PREVIEW | Do Trebišova po tri body

  • 09.10.2021
  • Vytlačiť
Po týždňovej prestávke sa vraciame späť do hry. Čaká nás 12. kolo II. ligy a v ňom východniarske derby proti Slavoju Trebišov. Na Dolnom Zemplíne sa predstavíme v sobotu 9. októbra o 15:00.


„Mužstvo sa dalo dokopy, máme k dispozícii 20 zdravých hráčov. Výborne sme trénovali, naši chlapci čas využili na teambuilding. Po všetkých stránkach sme na sebe zapracovali a pripravili sa na derby,“ hovorí o výhodách voľného týždňa tréner Jozef Vukušič. „Pedro odcestoval pre zranenie za špecialistami do Španielska. Na 100 % fit bude na jar,“ znie prognóza pre tvorcu hry.

Pravdou je, že odložené stretnutie proti Petržalke nám zdynamizovalo októbrový program. „Vnímame to teraz z pohľadu troch zápasov, čaká nás „anglický“ týždeň – Trebišov v sobotu, Petržalka v stredu a Dubnica v sobotu. Najdôležitejším je ale stále ten najbližší zápas. V posledných dvoch dueloch sme sa zlepšili v defenzíve a mienime v tomto dôležitom parametri pokračovať. Trebišov má štýl hry, ktorý poznáme. Vieme o nich všetko,“ doplnil šéf košickej lavičky.


„Neboli sme nadšení z prestávky, pretože posledné dva zápasy sme cítili progres a tešili sme na ďalší, chceli sme pokračovať na dobrej tímovej vlne,“ hovorí o pauze kapitán Peter Kavka. „Na druhej strane sme mohli cez víkend o čosi viac zregenerovať, oddýchnuť a počas týždňa ešte lepšie trénovať. Dali sme sa zdravotne do poriadku a ideme do ďalších zápasov víťaziť. Kvalitatívne sme lepší a keď tímovo zahráme naplno, tak verím, že to zvládneme urvať na svoju stranu,“ vyhlásil Kava.

Na kolegu z obrany nadviazal Michal Jonec. „Každý hrá radšej zápasy. Dobre sme potrénovali a tešíme sa, že nás konečne čaká liga. Pevne verím, že udržíme čisté konto, v Komárne nás od toho delili sekundy. Dôležité sú však tri body, ktoré verím, že získame.“


Po dobrom štarte do ročníka prehral Trebišov posledné štyri ligové stretnutia, naposledy uplynulý piatok na pôde Podbrezovej 0:3. Slavoj je tak na deviatej priečke so 14 bodmi pri skóre 8:12. Trénerom tímu je od minulého leta Ondrej Desiatnik.


Stretnutie môžete sledovať na https://huste.joj.sk v sobotu od 14:55.


Držte palce našim košickým chalanom v derby proti Trebišovu!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI