PREVIEW | Marcový program načne východniarske derby s Trebišovom

  • 05.03.2021
  • Vytlačiť
Po týždňovej pauze spôsobenej voľným žrebom v 18. kole, sa FC Košice vracia na súťažné trávniky. V rámci 19. kola II. ligy budeme v sobotu 6. marca na Janigovej hostiť Slavoj Trebišov. Od 14:00 sa bude písať ďalšie východoslovenské derby.


Vzhľadom na opatrenia nemôže chýbať ani stream zo zápasu v našej réžii. Odkaz naň už tradične nájdete na konci článku a v deň zápasu aj na našich sociálnych sieťach. Podporiť klub môžete aj kúpou virtuálnej vstupenky v symbolickej sume. A teraz už hor sa na preview.


PREDSTAVUJEME: SLAVOJ TREBIŠOV


Po zisku prvého miesta vďaka 62 bodom v III. lige Východ v sezóne 2016/2017 sa mohol Trebišov tešiť z postupu do celonárodnej súťaže. Nasledujúca nováčikovská sezóna bola skúškou, jej výsledkom zase 10. miesto so ziskom 37 bodov a negatívnym skóre 27:44. Na prvú zostupovú priečku mali Trebišovčania k dobru päť bodov. V ročníku 2018/2019 to bolo o inom. Len tridsať bodov počas rovnakého počtu odohraných duelov, opäť nepriaznivé skóre 24:44 a tentokrát z toho vzišla zostupová 13. pozícia. Nasledovať mal prepad do nižšej súťaže, avšak po nepodaní prihlášky od košickej Lokomotívy mohol futbal v Trebišove pokračovať v II. lige aj ďalej.

Slavoj sa minulú sezónu musel vysporiadať aj s tým, že svoje domáce duely musel hrať až do konca októbra v Michalovciach, respektíve v Košiciach. To takisto ovplyvnilo postavenie v tabuľke. Pred prerušením súťaže patrilo Trebišovu posledné 16. miesto, avšak po rekonštrukcii a návrate na svoj štadión ťahali Zemplínčania šnúru štyroch duelov bez prehry (2 výhry a 2 remízy).


Počas zimy odišlo z Trebišova viacero hráčov, ktorým skončilo hosťovanie – Podbrezovčania Vodilka a Skiba, Popradčan Knurovský, ale aj hráči, ktorí pôsobili v FC Košice – Maksym Rizie a Predrag Radovanović. Do druholigového Komárna sa pobral Dávid Špak, zmluvy skončili Terešenkovi, Damienovi Mariemu, Vojtovičovi či Vaľkovi.

Klub v prestupových vodách lovil skôr mladíkov na krátkodobé hosťovanie (brankár Repiský z Pohronia, záložník Geon Kim zo Zlatých Moraviec) či skúsenejších hráčov z nižších súťaží (Lukáš Kulich z Humenného, Michal Vilkovský zo Spišského Podhradia a Roman Kovalčík z Lipian). Farby Slavoja obliekajú aj traja naši hráči. Matúš Katunský dokonca už od leta (odohral 1 148 súťažných minút – 7. najväčší počet z tímu), v zime sa k nemu postupne pridali Ervín Matta (180 minút) a Jakub Bavoľár (7 minút), ktorý načal aktuálnu sezónu na hosťovaní v treťoligovom Humennom.

Oporami hostí sú najmä Tomáš Ilinjo, Roman Begala, gólman Milan Vinclér a ofenzívni futbalisti Wisdom Kanu a Adekunle Issa, ktorí sú zároveň najlepšími strelcami mužstva s 9 a 7 gólmi. Nad hranicu 1 000 odohratých minút sa dostal aj 20-ročný František Sitarčík.

Trénerom futbalistov z centra južného Zemplína je Ondrej Desiatnik.


Trebišovčania síce ukončili rok 2020 prehrou vonku proti Púchovu 0:1, ale nový začali výborne. V dvoch domácich zápasoch porazili prv Dubnicu 4:1 (stav stretnutia otáčali z 0:1), aby minulý víkend remizovali 3:3 s lídrom z Banskej Bystrice, pričom nad Duklou vyhrávali 2:0 i 3:1. Po 16 odohraných súbojoch patrí Slavoju 8. priečka s 22 bodmi, na nás stráca Slavoj štyri body, rovnaký počet bodov má k dobru aj na prvú zostupovú pozíciu, ktorú okupuje Dubnica.


Množstvo šancí, len dva góly, ale, bohužiaľ, najmä škaredé zranenie, ktoré predčasne ukončilo sezónu nášmu kapitánovi Františkovi Vancákovi. V lete sme v Trebišove remizovali po góloch domáceho Kanua z penalty a nášho Borisa Gálla 1:1. Obaja brankári vytiahli niekoľko bravúrnych zákrokov, z penalty na druhej strane proti Vinclérovi neuspel Oleg Vyshnevskyi. Body sa na južnom Zemplíne len delili.


II. liga, 4. kolo, 2020/2021: Slavoj Trebišov 1:1 (1:1) FC Košice


Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Adekunle Issa (88. Vodilka), Begala (71. Pálfi), Radovanović (79. Tereščenko), Chovan (88. Bajtoš), Sitarčík, Špak.

FC Košice: Kira – Kis, Robinson, Karaš, Gáll (70. Liener), Pavúk, Košuda (46. Ristovski), Kuc, Vancák (C) (70. Vyshnevskyi), Keresteš, Jonec.


Góly: 45+2. Kanu (pen.)  – 5. Gáll

Žlté karty: 64. Begala, 80. Chovan – 16. Robinson Blandon, 90. Pavúk.

Rozhodovali: Marsal – Bobko, Pacák.

Diváci: 611.


Pred sobotňajším duelom sme sa pýtali trénera Branislava Benka na novinky po týždňovej prestávke.


Pán tréner, v sobotu to budú dva týždne, čo sme brali tri body po triumfe vonku. Čo sa za tú dobu stihlo udiať?

„Po víťazstve proti Púchovu je nálada lepšia. Pracovali sme, samozrejme, na tom, aby sme vyhrali aj proti Trebišovu (úsmev). Niektorí hráči sa dali do poriadku, popracovalo sa aj na taktike, na celkovej nálade a klíme v kabíne, aby to v sobotu vypálilo čo najlepšie.“

Aj predtým sme sa bavili o tom, že zimná príprava bola tento rok z kategórie kratších. Pomohli uplynulé dni k tomu, aby sa niektoré veci ešte dobehli a skvalitnili?

„Ja si myslím, že áno. Tak ako som predtým tvrdil, že tie mužstvá, ktoré majú pred naším vzájomným zápasom pauzu, tak sa dokážu na nás lepšie pripraviť, hráči sa im vyzdravia a doliečia, tak si teraz myslím, že to bude platiť aj v našom prípade.“


Hostia z Trebišova na úvod jari predviedli skvelý futbal. Ak si to tak zoberieme, tak neprehrali s tímami, ktoré minulú sezónu bojovali o celkové prvenstvo. Čaká nás istotne ďalší náročný duel...

„Trebišov je momentálne veľmi vyspelý a silný tím. Dokázali to nielen s Dubnicou, ale hlavne s Bystricou, kde ukázali špičkový agresívny futbal. Bude to ťažký zápas, ale stále veríme, že so šťastným koncom pre nás.“


Nemôžeme zabúdať na to, že to bude aj východniarske derby. U súpera hosťujú obrancovia Matúš Katunský a Ervín Matta, ale i útočník Jakub Bavoľár. Emócie tak chýbať rozhodne nebudú.

„Áno, chlapci sú tam na hosťovaní. Nechcem zároveň pripomínať jeseň, vieme, čo sa tam stalo. Verím, že naši hráči budú správne „nažhavení“ a zároveň dúfam, že ich budem musieť krotiť, aby si zachovali chladnú hlavu.“


Ako tomu bolo pri ostatných zápasoch bez fanúšikov, aj teraz môžete chalanov povzbudiť prostredníctvom nášho streamu, ktorý budeme vysielať na našom webe!

https://www.fckosice.sk/livestream


Klub zase môžete podporiť zakúpením virtuálnej vstupenky:

https://bit.ly/VirtualnaVstupenka


Pripomíname, že výkop 19. kola je určený na 14:00. Fandite chalanom aspoň cez internet a držte im palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI