PREVIEW - Slovnaft Cup: Bardejovská N.V - FC Košice

  • 27.08.2019
  • Vytlačiť

Zajtrajším dňom sa pre nás definitívne otvára 51. ročník Slovnaft Cupu. Slovenský pohár je prestížna súťaž, v ktorej si môžu tímy z nižších regionálnych súťaží zmerať sily s tými najlepšími na Slovensku.

Ide tu naozaj o veľa, veď celkový víťaz si vybojuje miestenku v predkole Európskej ligy. Našu púť v Slovnaft Cupe otvárame až na druhý pokus na pôde Bardejovskej Novej Vsi - zajtra (streda 28.8.2019) o 16:30. Pôvodný termín 14.8. o 17:00 bol odložený kvôli nepriaznivému stavu trávnika.


Nedávna futbalová história

Od sezóny 2014/2015 sa Bardejovská Nová Ves pravidelne pohybuje v III. lige. Mužstvo, ktoré sa nachádza v bardejovskom okrese, sa v konkurencii najvyššej regionálnej súťaže umiestnilo postupne na 12., 8., 10., 13. a 12. mieste. 

V minulej edícii Slovnaft Cupu sa náš protivník nepredstavil. V ročníku 2017/18 sa futbalisti tohto celku nepresadili už v 2. kole, keď podľahli doma Krompachom rozdielom triedy 0:3.


Momentálna forma v lige

ŠK MILENIUM je po šiestich kolách v ligovej súťaži na 11. pozícii, na konte má 7 bodov a negatívne skóre 10:15. Nad sily Bardejovskej Novej Vsi boli Stropkov, Snina a Prešov, remíza prišla v súboji s Plavnicou, víťazstvá proti Giraltovciam a Veľkým Revištiam. Na Slovnaft Cup sa domáci naladili prehrou, keď v Prešove podľahli nováčikovi a jednému z ašpirantov na postup do II. ligy vysoko 0:5.


Vzájomné zápasy so súperom

S Bardejovskou Novou Vsou sme sa streli v minulej sezóne v rámci III. ligy Východ. V oboch vzájomných zápasoch sme vyhrali. Najprv na pôde súpera jednoznačne pomerom 7:0 a potom doma v poslednom kole celej ligy výsledkom 3:1. Druhý zápas bol naozaj náročný, družstvo posilnené oproti jesennému zápasu hralo o body až do záverečnej štvrťhodiny. Posledná polhodina sa dohrávala za silnej búrky, napokon so šťastným koncom pre nás.


Naša cesta Slovnaft Cupom v ročníku 2018/19

Pripomeňme si našu jazdu uplynulou sezónou. Na úvod sme zdolali mužstvá z nižších ligových súťaží. Postupne padli TJ Družstevník Odorín 0:9, Slávia TU Košice 0:3 a TJ Štart Hrabušice po výsledku 2:2 a na pokutové kopy 6:7.

Nasledovali už celky z iného súdka. Konečne sme sa mohli ukázať aj pred vlastnými divákmi. Druholigovú Dubnicu sme porazili tesne 1:0. Koncom októbra si to odniesol aj ďalší tím z Fortuna ligy. Zlaté Moravce odchádzali domov po výsledku 1:3, o našom víťazstve rozhodli Gáll, Kis a Serečin.

Nad naše sily bol až v marci vtedajší majster Slovenska a neskorší víťaz Slovnaft Cupu – Spartak Trnava. Po výbornom zápase a bojovnom výkone sme pred 4 230 divákmi favoritovi nestačili až na penalty, v ktorých hostia zvíťazili pomerom 4:3.


Aktuálny ročník Slovnaft Cupu

Pre tento ročník bol treťoligista, rovnako ako my, vyžrebovaný priamo do 2. kola. Víťaz tohto stretnutia si zmeria sily s OŠFK Šarišské Michaľany, ktoré rovnako ako náš najbližší súper, pôsobia v III. lige skupiny Východ. Šarišské Michaľany si poradili v 2. kole s FK Demjata 2:1, predtým zdolali FK Široké vysoko 5:2.


Ďalšie informácie o zápase

Kristián Micheľ bude viesť rozhodcovskú trojicu, na čiarach mu budú pomáhať Simeon Vass a Dávid Capik. Delegátom stretnutia a zároveň pozorovateľom rozhodcov bude Ján Špivák.


Stretnutie s Bardejovskou Novou Vsou bude pre domácich menším futbalovým sviatkom a je jasné, že sa ŠK MILENIUM bude snažiť o prekvapenie na úkor favorita. My ale veríme, že sa na víkendové stretnutie v Liptovskom Mikuláši naladíme víťazne.


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší! 


Výber z nášho e-shopu