PREVIEW | Do derby s Bardejovom s cieľom vrátiť sa víťaznú vlnu

  • 29.10.2021
  • Vytlačiť
S októbrom akoby symbolicky končí prvá polovica II. ligy. V sobotu 30. októbra o 14:30 nás čaká súboj na pôde súpera, budeme hrať s Partizánom Bardejov.

15. kolo sme mali pôvodne odohrať na domácom štadióne, kluby sa ale dohodli na výmene poradia zápasov vzhľadom na pretrvávajúce problémy, ktoré spôsobuje nespôsobilý trávnik v Čermeli. Domáce stretnutie s Bardejovom odohráme v rámci 30. kola II. ligy.


„Po zápase, v ktorom sme mali zdravotné problémy, sme sa dali dokopy - okrem Pedra sú všetci k dispozícii. Aj Peťo Kavka trénoval celý týždeň, takže sme výborne pripravení. Bardejov sme si pozreli naživo, keď mal dohrávku s Humenným, súpera poznáme,“ prezradil na úvod tréner Jozef Vukušič a vyjadril sa aj k výmene poradia duelov. „Nemalo zmysel hrať doma, ak by ihrisko nebolo stopercentne pripravené. Som rád, že sa to nakoniec prehodilo, terén v Bardejove je momentálne lepší ako u nás.“

Súboje medzi tímami z východu sú vždy špecifické. Po strate bodov na severe Slovenska sa ideme na Šariš znovu naladiť na víťaznú vlnu. „Je to derby. Chceme hrať svoju hru, ide nám o body, potrebujeme sa rehabilitovať za Žilinu. Pred nami sú tri zápasy za osem dní - ideme do toho s tým, že ich chceme bodovo zvládnuť,“ dodal Jozef Vukušič.


„Zápas v Žiline sme si rozobrali, najmä veci, v ktorých nás domáci prehrávali a dali sme sa zdravotne do poriadku. Bude to podobný zápas, aký sme absolvovali v Trebišove, očakávame nepríjemnú fyzickú hru. Tam sme to zvládli, s rovnakým nastavením ideme aj do Bardejova,“ povedal kapitán Peter Kavka.

„Gól v posledných minútach nás sklamal. Ako sme mohli duel v Žiline vyhrať, tak sme ho nakoniec prehrali. Samozrejme, chceme vždy vyhrávať a brať tri body, aj v Bardejove je to pre nás povinnosť. Nič iné nás nezaujíma, iba body a vyhrávanie,“ vraví Boris Gáll. „Máme zdravú konkurenciu, každý naplno maká. Ak prídem z lavičky na ihrisko, tak chcem, aby bolo vidieť rozdiel a chalanom chcem pomôcť,“ doplnil Boris, ktorý mal jasný rukopis vo víťaznom góle proti Dubnici.  

„Výborne sme potrénovali, sústredili sme sa už na Bardejov. Myslím si, že sme dostatočne pripravení a že si ideme na Šariš po tri body. Domáci do toho dajú všetko, ale my do toho dáme ešte viac, aby sme brali tri body.“ V kádri súpera poznáme viacero mien, vyníma sa najmä jedno. Dávid Keresteš strávil v Čermeli celú uplynulú sezónu. „Ešte sme medzi sebou nemali žiadne podpichovačky, ale určite sa k tomu dostaneme. S „Kerem“ máme všetci super vzťah, tak uvidíme, ako to bude po sobote,“ usmial sa na záver jeden z najdlhšie pôsobiacich hráčov v FC Košice.


Pred piatkom sa Bardejov nachádzal na 14. pozícii s 8 bodmi pri skóre 11:20. Naposledy Partizán prehral doma s Podbrezovou 0:2. Mužstvo z pozície trénera vedie Marián Šarmír.


Stretnutie si budete môcť pozrieť bezplatne na https://www.nike.sk/niketv, rovnako ho môžete sledovať aj na televíznom kanáli JOJ Šport o 14:30.


Držte palce našim košickým chalanom proti Bardejovu!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI