PREVIEW | O miestenku medzi 16 najlepších tímov pohára hráme v Rohožníku

  • 20.11.2021
  • Vytlačiť
Po postupe cez Fiľakovo a Lučenec v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu nás v nedeľu 21. novembra o 13:00 čaká súboj 4. kola pohára s FC Rohožník.


Futbalisti FC Košice ukončia týždeň sobotňajšou cestou a nedeľňajším meraním síl na Záhorí. „Celý čas sme trénovali na Lokomotíve. Máme za sebou skvelé tréningy. Veľký dôraz sme kládli na regeneráciu a preto som presvedčený, že sme kvalitne pripravení na pohárový zápas, zneli novinky z úst trénera Jozefa Vukušiča. Nominácia na pohárový zápas je oproti ligovému odlišná, na lavičku sa namiesto deviatich hráčov zmestia iba siedmi. „Niektorí chlapci zostanú doma trénovať, z dorastu je s nami na druhej strane celý čas Samo Magda. Postavíme to najlepšie, čo máme a ideme za postupom,“ dodal skúsený kouč.


„Minulý víkend sme si super oddýchli, cez tento týždeň sme výborne trénovali,“ hovorí Peter Kavka, ktorý do prípravného duelu s Nyíregyházou nenastúpil. „Teraz som už ale úplne fit a pripravený hrať. Takéto zápasy sú väčšinou o prvom góle. Ak ho strelíme čo najskôr, otvorí sa súper a s ním sa otvoria pre nás ďalšie priestory v ich defenzíve,“ stručne rozobral nedeľný cieľ kapitán tímu.

„Zápas v Nyíregyháze bol dobrý, hrali viacerí hráči, ktorí dostávali menej priestoru. Hoci sme prehrali, hodnotím to z môjho i tímového pohľadu ako skvelý duel a príkladnú prípravu na Rohožník,“ vrátil sa k súboju s maďarským druholigistom brankár Frederik Valach, ktorý dostane šancu medzi tromi žrďami aj na Záhorí. „Je to určite lepšie, keď viem vopred, že budem hrať, môžem sa na to mentálne i fyzicky lepšie pripraviť. V lete sme v Rohožníku vyhrali 7:1. Teraz chceme tímovo postúpiť a ísť ďalej,“ vyhlásil 22-ročný gólman.


„Je to výborný pocit hrať za Slovensko, za moju krajinu. Som vďačný trénerovi, že ma povoláva a ja sa mu to na oplátku snažím splatiť výkonmi,“ zhodnotil svoje pôsobenie pri reprezentácii Slovenska do 19 rokov Samuel Magda, ktorý si v dueloch proti rovesníkom z Česka a Nórska pripísal na konto 135 minút. Skúsenosti z medzinárodného fóra chce preniesť aj do klubového futbalu. „Chcem pravidelne hrávať aj v našom A-mužstve. Verím, že sa mi to začne dariť, že dostanem šancu a ukážem, čo je naozaj vo mne,“ povedal stále iba 18-ročný stopér.

Záverečný súťažný duel roka to bude v Rohožníku pre Josého Cortésa. „Pripravujem sa stále naplno, aj keď viem, že posledný zápas jesene proti Humennému pre žlté karty vynechám. Preto som trénoval tento týždeň ešte viac, aby som mohol pomôcť v pohári. Zostávam stále pokojný a v strehu. Dávam do toho viac ako 100 %. Pripravujeme sa poctivo na nedeľu a opäť berieme iba víťazstvo,“ zavelil náš najlepší ligový strelec s 10 gólmi, ktorý si ostatný víkend vyvetral hlavu v maďarskej metropole. „Bol to pekný výlet s s Daírinom [Gonzálezom] a Marcusom [Molvadgaardom]. Užili sme si voľno, Budapešť a plní dobrej nálady sme sa vrátili späť do tréningu.“


„Pre nás hráčov je lepšie, keď sa hrá streda-sobota, ako keď máme celý týždeň iba trénovať,“ reaguje na dlhšiu prestávku bez súboja Marek Václav. „Teraz cestujeme v sobotu a hráme v nedeľu, sme s tým však naplno vysporiadaní a verím, že to potvrdíme na ihrisku. Verím, že ak dáme rýchly prvý gól, tak nám to jednoznačne pomôže a bude sa nám ešte lepšie hrať. V pohári sme minulú sezónu dosiahli určitý cieľ, tento ročník ho chceme viac než vyrovnať.“

Rohožník začína v pohári až vo 4. kole, keďže v minulej sezóne si vybojoval miestenku v totožnej fáze turnaja, avšak pre pandémiu koronavírusu vtedy ešte treťoligista ďalej v súťaži nemohol pokračovať. Slovenský futbalový zväz tak nasadil Záhorákov v tejto sezóne, už ako celok z II. ligy, medzi 32 najlepších tímov Slovnaft Cupu.

Prenos z pohára pripravuje Futbalnet.TV, duel si môžete pozrieť LIVE na YouTube alebo na Niké TV.


Pred nami je bitka o postup do osemfinále. Držte chalanom na Záhorí palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI