PREVIEW | Čaká nás bitka o štvrťfinále pohára proti Spartaku

  • 28.02.2022
  • Vytlačiť
Začína sa futbalový mesiac, ktorý je naplnený skvelými zápasmi. V hre sme nielen v Slovenskom pohári, ale predovšetkým reálne v boji o postup do Fortuna ligy. Marec odštartujeme osemfinále Slovnaft Cupu, do Košíc príde v utorok 1. marca o 18:00 FC Spartak Trnava. Duel proti červeno-čiernym bude pre nás ideálnou prípravou pred dôležitými stretnutiami II. ligy.


Utorkový stret bude pre viacerých aktérov špeciálnym. Zastavme sa hneď pri našom trénerovi Jozefovi Vukušičovi, ktorý v Trnave pôsobil v sezóne 2004/2005. V tom čase bol jeho zverencom terajší kouč Spartaka Michal Gašparík. Z nášho kádra pôsobili v nedávnej minulosti na západe republiky Erik Pačinda, Matej Jakúbek a Marek Václav. 


„Vzhľadom na minulú sezónu, keď sme v pohári vyradili troch ligistov a urobili klubu dobrú reklamu, tak si teraz zahráme o niečo podobné. Rešpektujeme Trnavu, momentálne patrí k špičke v slovenskom futbale. Čaká nás výborný zápas, ľudia sa tešia a ja verím, že príde plný štadión, ktorý tomu celému dodá jedinečnú domácu atmosféru,“ povedal tréner Jozef Vukušič.

„My máme z môjho pohľadu ligové mužstvo. Väčšina chalanov hrala prvú ligu, viacerí z nás boli v reprezentácii či vyhrali titul. Je vidieť, že sa môžeme porovnať s každým súperom z Fortuna ligy. Vyradili sme Michalovce, Sereď, Trenčín. Ja verím, že na to nadviažeme aj teraz,“ vyjadril sa pred utorkom Erik Pačinda.

Radosť z plných tribún a zápasu majú aj ďalší chalani. Patrí medzi nich i Richard Lásik. „Po dlhej odmlke, keď ľudia nemohli prísť na futbal, to bude niečo úžasné. Tým, že prídu diváci, tak to pre nás bude len plus a motivácia. Každému hráčovi sa hrá lepšie pred plnými tribúnami ako pred prázdnymi. Fanúšikovia nás poháňajú vpred a ja verím, že budú určite naším 12. hráčom. Dá sa hrať s každým, aj s Trnavou. Treba si veriť a ísť do súboja trpezlivo a sebavedomo.“

„Na nás a fanúšikov čaká skvelý zápas. Pred tromi rokmi sme remizovali a vypadli až na penalty, teraz sa to budeme snažiť odčiniť,“ spomína jeden z pamätníkov duelu proti Trnave z Čermeľa 2019 Boris Gáll. „Čaká nás výborná atmosféra a ja sa na to osobne veľmi teším.“

„Je to určite špecifický duel. Mne osobne sa hrá proti klubom, kde som pôsobil, veľmi dobre,“ reagoval na otázku ohľadom svojho bývalého pôsobiska Marek Václav. „Nový štadión má futbalovejšie prostredie, každému sa tam hrá lepšie. Diváci dodajú svoju čaro, v utorok ich bude ešte viac, bude to ešte silnejšie. Verím, že sa nám podarí doma zvíťaziť a postúpiť.“

„Samozrejme, cítime sa pozitívne naladení po piatkovej výhre. Nálada v šatni šla ešte nahor, po dvoch mesiacoch prípravy sa dočkáme jarného zápasového futbalu,“ avizuje Nana Ntuli. 


Najväčším menom Trnavčanov je bez pochýb bývalý 104-násobný reprezentant Slovenska Martin Škrtel a ako sme už spomenuli v úvode, trénerom hostí je Michal Gašparík.

Pohárom spartakovci prešli, keď zdolalu Belušu a Patu 3:0, respektíve 4:0. Záver októbra priniesol iný súboj, červeno-čierni cestovali do Podbrezovej, ktorú porazili až po penaltovej lotérii. Trnavčania majú v nohách náročné sobotňajšie ligové bezgólové derby so Slovanom.


Stretnutie môže bezplatne sledovať v televízii na programe JOJ Šport a online na: https://www.nike.sk/niketv

Posledné lístky v predaji už iba ONLINE: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-fc-spartak-trnava-2022


Čaká nás jedna z futbalových lahôdok jari. My sa na ňu tešíme a veríme, že to tak máte aj vy! Košičania, poďme si utorok užiť. Vidíme sa na štadióne!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI