PREVIEW | Deväťmesačné čakanie na ligu v Čermeli ukončí súboj s Púchovom

  • 07.08.2020
  • Vytlačiť
Už zajtra nastane deň, na ktorý sme všetci dlho čakali. Po 280 dňoch budeme doma hostiť ligový duel. Naším súperom v 2. kole II. ligy bude MŠK Púchov. Tím, ktorý mal počas otváracieho víkendu voľný žreb, privítame v Čermeli od 17:00. Pred úvodným výkopom sa ešte rozlúčime s kariérou Gejzu Pulena, ktorý toto leto ukončil kariéru. Buďte s nami pri tom!


PREDSTAVUJEME: MŠK PÚCHOV


Nedávna futbalová história


Púchovčania dlhodobo pôsobili v III. lige Západ/ZsFZ. Ich najlepšie umiestnenie bolo na striebornej 2. priečke v ročníku 2015/2016 o šesť bodov za Šamorínom, o rok neskôr to bolo miesto tretie. A síce Púchov skončil v predminulej sezóne III. ligy Západ na 2. mieste so ziskom 55 bodov a skóre 46:24 o dva body za Belušou, napokon sa z postupu do celonárodnej súťaže tešili práve futbalisti celku, ktorého v Čermeli privítame tento víkend. V uplynulom ročníku boli Púchovčania rovnako ako my nováčikom súťaže. Predčasne ukončená sezóna znamenala pre MŠK 8. miesto.


Hráčsky káder


Keďže Púchovčania mali ešte minulý víkend voľno, mali o čosi viac času na skladanie tímu. Predtým, ako sa pozrieme na letné príchody/odchody, si zrekapitulujeme, ktoré postavy na Považí zostali.

Začneme v defenzíve a presnejšie v bráne, kde rovnako ako posledný ročník, aj teraz budú operovať najmä Kristián Strelčík a Peter Pilný. V defenzíve zostáva kapitánom Michal Riška, pomáhať mu bude Rastislav Ozimý, Patrik Mráz a posily v podobe Mateja Loduhu zo Serede, Stanislava Lacka zo Žiliny či Ondreja Matejku z Trenčína.

V zálohe pokračuje Tomáš Kopiš, na hosťovania prichádzajú Frederik Marman a Jakub Michlík, medzi seniormi bude svoje prvé zápasy hrávať 18-ročný Tobias Raffay. Púchov sa môže v útoku spoľahnúť na Juraja Martinčeka a Daniela Pilného, novými menami sú Peter Rypák, Slavomír Kapusniak a Nigérijčan Kingsley Iheme. 


Po odchode trénera Vladimíra Cifraniča do Podbrezovej ešte pred začiatkom skrátenej nadstavby prevzal mužstvo Lukáš Kaplan, ktorý predtým pôsobil v Šamoríne. Preňho i pre viacerých jeho zverencov to bude prvé vystúpenie vo farbách MŠK.


Príprava na sezónu

Zaujímavé týždne priateľských zápasov od hostí. Prehry s Belušou 0:1, prvoligovým Trenčínom 0:2, Bánovou 1:3, ale i výhry nad Interom Bratislava 4:2, českým Uherským Brodom 3:1, no i jedna remíza s Tatranom Ladce 2:2. Púchov prípravu ukončil na pôde Žiliny, porážka 2:5 ale veľa znamenať nemusí. Ako na tom bude hosťujúce MŠK ukáže až prvých 90 ligových minút.


Vzájomné súťažné súboje


Zatiaľ náš jediný vzájomný zápas sme odohrali minulý rok v októbri v Čermeli. Za sychravého počasia sme dominovali na lopte, vytvárali sme si šance, avšak gól sme nedokázali streliť. Hostia nás výraznejšie nepreverili, aj preto odchádzali späť domov s bodom výrazne šťastnejší, ako tomu bolo na našej strane.


12. kolo II. ligy 2019/2020: FC Košice 0:0 MŠK Púchov


Zostavy:

FC Košice: Pulen – Tumma, Kis, Ristovski, Gáll (77. Kim), Pavúk, Vancák (C), Leško, Rizie (77. Karaš), Liener (69. Bavoľár), Kavka


MŠK Púchov: Strelčík – Riška (C), Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (70. Martinček), Pilát, Martinko, Pišoja, Vlček, Holiš


Žlté karty: 53. Vancák – 33. Pišoja, 48. Kopiš, 83. Pilát.

Diváci: 780.


Ďalšie informácie o zápase


Z pozície hlavného rozhodcu bude viesť zápas Tomáš Marsal, asistovať mu budú Dušan Štofik a Matej Zemko, náhradným arbitrom je Michal Čiernik. Delegátom stretnutia bude Ján Forgon, pozorovateľom rozhodcov Štefan Hlebaško.


V prvej polovici týždňa sme vyspovedali nášho lodivoda – vrátili sme sa k súboji na Liptove, rozoberali sme novinku piatich striedaní a nevynechali sme ani blížiaci sa duel.


Pán tréner, prvá súťažná výhra po skoro 9 mesiacoch. Aký duch koluje teraz v šatni a realizačnom tíme?

„Stále sme na špičkách, stále sme pozorní, pretože s výkonom nebola stopercentná spokojnosť. Čakáme, že výkon v domácom prostredí bude oveľa lepší, ako bol teraz.“


Hráči po zápase vraveli, že možno aj tá zodpovednosť za výhru a zisk troch bodov v prvom zápase sezóny im v druhom polčase trochu zväzovala nohy. Súhlasíte?

„Áno, je to nová skúsenosť. Príprava bola oukej, boli tam veľmi dobré zápasy proti veľmi dobrým súperom, ale samozrejme ten tlak, ktorý prináša majstrovský zápas, je niečo úplne iné. Najpodstatnejšie je, že sa ten zápas zvládol a že je na čom stavať. Chlapci to potvrdili, aj keď len polčasovo, ale ukázali to dobré, čo bolo v príprave a my v tom budeme pokračovať.“


Pozrime sa na tohtosezónnu novinku čo sa týka striedaní. Celkovo je možné striedať 5-krát počas troch prerušení hry (polčasová prestávka sa nepočíta). Dáva Vám to väčšiu voľnosť pri výbere tímu?

„Hlavne čo sa týka manipulácie zostavy v zápase je to dobrý taktický manéver. Sme radi, že je takéto pravidlo, pretože nám umožňuje, že viacerí hráči zasiahnu do zápasu a že môžu udržať kvalitu duelu a nasadenie.“


Najbližší súper je z Považia. Púchov kvôli len 15-člennému ligovému pelotónu 1. kolo nehral, nebol tak v ostrom zápase. Výhoda či nevýhoda pre nás?

„Proti Púchovu sa stále ťažko hrá, je to kompaktné mužstvo. Aj keď prehralo v príprave so Žilinou, tak idú o nich veľmi dobré chýry. My sa zodpovedne pripravujeme a sústredíme sa na náš výkon, aby sme boli úspešní.“


Fanúšikovia skvelí či už práve na Liptove, alebo predtým v Miškovci. Ako by ste ich pozvali na prvý domáci ligový duel od 2. novembra?

„Ja verím, že sa domáci diváci tešia na domáci zápas tak, ako my. Že ako doposiaľ nás chodili pravidelne povzbudzovať a hlasito podporovať, tak že to tak bude aj v tomto zápase.“


Príďte po 9 dlhých neligových mesiacoch konečne na futbal do Čermeľa. Pred začiatkom ešte posledný raz poďakujeme Gejzovi Pulenovi za jeho prácu pre klub a skandovaním „Gejza Pulen – šaleny brankar“ si uctíme jeho bohatú kariéru. Následne už pôjde na trávniku o veľa. Pre Púchov je to prvý ligový duel a hostia určite prídu do Košíc s myšlienkou zobrať nám body. Držte nám palce.


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu