PREVIEW | 53. ročník Slovnaft Cupu štartujeme vo Fiľakove

  • 24.08.2021
  • Vytlačiť
Pamätná jazda do semifinále Slovnaft Cupu z minulého ročníka je už minulosťou. Pred nami je začiatok 53. ročníka Slovenského pohára, ktorý začneme na ihrisku FTC Fiľakovo – mužstva z III. ligy Stred – už zajtra, v stredu 25. augusta, o 17:00.


Po dvoch prehrách v lige prepíname očakávane na pohár. V stredu budeme v pozícii jasného favorita. „Hráme s treťoligistom. Nikoho nepodceňujeme, ale naša povinnosť je vyhrať a tak sa k tomu postavíme. Minulá sezóna, keď sme sa dostali do semifinále, nám ukázala, že je to zaujímavá súťaž. Ak budú všetci hráči zdraví, tak to bude z pohľadu pohára dobré. Ak budeme mať viac pohárových zápasov, tiež to bude fajn. Už teraz dáme šancu tým, ktorí nemajú za sebou toľko zápasových minút. V bráne bude Frederik Valach – dobre trénuje a už si to zaslúži, Igor Šemrinec si oddýchne. V poli využijeme päť striedaní,“ zhrnul informácie pred duelom tréner Jozef Vukušič.

„Nevyšiel nám zápas v Skalici - chlapci sa celkom držali do prvého gólu, ale potom to už nešlo tak, ako sme chceli. Teraz je čas na nápravu, aby sme sa víťazne chytili. Je na to najlepší čas,“ zamyslel sa skúsený ofenzívny záložník Kamil Karaš. „Pohárové zápasy však musíme brať vážne, nemôžeme ich podceniť, hoci je to treťoligista. Pristúpiť k nim musíme ako k ligových duelom – hrať naplno. Iba tak môžeme vyhrať,“ dodal rodák zo Starej Ľubovne.


Tím Fiľakova je zložený z domácich odchovancov, hráčov z neďalekých Radzoviec a Lučenca, ktorí sú doplnení o futbalistov predovšetkým z okolia. Jednou z najzaujímavejších postáv kádra je bosniansky útočník Nemanja Kojić, ktorý pôsobil v bosnianskej druhej najvyššej súťaži, kde sa mu podarilo streliť 11 gólov v 30 stretnutiach. K Fiľakovčanom sa pripojil pred necelým mesiacom. Trénerom mužstva je Eugen Bari. Momentálne 50-ročný kouč počas hráčskej kariéry hájil farby Dunajskej Stredy, Nitry, Dubnice, Banskej Bystrice či Prievidze.

Nášmu najbližšiemu súperovi sa príliš nedarí v III. lige Stred. Po štyroch kolách má na konte iba jedinú výhru z prvého kola a tri prehry, ktoré ho odsúvajú na 11. miesto v 16-člennom pelotóne celkov.  


Fiľakovo pri prieniku do 2. kola porazilo v predkole piatoligovú Buzitku 4:1 a štvrtoligový Poltár už tesnejšie 1:0 po góle Máté Balázsa zo 40. minúty. Pre FTC to bude premiéra v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu na domácej pôde. V ostatnej sezóne Fiľakovo vypadlo už v prvom kole, keď nestačilo na Veľký Krtíš 1:2.

Jazda FC Košice Slovenským pohárom v minulom ročníku bola najlepšou v histórii klubu. Po vyradení Hajnáčky, Rimavskej Soboty, Michaloviec, Serede a Trenčína sme doputovali až do semifinále, kde sme nestačili na fortunaligovú Žilinu, ktorej sme v dvojzápase podľahli doma 2:4 a vonku 1:4.


Zo stretnutia nebude k dispozícii žiadny stream, iba textový prenos na portáli Onlajny.eu.


Začína sa nová edícia Slovenského pohára a my dúfame, že sa aj vďaka nej odrazíme na víťaznú vlnu. Držte v stredu chalanom palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI