PREVIEW | Po dvoch týždňoch liga opäť v nedeľu, tentoraz v Petržalke

  • 18.09.2020
  • Vytlačiť
V súťažných stretnutiach pokračujeme v rýchlom tempe. Už pozajtra (v nedeľu 20. septembra) sa predstavíme na pôde Petržalky v rámci 8. kola II. ligy. Rovnako ako pred dvomi týždňami, aj teraz je výkop naplánovaný na 10:30.


Ešte pod názvom FC Petržalka akadémia začal klub z Bratislavy svoje úspešné ťaženie z V. ligy až do druhej. Tri sezóny po sebe Petržalka vyhrala ligové súťaže, ročníky 2015/16 (rozdiel 4 bodov na druhé mužstvo), 2016/17 (11 bodov) a 2017/18 (5 bodov) boli postupové. V premiérovej sezóne v konkurencii tímov z celého Slovenska obstála Petržalka naozaj veľmi dobre. Skončila totiž na 8. mieste, získala 45 bodov pri aktívnom skóre 41:38 a len o bodík zaostala za piatym Komárnom. V uplynulom ročníku, ktorý bol poznačený predčasným skončením, sa Petržalka umiestnila na 14. priečke so 17 bodmi z 18 zápasov a s pomerom gólov 24:34.


V hlavnom meste Slovenska sa v novej sezóne spoliehajú na mladíkov, ktorí do klubu prišli na hosťovanie. Petržalku v lete opustil skúsený dirigent hry Juraj Piroska (Senica), ale i stopér Jakub Nemec, ktorý si to rovnako namieril na Záhorie. Okrem toho z obrancov odišli i Kristán Kolčák (Nitra), Samuel Ďurek (Prešov) či Peter Sopúch (Dolný Kubín). Zarezonovalo takisto i hosťovanie brankárskej jednotky Frederika Valacha v Šamoríne alebo skončenie útočnej dvojice Bruno Čerňanský – Filip Maník.

Na druhej strane prišli do Bratislavy Ukrajinci Petryk a Shevchuk, z Harvardu sa minimálne na pár kôl vrátil kvôli situácii vo svete Martin Vician. Najstaršou posilou je 25-ročný Štefan Molnár, ktorý spoločne s Horvátom a Burianom hosťujú v klube z Trnavy. Tá má od tejto sezóny „farmársku“ spoluprácu s Petržalkou. Zaujímavé mená na hosťovaní sú ešte Kollár z Komárna, Jedinák, Kudlička a Filipiak z Ružomberka, ale i Bronislav Pjošta, ktorý takisto zbiera seniorské skúsenosti na západe republiky po tom, čo sa nezmestil do zostavy trénera Mareka Fabuľu. Srbský útočník odohral za petržalské FC v ročníku 127 minút, na gól stále čaká.

Napriek všetkým zmenám si domáci udržali svojich obľúbencov z minulých rokov. V klube pokračujú ofenzívni hráči Lukáš Gašparovič a Boris Turčák. Táto dvojička sa v posledných dvoch (neúplných) sezónach II. ligy postarala celkovo o 30 gólov, čo je viac ako slušná bilancia.

Hlavným trénerom nášho nedeľňajšieho súpera je Ladislav Pecko, jeho asistentmi sú Martin Stopka a Peter Boďo.


Čierno-bieli mali na úvod ťažký žreb. Vonku podľahli Skalici 0:3 a doma nestačili na Podbrezovú po výsledku 0:4. Potom ale prišli dve výhry nad Žilinou „B“ pod Dubňom 2:1 a na domácej pôde nad Popradom 1:0. Posledné štyri duely Petržalky sa skončili najtesnejším výsledkom – v 5. kole to nestačilo na Liptovský Mikuláš po výsledku 0:1, avšak pred dvomi týždňami zase FC vyhralo nad Púchovom 3:2. Uplynulý týždeň mala Petržalka voľno.

Dosiahnuté výsledky ju stavajú pred ôsmym súťažným víkendom na 6. priečku so ziskom 9 bodov pri skóre 6:11.


Proti Petržalke sme minulú sezónu uzatvárali prvú polovicu zápasov. Aj vtedy sa hralo v nedeľu o 10:30. Domáci vsádzali najmä na centrované lopty, po ktorých koniec-koncov prišiel aj vyrovnávajúci gól na 1:1. Ešte predtým však penaltu po faule na Kamila Karaša premenil František Pavúk. „Šuti“ sa presadil aj po zmene strán, radosť domácich z vyrovnania po hlavičke Szöcsa trvala 6 minút, kedy sa práve náš defenzívny univerzál takisto presadil hlavou z malého vápna.


15. kolo, II. liga, 2019/2020: FC Petržalka 1:2 (0:1) FC Košice

FC Petržalka: Kamenár – Horník (35. Quintón Christina), Szöcs, Nemec, Kupec, Nagy, Oravec (46. Ďurek), Turčák, Čerňanský (76. Gašparovič), Piroska (C), Almási

FC Košice: Pulen – Kis, Kavka, Tumma, Pavúk – Rizie, Vancák (C), Ristovski (55. Radovanović) – Leško (87. Bavoľár), Karaš (65. Gáll), Liener


Góly: 66. Szöcs - 33. a 72. Pavúk (prvý z penalty).

Žlté karty: 32. Kupec, 64. Almási, 90. Ďurek, 90. Piroska - 18. Liener, 25. Karaš, 89. Pavúk.

Rozhodovali: Tomáš Marsal – Juraj Halíček, Rastislav Kuba.

Diváci: 1 023.


Pred víkendom sme nemohli vynechať ani krátky s rozhovor s trénerom Marekom Fabuľom. V priebehu 15 dní na nás čaká 5 duelov, v Bratislave to bude v poradí tretí. Znamená toto obdobie väčšiu nutnosť rotácie?

„Ja si myslím, že to je potešujúci stav, že je momentálne viac zápasov ako tréningov. Chlapi sa viac tešia na zápasy, ako na tréningy. Preto nejako neriešime, aký je pred nami program. Hlavná vec je, aby sa hráči dokázali rýchlo zregenerovať a aby v tom procese, ktorý nastolili, dokázali ďalej pracovať a pokračovať. Uvidíme, aká rotácia bude možná, pretože tie zranenia, ktoré máme, nám nepridávajú na pohode. Ale ako sme povedali aj minule, tak tí, ktorí dostanú šancu, ich dokážu nahradiť.“


Dá sa nejako pripraviť na iný terén v slede len troch dní, keďže v stredu sme odohrali pohárový zápas v Rimavskej Sobote?

„Máme predzápasový tréning na Janigovej na umelej tráve, aby si chlapi trochu zvykli, pretože je to úplne iný terén, iný odskok lopty. Lopta sa inak správa, pohyb hráčov je iný. Urobíme maximum pre to, aby sme sa pripravili, aby sme boli čo najnepríjemnejší súper.“


Po Šamoríne je Petržalka druhým „farmárskym“ mužstvom v ročníku, s ktorým si skrížime sily a opäť to bude na jej pôde. Hráči z Trnavy na striedavý štart - aj to je ďalší faktor, ktorý je otázny.

„Je to stále o tom, že nikto nevie, koho tam pošlú, ale ten koncept ich hry sa nemení. Na to sa vieme pripraviť, vieme urobiť pár redukcií na to, aby sme dokázali na ich hru reagovať. Samozrejme vieme, že tam je veľmi veľa mladých chlapcov, ktorí vládzu a chcú behať, takže bude to aj o psychickej odolnosti, pretože tí chlapi vedia hrať, prešli dobrými školami. Na zápas sa treba len tešiť a užiť si ho, hlavne v tejto situácii, keď sú aj výsledky. Myslím si, že aj tá druhá strane je viac na špičkách a to nám dáva veľkú výhodu.“


Aj tento týždeň môžete sledovať zápas z pohodlia domova. Futbalnet.tv prinesie duel z Petržalky naživo na tomto odkaze: https://livestream.com/futbalnet/events/9272044.

Kvôli nariadeniam v Bratislave (červená zóna z hľadiska opatrení pri COVID-19) neodporúčame do Petržalky vycestovať. Je dosť možné, že počet lístkov bude výrazne obmedzený a zápas tak na štadióne neuvidíte.


Fandite tak spolu s nami žlto-modrým farbám na západe republiky aspoň cez monitory a obrazovky. Chalani to budú po náročnej ceste potrebovať!Spolu sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI