PREVIEW | O postup medzi osmičku najlepších v Slovnaft Cupe dnes proti Seredi

  • 06.04.2021
  • Vytlačiť
Medzi dvomi ligovými zápasmi s klubmi z hlavného mesta Slovenska sa naša pozornosť dnes (utorok 6. apríla) sústredí na Slovnaft Cup.

Slovenský futbalový zväz aj pre osemfinále (5. kolo) rozhodol, že sa všetky zápasy budú hrať neutrálnej pôde. Vo Zvolene sa stretneme s fortunaligovou Sereďou, výkop je naplánovaný na 16:00.

Aktualizované o 15:50: Doslova v hodine dvanástej sa nám podarilo vybaviť stream z dnešného osemfinále. Sledovať ho môžete na známej adrese: https://www.fckosice.sk/livestream


PREDSTAVUJEME: ŠKF SEREĎ


Náš dnešný súper sa stal v sezóne 2017/2018 majstrom II. ligy, keď získal 66 bodov a tak predbehol druhú Skalicu o štyri, respektíve tretí Poprad o 14 bodov. Hneď v prvej ročníku medzi elitou slovenskou sa Seredi podarilo dostať do skupiny o titul, kde obsadila konečnú šiestu pozíciu. Uplynulú sezónu bojovala Sereď v skupine o udržanie, kde napokon brala celkové deviate miesto.


Sereď má v lige jasnú kostru mužstva. V bráne je neohrozenou jednotkou Nigérijčan Mathew Yakubu, pred ním v obrane nastupujú Adam Morong, Ľubomír Michalík, Tomáš Hučko či Martin Slaninka. O útočné akcie sa starajú predovšetkým Alex Iván a Denis Bušnja, obaja sú trojgóloví strelci vo Fortuna lige.

Zo súčasného kádra súpera zaznamenal viac už len zranený Dino Špehar (5) a Miloš Lačný (4), ktorý sa k Seredi pripojil v polovici novembra. Zaujímavosťou je, že Lačný pôsobil predtým v juhoafrickom AmaZulu FC, kde sa stretol s naším trénerom Jozefom Vukušičom.


Seredčania mali postup do osemfinále oproti nám mierne uľahčený, keďže sa v minulom ročníku Slovnaft Cupu prebojovali do rovnakej fázy turnaja, čo stačilo na priame nasadenie doň po predčasnom konci amatérskych mužstiev z regionálnych súťaží.

ŠKF ešte v septembri vyradilo v druhom kole Gbeľany (8:0), ale v kole treťom sa potrápilo so štvrtoligovým Javorníkom Makov. Outsider vyhrával od 18. minúty, lenže mužstvo z Fortuna ligy otočilo vývoj merania síl dvomi zásahmi od Špehara a Čelikovića v 60. a 70. minúte.


Lodivod mužstva Jozef Vukušič pred utorkom stručne povedal, akú odpoveď svojich hráčov očakáva po ligovej prehre.

„Mužstvo už teraz nepotrebuje nič – vie, že sa potrebuje rehabilitovať. Tí, ktorí vo Zvolene nastúpia, musia odovzdať maximum. Druhá vec je, či na to budeme mať. Hráme so Sereďou, je to ligové mužstvo, sú tam o niečo lepší hráči, ako hrali v sobotu za Petržalku. Budeme sa snažiť podať podobný výkon ako proti Michalovciam a uvidíme, aký výsledok môžeme dosiahnuť.“


So streamom na poslednú chvíľu, ale predsa! Držte chalanom palce na diaľku! 

Spolu sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI