PREVIEW | August otvoríme šlágrom kola s Komárnom

  • 05.08.2022
  • Vytlačiť
Nový mesiac, nové výzvy. Hráči FC Košice začnú august na domácej pôde 6. augusta o 18:00 v súboji 4. kola II. ligy proti KFC Komárno. Proti sebe sa postavia tímy, ktoré po odchode trojice postupujúcich do Fortuna ligy obsadili v sezóne 2021/2022 dve zvyšné najvyššie pozície II. ligy - piatu a štvrtú. Stretnutie bude vysielať televízia JOJ Šport, stream tradične prináša Niké.TV.


Po prvých troch dueloch sme s trénerom Antonom Šoltisom mohli bilancovať vstup do ligy. „Herný progres je vidieť. Samozrejme, je sa kam posúvať. V Považskej Bystrici sme hrali inak, teraz sme zmenili rozostavenie v strede poľa. Hráčov spoznávame, ako sa správajú v majstrovských zápasoch. Potešilo, že hráči idú na doraz, chcú, načúvajú našim radám a my tak napredujeme. Posledný zápas si chlapci nastavili latku, že vyhrať dokážu a ja verím, že to bude náš štandard.“

Košický fanúšik môže v akcii vidieť dve nové posily. Minulý piatok bol predstavený obranca Oleksandr Golikov, dnes zase útočník Landing Sagna. K dvojici môžeme pridať ešte jedno meno. Pedro Martínez García už naplno zarezáva s tímom tretí týždeň. Kedy však nastúpi do zápasu?

„Pedro s nami trénuje, popritom má ešte individuálne tréningy. Koleno je po operácii v dobrom stave, avšak svalový tonus a sila v kolene nie je úplne na patričnej úrovni. Pár dní, možno jeden, nanajvýš dva týždne bude potrebovať, aby mohol ísť s nami na zápas. Nechceme riskovať, aby sa znovu zranil. Bavme sa o jeho zdraví, aby sme mu neuškodili. Predsa len musí byť pripravený aspoň na časť zápasu. Jeho čas sa blíži.“ V zostave s istotou neuvidíme Jána Mizeráka, ktorý ešte dostáva potrebný čas na podrobnú prípravu.

Sobotňajší súboj odohráme s Komárnom. To je zároveň zatiaľ jediný tím, ktorý nás v II. lige dokázal poraziť na novom štadióne. Čo by na hostí mohlo platiť?

„Individuality a presadenie sa kombináciou v útočnej zóne, niečím ich prekvapiť. Majú skúsených hráčov, preto by sme mali vymyslieť niečo nečakané alebo využiť rýchlu kontru. Každopádne sa na nich zodpovedne pripravujeme a ja verím, že nás ľudia prídu povzbudiť. Týmto pozývam všetkých, ktorým sa futbal proti Prešovu páčil, aby sa do hľadiska vrátili. My urobíme všetko preto, aby sa na nás diváci tešili a prišli opäť. Inú cestu im my ponúknuť nevieme. Proti Prešovu to bolo super. Chlapci to cítili, bola to skvelá atmosféra,“ uzavrel Anton Šoltis.


Na druhý zápas na novom štadióne sa nevie dočkať brankár Matúš Kira, ktorý opisuje pocity z derby. „Tešil som sa nový štadión, to bolo jasné. Fanúšikovia boli fantastickí, kulisa bola neuveriteľná. To, čo sa udialo tu, sa nedeje často ani v lige. Prial som si zároveň úspech, aby sme ľuďom ukázali, že sa tu deje niečo, čo môže napredovať. Ukázali sme, že máme silu aj za nepriaznivého stavu. Ďakujeme fanúšikom, že nám k tomu pomohli.“

Po prehre na Považí sme sa otrepali a vyhrali proti náročným súperom.„Nechcem, aby to vyznelo ako klišé, ale aj fanúšikovia môžu vidieť, že v každej lige môže nastať prekvapenie. Samozrejme, nie sme za to radi a veľmi nás to mrzí, chceli sme začať výhrou. Už sa tým nezaoberáme a pozeráme sa na zápasy, ktoré sú pred nami. Bola to dobrá facka na úvod, aby sme si uvedomili, že to nebude také ľahké.“  

Kiri už proti Komárnu v žlto-modrom drese hral. V septembri 2020 sme vyhrali v Čermeli 5:0, v marci 2021 sme na juhu Slovenska prehrali 0:1. Zaujímavosťou je, že zo základnej zostavy v odvetnom zápase z marca 2021 nájdeme v kádri KFC hneď deväť hráčov. „Práve o tom to je, že mužstvo je pokope, vedia o sebe. Niektoré veci sú už automatické, majú s II. ligou bohatú skúsenosť. Komárno je možno nevyspytateľný súper, ale je to o tom, že sú dlho spolu. Každý sa na nás vyhecuje, pripraví, vieme o tom. Z nášho štadióna však chceme urobiť pevnosť, aby sa tu súperom nehralo ľahko.“

Hosťom z Komárna patrí po troch víkendoch druhá priečka so siedmimi bodmi, keď postupne doma porazili Prešov 3:0 a remizovali s Pohroním 1:1, aby minulú nedeľu vonku otočili stretnutie s Dolným Kubínom z 0:1 na 2:1.

Hlavným trénerom KFC je Mikuláš Radványi, ktorý počas leta neprišiel o žiadneho člena základnej zostavy z minulej sezóny. Medzi hlavné opory patria stopéri Kornel Saláta (kapitán mužstva), Ladislav Szöcs, brankár Miloslav Bréda, z útočiacich hráčov zase legionári Ganbold Ganbayar či Christian Bayemi.


Stretnutie bude vysielať kanál JOJ Šport, streamovať ho bude Niké.TV:

https://www.nike.sk/niketv/stream/41036573


Vstupenky stále k dispozícii ONLINE na: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-kfc-komarno-2022-2, v deň zápasu v pokladni od 16:00.


Košičania, poďme na to! Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI