúpiť permanentku na celú sezónu. Cena klesla na 50€, ako bonus dostane klubový podsedák zdarma a ušetríte minimálne 15€ - permanentka platí na ligové i pohárové domáce duely.

Cena jednorazovej vstupenky je rovnaká ako v minulej sezóne – 1€ ovál, 3€ nekrytá tribúna, 5€ krytá tribúna. V pokladni si môžete takisto zakúpiť bulletin k zápasu za 1€, nájdete v ňom súhrn posledných týždňov, rozhovor s trénerom a hráčom, aktuálnu tabuľku, výsledky uplynulých kôl i súpisky oboch mužstiev.


Čaká na nás ďalšie východniarske derby v sezóne, prvé pred domácimi fanúšikmi. Zas a znova na nás nečaká nič ľahké. Potrebujeme vašu podporu, príďte preto povzbudiť chlapcov už zajtra (29. augusta) od 16:30 do Čermeľa. Tešíme sa na vás!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu