PREVIEW | Domáci štart proti nováčikovi z Humenného, vstup na zápas zdarma

  • 31.07.2021
  • Vytlačiť
Po víťaznom štarte do nového ročníka sa predstavíme po viac ako dvoch mesiacoch na domácom štadióne v Čermeli. V rámci 2. kola II. ligy privítame v sobotu 31. júla o 17:00 prvého z nováčikov – FK Humenné.

Vedenie klubu umožní fanúšikom prísť na štadión úplne zdarma, VSTUP JE VOĽNÝ. Kto nemôže prísť na štadión, stále môže duel sledovať na huste.joj.sk.


Po zranení, ktoré ho vyradilo počas celej prípravy, sa do plného tréningu vrátil Marek Václav a bude už k dispozícii trénerovi Jozefovi Vukušičovi, ktorý prezradil ďalšie novinky. „Gyuhyun Jung sa vrátil z Kórei, je zdravý, ale nemá ešte natrénované, bude hrať skôr za farmu. Pri ostatných hráčov visia menšie otázniky, no verím, že do zápasu to zvládneme.“

V akom duchu sa bude podľa kouča viesť východniarsky súboj? „Pripravovali sme na prvý domáci zápas sezóny, ktorý je rovnako dôležitý ako ten na Slovane. Máme poznatky o súperovi z ich úvodného zápasu. Odohrali dobré stretnutie, majú skúsené mužstvo, dobré bránia, na to všetko sme sa pripravovali. O nováčikoch je známe, že tam je veľká eufória a sú dobre nastavení. Takmer všetci hráči hrali minimálne na úrovni II. ligy, niektorí hrali aj prvú ligu, takže skúsenosti tam sú. Čakáme náročného súpera. Verím, že to v sobotu zvládneme.“ Chalanom pomôžu aj fanúšikovia, ktorí už nebudú iba za plotom, ale už v hľadisku. „Tešíme sa na to, že na štadióne bude kulisa. Sme radi, že diváci budú na zápase.“

Realizačnému tímu bude k dispozícii aj tohto týždenná posila Pedro Martinez Garcia. Španielsky záložník sa k nám pridal na trvalý prestup po pôsobení v Zlíne. Pozorný fanúšik Fortuna ligy si ho môže pamätať ako hráča Michaloviec z jesene 2019, keď v najvyššej slovenskej súťaži zaznamenal dva góly a tri asistencie v jedenástich stretnutiach.

K súboju s Humenným sa vyjadril aj dvojgólový strelec z prvého kola, Erik Pačinda: „Ďalší zápas bude dvakrát, ak nie trikrát taký náročný [ako proti Slovanu U21]. Musíme sa dobre pripraviť, vyvarovať sa chýb, ktoré sme na trochu robili a byť zodpovední najmä vzadu. Humenné hrá nepríjemný futbal, možno sú najlepší z nováčikov, ktorí postúpili, ale verím, že doma to zvládneme.“ Podobne to vidí aj Igor Šemrinec, ktorý cestu v košickom drese odštartoval čistým kontom: „Proti Humennému to bude zaujímavý zápas. Ich duel proti Podbrezovej som pozeral po ceste na západ Slovenska a bol som z nich milo prekvapený, ako hrali, aký náboj do toho dali a ako ju zdolali. My však máme ambície, chceme zvládnuť aj tento zápas.“


Humenné sa do II. ligy prebojovalo po víťaznej uplynulej sezóne v III. lige Východ. Bola to dominantná jazda FK, ktoré získalo v 15 stretnutiach 43 bodov z 45 možných, o šesť bodov za sebou nechalo druhé Lipany, trojica Prešov, Slávia TU Košice a Vranov nad Topľou mala ešte o ďalších šesť bodov menej.

Nováčik z východu šokoval v prvom kole II. ligy Podbrezovú, ktorú doma zdolal 1:0. O jediný gól sa postaral Štefan Harvila. Najväčšími menami v tíme hostí sú obrancovia Ján Hatok, Ján Dzurík a Martin Luberda, o závan v útoku sa stará Roland Černák, ktorý bol štyri roky kmeňovým hráčom Dunajskej Stredy. Pozorný fanúšik II. ligy pozná aj Marka Milunoviča, Viktora Maťas, Erika Streňa či Juraja Kuca.

Jedným z posledných prestupov Humenného pred začiatkom ligy bol aj prestup Jozefa-Šimona Turika. Dodo v Čermeli pôsobil na jeseň roku 2020, na konto si pripísal 12 súťažných zápasov. Medzi najmladších hráčov patrí, naopak, Kevin Komár, ktorý nášmu staršiemu dorastu dopomohol k postupu do prvej ligy, no svojej kariére teraz pokračuje na hosťovaní na Zemplíne. Hlavným trénerom Humenného je Jozef Škrlík.


A teraz riadne zalovíme do histórie. Písal sa 10. november 2018, keď sme sa v súťažnom dueli poslednýkrát stretli s Humenným. Bolo to ešte v rámci III. ligy, na jeseň sme vtedy vyhrali 3:0. Z nášho súčasného kádra si výhru pamätá už iba trojica Vancák, Kis a Gáll.

III. liga Východ, 2018/2019, 17. kolo: FC Košice 3:0 (2:0) FK Humenné.


FC Košice: Pulen – Dobias, N. Ristovski (62. Bavoľár), Kis (87. Lesniak), Urban, Trebuňák, Serečin (62. Hazrolli), Rizie (77. Gáll), Vancák, Vyshnevskyi, Pilipčuk

FK Humenné: Klamár – Bialončík, Popik, Zlacký, Vasiľ, S. Andrič, Dolutovský, Kokočák, Ruskovský, Sitarčík, Radovanovič


Góly: 15. Pilipčuk, 25. Serečin, 86. Vyshnevskyi

Žltá karta: 74. VancákAko sme už písali na začiatku, vstup na zápas je zdarma. Ak na štadión nemôžete prísť, duel si viete pozrieť na https://huste.joj.sk.

Klub môžete podporiť aj kúpou virtuálnej vstupenky: https://bit.ly/VirtuálnaVstupenkaVSS


Príďte chalanov povzbudiť na prvé domáce stretnutie sezóny a po dlhom čase si tak spolu s nami zakričať na štadióne. Vidíme sa o 17:00 v Čermeli!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI