PREVIEW | Berieme každý zápas ako finále, znie z kabíny pred Púchovom

  • 18.09.2021
  • Vytlačiť
II. liga pokračuje týmto víkendom deviatym kolom. Čaká nás ďalší zápas na pôde súpera, v sobotu 18. septembra sa o 15:30 predstavíme na pôde MŠK Púchov.


Akoby tradičný víkendový program čakal na futbalistov FC Košice, ktorí za svojím sobotňajším súperom cestujú opäť deň pred zápasom. Duel 9. kola II. ligy sa mal pôvodne odohrať v Košiciach, avšak vzhľadom na nedávne využitie štadióna v Čermeli sa kluby dohodli na výmene poradia zápasov. Proti Púchovu budeme hrať doma v 24. kole, ktoré je predbežne naplánované na 9. apríla 2022. „Už sa to stáva štandardom, ale vzhľadom na situáciu, aká je na štadióne, tak je lepšie, že hráme tento týždeň znovu vonku. Je však jedno, kde hráme. Cesta vedie k víťazstvu len tak, že budeme brániť oveľa lepšie ako naposledy. Na tom sme riadne popracovali. V Šamoríne bola ofenzíva v poriadku, ale v obrane sme urobili priveľa chýb a preto sme prehrali. Vieme, že nás čaká „anglický“ týždeň, hráme aj pohár. Hráčov budeme rotovať, no prioritou je jednoznačne Púchov,“ konštatoval tréner Jozef Vukušič.

„Máme k dispozícii 18 zdravých hráčov. Za osem dní budeme mať tri zápasy, prispôsobíme sa situácii,“ pokračoval v rozbore najbližších dní šéf košickej lavičky a vyslovil jasné poslanie. „Nám už je to jedno, proti komu hráme. Tento zápas zoberieme ako finále a rovnako tak každý ďalší zápas, ktorý príde. Budeme hrať svoj futbal – v ofenzíve ako doteraz a v defenzíve sa výrazne zlepšíme,“ zhrnul pred súbojom v Púchove Jozef Vukušič, ktorý pre kartový trest zo Šamorína nemôže počítať Marekom Václavom.


Marcel Novák rovnako prízvukuje nastavenie do sobotňajšieho stretnutia. „Teraz už berieme každý zápas ako finále. Chceme sa vrátiť na víťaznú vlnu a začať vyhrávať.“ 19-ročný záložník odohral v II. lige od júla 304 minút, pričom hral ako v stredovej formácii, tak aj na kraji obrany. „Je nás tu 24 dobrých hráčov, je to na trénerovi, akú základnú zostavu vyberie. Každý z nás zo seba vydá maximum a viem, že každý tomu druhému praje, aby mu to vyšlo,“ doplnil Marcel.


Najstarším hráčom a zároveň kapitánom tímu je Patrik Mráz. V bráne si doterajšie zápasy v lige v pomere 6:2 podelili Peter Pilný a Kristián Strelčík. Oporami tímu v poli sú najmä Peter Chríbik, Jakub Pavlovič, René Holáň či Ondrej Ullman. Trénerom Púchova je od minulého leta Lukáš Kaplán, asistentom Peter Mičic.

Po troch remízach v prvých troch kolách proti Žiline „B“, Bardejovu a Slovanu U21 prišla séria piatich prehier. Púchov nebodoval proti Humennému, Rohožníku, Banskej Bystrici, Skalici a naposledy proti Podbrezovej. Aj preto je Púchov po ôsmich kolách na 14. mieste s tromi bodmi pri skóre 6:13.


Stretnutie môžete sledovať na portáli https://huste.joj.sk dnes od 15:25.


Držte chalanom v Púchove palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI