PREVIEW | Nový ročník pred nami, štartujeme na Slovane

  • 24.07.2021
  • Vytlačiť
Druhá liga je späť! Po dvojmesačnej prestávke sa tím trénera Jozefa Vukušiča vracia na súťažné trávniky. Sezónu 2021/2022 odštartujeme proti Slovanu Bratislava do 21 rokov, keď 1. kolo odohráme v nedeľu 25. júla o 10:30 na bratislavských Pasienkoch.


Skvelou novinkou pre fanúšikov je fakt, že od novej sezóny sa budú všetky zápasy streamovať prostredníctvom internetu na portáloch huste.tv a futbalnet.tv. Od septembra má dve vybrané stretnutia vysielať aj televízia JOJ.


Cestu na západ Slovenska absolvovali naši futbalisti v sobotu. O deň neskôr však nebudú kvôli menším zraneniam k dispozícii dvaja hráči. „Mrzia ma zranenia, ktoré prišli na záver – Maťo Jakúbek a Miki Jonec. Sú to straty, ktoré sa ťažko nahrádzajú, ale budeme na to reagovať. Verím však, že to nebude nič vážne a že čoskoro sú späť,“ vravel tréner Jozef Vukušič. Dlhodobo sú zranení František Vancák a Martin Sabol, Gyuhyun Jung sa k tímu pripojí budúci týždeň.


Ako sa mužstvo pripravovalo posledné dni pred ligou a čo od súpera čakať? „Veci sú nastavené z prípravy. Teraz to potrebujeme preniesť do prvého majstrovského zápasu. Štart je vždy dôležitý. Rezervné tímy sú stále nevyspytateľné, nevieme, čo očakávať. Sú to mladé mužstvá, musíme byť pripravení na to, že budú hrať bez tlaku a chcú ukázať čo najlepší výkon. My sme si vedomí svojej pozície a svojich cieľov. V takomto zápase sa musíme sústrediť na seba, je zbytočné špekulovať. Iba tak môžeme duel zvládnuť,“ poznamenal pred cestou šéf košickej lavičky.


Rovnako nad štartom rozmýšľal aj kapitán mužstva Peter Kavka. „Z rezervných mužstiev je celkovo ťažké vydedukovať, kto príde a kto bude hrať. To je jedno, lebo aj keby začali týždeň pred ligou, tak by bolo vždy ťažké sa na nich z tohto pohľadu pripraviť. Je to klišé, ale bude to závisieť od nás, ako sa my zhostíme úlohy favorita a ako sa pobijeme.“


Rezervný tím Slovana v II. lige ani nemal pôsobiť. V ostatnom ročníku sa umiestnil na 14. mieste a mal sa posunúť o súťaž nižšie. Napokon mladíci z hlavného mesta zostanú aj ďalší rok medzi celoslovenskou konkurenciou – postarala sa o to Myjava, ktorá po triumfe v III. lige Západ napokon nepodala prihlášku do II. ligy. Miesto Myjavčanov teda pripadlo Slovanu U21.


Mladí slovanisti odohrali v príprave len tri duely, všetky vyhrali. Poradili si postupne s Púchovom 2:1, Levicami 3:2 a Šaľou 1:0. Kostra mužstva U21 zostala pokope, z kádra odišli iba Marek Rigo, kvôli zraneniu bude chýbať Roman Čerepkai. Naopak, do tímu pribudli Gabriel Hornyák (návrat z hosťovania), z Komárna prichádza Samuel Antálek a na hosťovanie zo Zlatých Moraviec Adam Mihálik.


Práve odchádzajúci Rigo patril medzi najvyťažovanejších hráčov Slovana U21 v minulej sezóne spoločne s Adam Laczkóm, Samuelom Habodászom či Martinom Hubertom. Trénerom mužstva je naďalej Vladimír Gála. Rezervný tím môže využiť aj služby hráčov z prvého mužstva Slovana, ktorý má za sebou úvodné duely v predkolách Ligy majstrov, pričom v sobotu podvečer odohrá prvý súboj Fortuna ligy, keď sa predstaví proti nováčikovi z Liptovského Mikuláša.


V uplynulej sezóne sme Slovan U21 zdolali prv doma 3:0 a na jar na Pasienkoch 4:0. Po bezgólovom polčase udrel rýchlo v druhom dejstve Jakúbek, po rohovom kope sa presadil aj Liener, aby v posledných dvadsiatich minútach skórovali jarné posily Kountouriotis a Gladiš.


II. liga, 24. kolo, 2020/2021: ŠK Slovan Bratislava U21 0:4 (0:0) FC Košice


ŠK Slovan Bratislava U21: Rybár – Mičák, Molčan, Laczkó, Čech (68. Lacko) – Schlossár, Habodasz – Hubert (79. Čerepkai), Rigo (83. Čongrády), Rosenberger (68. Jackuliak) – Matoš

FC Košice: Kira – Kis, Kavka (21. Jonec) (C), Pavúk, Kim – Krčmarevič – Kountouriotis, Karaš (46. Jakúbek), Novák (73. Gladiš), Liener (73. Veliký) – Jung (46. Gáll)


Góly: 48. Jakúbek, 66. Liener, 74. Kountouriotis, 84. Gladiš

Žlté karty: 28. Habodasz, 73. Laczkó – 37. Krčmarevič, 68. Jonec

Rozhodovali: Valent – Poruban, Čajka


Ďalšie informácie

Ako sme už avizovali, zápas bude vysielaný na internete, duel z Pasienkov prinesie Huste.tv. Pripomíname, že úvodný výkop je naplánovaný na nedeľu 25. júla o 10:30.


Liga už klope na dvere, my sa jej nevieme dočkať. Veríme, že ste na tom rovnako aj vy. Držte chalanom palce na diaľku!Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI