Prestupová bomba: FC Košice ulovil Dominika Kružliaka!

  • 08.09.2023
  • Vytlačiť

Novou posilou košického FC je stopér Dominik Kružliak, ktorý dal nášmu klubu prednosť pred renomovanejšími záujemcami. Zmluvu podpísal do 30. júna 2025. V prospech žlto-modrých rozhodla vízia, atmosféra i zázemie.


FC Košice získal deviatu letnú posilu, z toho tretiu od štartu Niké ligy. Najčerstvejším prírastkom v kádri trénera Antona Šoltisa je stopér Dominik Kružliak. Ten po pôsobeniach v Ružomberku a Dunajskej Strede v lete zamieril do gréckeho FC Volos, kde po uplynulom víkende predčasne skončil, a hneď si aj našiel nový klub. „Netajili sme sa tým, že chceme posilniť stred obrany, ale situáciu nám skomplikovalo vážne zranenie Jána Kriváka. Ten sa v zápase proti Zlatým Moravciam zranil tak nešťastne, že si futbal zahrá až o pár mesiacov. Prestupové okno sa zatváralo 6. septembra a my sme ďalšieho stopéra nevyhnutne potrebovali. Že sa nám podarilo presvedčiť Dominika Kružliaka, je určite skvelé. Nie tak dávno podával výborné výkony v Dunajskej Strede a my si od neho sľubujeme, že bude patriť medzi naše kľúčové opory,“ informoval generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk.

Nie je tajomstvom, že o Dominika Kružliaka mal veľký záujem aj bratislavský Slovan, ale aj viaceré popredné kluby zo zahraničia. Rodák z Liptovského Mikuláša však uprednostnil FC Košice. Čím ho Pavol Turczyk najviac presvedčil? „Aj keď po spomínanom zranení Kriváka bola naša aktivita výraznejšia, sám som prekvapený, že sa nám ho podarilo získať. Je mi jasné, že naši konkurenti v boji o jeho služby mu určite ponúkali viac, ale som rád, že ho zaujala naša vízia a smer, ktorým sme sa vydali. Rovnako ho oslovilo aj naše zázemie a celkovo prajná atmosféra v klube,“ povedal svoj pohľad na kľúčové argumenty Pavol Turczyk, ktorého nesmierne teší, ako bleskovo dokázali vhodne zareagovať na dlhodobý výpadok svojho elitného stopéra. Dominik Kružliak by mal byť adekvátnou náhradou. „V najvyššej slovenskej súťaži má na konte vyše 200 zápasov. Bol kapitánom Dunajskej Stredy, ale najmä svojimi výkonmi pravidelne potvrdzoval, že na Slovensku patril medzi najlepších hráčov na svojom poste. Veríme, že sa mu bude v košickom drese dariť a spolu dosiahneme veľa úspechov,“ dodal Pavol Turczyk.

Dominik Kružliak má za sebou vskutku intenzívne obdobie. Ešte v nedeľu nastúpil za FC Volos v gréckej lige proti AEK Atény a v piatok už podpisoval zmluvu do 30. júna 2025 v Košiciach. Medzitým boli v Grécku záplavy, ktoré skomplikoval aj jeho odlet na Slovensko. „Som rád, že všetko dobre dopadlo a my sme sa s rodinou napokon dostali na Slovensko. Mojou prioritou bolo vrátiť sa domov a pre FC Košice rozhodlo hlavne to, že tento klub má správne nastavenú filozofiu. Páči sa mi košická vízia, štadión i zloženie hráčskeho kádra. Mám v ňom viacero kamarátov a dôležité bolo aj to, že som už spolupracoval s trénerom Antonom Šoltisom,“ prezradil Dominik Kružliak, pre ktorého bude FC Košice po Ružomberku a Dunajskej Strede už tretím slovenským klubom.

Dvadsaťsedemročný stopér začne s mužstvom trénovať od pondelka a nasledujúcu sobotu absolvuje debut v košickom drese na ihrisku Ružomberka, kde futbalovo vyrastal. „Lepšie to už vyjsť nemohlo. Pod Čebraťom som bol od základnej školy a naozaj som sa tam futbalovo vyučil. Už keď som hrával za Dunajskú Stredu, tak zápasy na Liptove boli pre mňa špecifické, a inak nebude ani teraz. Som však profesionál a urobím všetko preto, aby FC Košice zabodovali nielen v tomto stretnutí. Prajem si, aby sme v tabuľke ešte poskočili a tešili košického fanúšika. Štadión, ktorý tu rastie, je nádherný, a bude ešte krajší, keď sa dokončí. Na pôsobenie v Košiciach sa veľmi teším,“ dodal Dominik Kružliak.  

Vizitka Dominika Kružliaka

Dátum a miesto narodenia: 10. júla 1996 v Liptovskom Mikuláši.

Výška: 185 cm.

Váha: 79 kg.

Post: stredný obranca.

Reprezentácia: 1/0.

Niké liga: Ružomberok 134 zápasov / 9 gólov, DAC Dunajská Streda 102/7.

Kariéra: 2005 - 2008: Liptovský Mikuláš - Palúdzka, 2008 - 2019: MFK Ružomberok, 2019 - 2023: DAC Dunajská Streda, 2023: FC Volos (Grécko), 2023: FC Košice.

FOTO: Tomáš CICOŇ  


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI