PREVIEW - Slovnaft Cup: OŠFK Šarišské Michaľany vs. FC Košice

  • 11.09.2019
  • Vytlačiť

Už dnes, stredu 11.9., pokračujeme v našej ceste 51. ročníkom Slovnaft Cupu. Po víťazstve na pôde Bardejovskej Novej Vsi cestujeme na ihrisko Šarišských Michalian. Výkop 3. kola je naplánovaný na 16:00. Poďme si v skratke priblížiť informácie o našom súperovi.

Nedávna futbalová história

Šarišské Michaľany pôsobia v III. lige Východ od sezóny 2017/2018. Za uplynulé dva ročníky obsadili 7. a 4. miesto, potrebovali na to 46, respektíve 43 bodov.

V minulej sezóne Slovenského pohára sa ich púť skončila v druhom kole. Prv porazili vonku Spišskú Belú 3:1, rovnako na ihrisku protivníka ale vypadli, keď po penaltách nestačili na Gerlachov (1:1 po 90 minútach, 4:2 na penalty pre domácich).

Aktuálna forma v lige

Vzhľadom na posledné dva roky sa Šarišanom až tak nedarí. Po siedmich dueloch v aktuálnom ročníku je OŠFK až na 14. priečke so ziskom 4 bodov a vysoko negatívnym skóre 2:14. Generálkou na pohár bola pre Michaľany bezgólová remíza doma proti Spišskej Novej Vsi.

Vzájomné zápasy

S dnešným súperom sme sa, samozrejme, stretli aj v minulej sezóne pri našej jazde III. ligou Východ. 16. septembra sme v rámci 9. kola v Michaľanoch vyhrali 2:1. Na Vyshnevskyiho úspešný pokutový kop reagoval po zmene strán rovnako z bieleho bodu Cicman. V 56. minúte uzavrel na konečných 2:1 Rizie.

Ani domáca odveta v Čermeli 4. mája tohto roka nebola jednoduchá. Až po polčase sa zo štandardky presadil Karaš, definitíva prišla v záverečnej dvadsaťminútovke, keď oslabeného súpera poslali na kolená Kačala, Gáll a Vyshnevskyi. Zápas sa skončil pomerom 4:0.

Naša cesta Slovnaft Cupom v ročníku 2018/19

Pripomeňme si našu jazdu uplynulou sezónou. Na úvod sme zdolali mužstvá z nižších ligových súťaží. Postupne padli TJ Družstevník Odorín 0:9, Slávia TU Košice 0:3 a TJ Štart Hrabušice po výsledku 2:2 a na pokutové kopy 6:7.

Nasledovali už celky z iného súdka. Konečne sme sa mohli ukázať aj pred vlastnými divákmi. Druholigovú Dubnicu sme porazili tesne 1:0. Koncom októbra si to odniesol aj ďalší tím z Fortuna ligy. Zlaté Moravce odchádzali domov po výsledku 1:3, o našom víťazstve rozhodli Gáll, Kis a Serečin.

Nad naše sily bol až v marci vtedajší majster Slovenska a neskorší víťaz Slovnaft Cupu – Spartak Trnava. Po výbornom zápase a bojovnom výkone sme pred 4 230 divákmi favoritovi nestačili až na penalty, v ktorých hostia zvíťazili pomerom 4:3.

Aktuálna púť Slovnaft Cupom z pohľadu oboch tímov

Šarišské Michaľany boli vylosované už do 1. kola, v ňom si poradili s FK Široké vysoko 5:2. Aj v druhom kole hralo OŠFK na pôde súpera, v tomto prípade to už bolo tesnejšie. FK Demjata aj so známym Stanislavom Šestákom napokon ťahala za kratší koniec. Treťoligista bral postup po góloch Alexandra Radovanovića i Ivana Petruka po výsledku 2:1.

Ako sme už spomínali v úvode, Bardejovská Nová Ves nám v druhom kole problémy nerobila. Dvomi gólmi sa do streleckej listiny zapísali Radovanović, Liener i Gáll, po jednom zásahu mali na konte aj Leško, Vyshnevskyi a Bavoľár.

Ďalšie informácie o zápase

Z pozície hlavného rozhodcu bude duel viesť Pavol Greško, na čiarach mu majú pomáhať Radoslav Bobko a Dávid Béreš. Funkciu delegáta a pozorovateľa rozhodcov bude zastávať Ondrej Brendza.


Čo v stručnosti očakáva od pohárového stretnutia tréner Marek Fabuľa?

„Chceme sa zas prezentovať hrou, ktorú vieme hrať, o ktorej sme sa presvedčili, že s ňou vieme byť dominantní a dostať súpera do takých situácií, ako my chceme a potrebujeme.“


Už v minulej sezóne sme sa presvedčili, že Šarišské Michaľany nie sú ľahký súper. A hoci sa im v tomto roku v lige až tak nedarí, tak to na štadióne Za Torysou rozhodne nebude ľahké. Držte nám palce.


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu