PREVIEW | Cestu Slovnaft Cupom začíname proti Olovárom

  • 18.08.2020
  • Vytlačiť

Po desiatich dňoch prestávky, ktorá bola zapríčinená voľným žrebom v 3. kole II. ligy, sa zajtra (stredu 19. augusta) vrátia na zelené trávniky futbalisti FC Košice. Na programe je 2. kolo Slovnaft Cupu proti piatoligovému družstvu OFK Olováry. Do súťaže vstupujeme ako druholigista práve od tohto kola.


PREDSTAVUJEME: OFK Olováry


Nedávna futbalová história

Olováry dlhodobo pôsobia v V. lige skupiny D pod hlavičkou Stredoslovenského futbalového zväzu. Výnimkou bol ročník 2016/2017, kedy sa po postupe o úroveň vyššie umiestnilo OFK na predposlednom 15. mieste IV. ligy Juh, čo znamenalo návrat späť o ligovú úroveň už po jednej sezóne.


Hráčsky káder

Mužstvo tvoria viacerí odchovanci Veľkého Krtíša, respektíve futbalisti, ktorí zaňho kedysi hrali. V bráne dostáva priestor Adrián Pohánka, kapitánom mužstva je 25-ročný Martin Miškei. Spolu s ním sa o obranu starajú Tomáš Regi či Marek Horváth, góly majú na starosti v útoku Tibor Fehér, Ladislav Rácz či Miroslav Paľaga.

Olováry vedie z pozície trénera Richard Slobodník.


Cesta Slovnaft Cupom

Dvesto divákov v Olovároch videlo v prvom kole prekvapenie na úkor favorita po výsledku 1:0. Domáce OFK totiž postúpilo v súťaži ďalej cez treťoligový MŠK Novohrad Lučenec. O všetkom sa rozhodlo až v záverečných sekundách, keď postup celku z 5. ligy vystrieľal už spomínaný odchovanec veľkokrtíšskeho futbalu Tibor Fehér.


Ďalšie informácie o zápase

Stretnutie z pozície rozhodcu povedie skúsený arbiter Anton Ihring, ktorý píska aj duely II. ligy. Asistentmi mu budú Maroš Barboriak a Martin Slovák. Delegátom stretnutia a zároveň pozorovateľom rozhodcov je pre tento zápas Gabriel Bacsa.


Ako prebiehala príprava na „anglický“ týždeň sme sa pýtali lodivoda FC Košice, trénera Mareka Fabuľu.


Pán tréner, desať dní pauzy po dvoch kolách ligy a zároveň pred dvomi zápasmi v priebehu štyroch dní. Vyšlo to zaujímavo, čo poviete? Na čo ste sa sústredili počas uplynulých dní?

„Posledné dni slúžili na to, aby sme sa pripravili na nasledujúce obdobie. Tak ako stále, aj teraz je na čom pracovať. Pracovali sme s detailmi, vylepšovali sme to, čo sa dalo, aby sme boli pripravení.“

Tento zápas bude asi ideálny priestor pre hráčov, ktorí hrávali väčšinou z lavičky, respektíve čakajú na prvé minúty v sezóne.

„Uvidíme, rozhodneme sa zajtra, k akému variantu sa prikloníme. Nevidím ale dôvod, prečo by sme mali ísť touto cestou [priestor pre hráčov, ktorí toho odohrali menej]. Vnímame to ako súčasť tréningového procesu, takže uvidíme, komu dáme šancu. Rozdelili sme nomináciu na niekoľko častí, pretože hráčov máme dosť.“


Sme jasný favorit, súpera ale podceniť rozhodne netreba, veď vyradil treťoligový Lučenec...

„Tieto zápasy sú stále rovnaké. Je jedno, či to je prvé, druhé alebo tretie kolo. Akonáhle ste favorit, čo samozrejme vyplýva z rozdielu medzi súťažami, tak je jasné, že srdce a odhodlanie z druhej strany bude. Pokiaľ im nedáte na začiatku hry čo najviac gólov, dovtedy budete udržiavať plamienok nádeje na súperovej strane, že môžu dosiahnuť pozitívny výsledok a budú tak nepríjemní. Je teda potrebné dať čo najskôr najviac gólov a vyhnúť sa nervóznemu záveru.“


Do Slovnaft Cupu vstupujeme v 2. kole ako favorit. Tím okolo kapitána Františka Vancáka má v Olovároch jasnú úlohu – postúpiť ďalej. Výkop je na pláne zajtra o 17:00 v Olovároch – ak nemôžete prísť podporiť chalanov na miesto duelu, držte im palce aspoň na diaľku.


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI