Pred tretím prípravným duelom s Kazincbarcikou

  • 25.01.2022
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice načali v pondelok tretí týždeň. Žlto-modrých čaká aj tieto dni dvojzápas proti maďarskému a slovenskému súperovi.


Súčasná situácia si napriek tomu vyžiadala niekoľko úprav. V hre bol utorňajší stret s maďarským Hidasnémeti VSC, no celé sa to vyvinulo inak. Viac už prezradil tréner Jozef Vukušič. „Dostávame sa pomaly do zápasového tempa. Verím, že cez to dobre prejdeme, pretože koronavírus šarapatí v U19, sčasti sa to dostalo aj ku nám. Pre covid sme zrušili zápas s Hidasom, kde mali nastúpiť predovšetkým dorastenci. Teraz sa už pozeráme na stredu - máme dobré info o Kazincbarcike. Je to prakticky druholigové mužstvo, ktoré v pohári porazilo DVTK. Očakávam opäť kvalitný duel. Škoda niektorých zranení, najmä u Marcela Nováka či Samuela Magdu. Mrzí ma to, pretože inak napredujeme dobre. Tým, že je nás menej, tak tu bude väčšia minutáž,“ povedal lodivod na úvod a vrátil sa ešte slovíčkom k nedeľňajšiemu súboju. „Proti Miškovcu to bolo zase o niečo lepšie. Mali sme lepší balans v hre, videli sme zlepšenie medzi defenzívou a ofenzívou. Chceli sme vyhrať, ale napokon výsledok nehral takú úlohu ako to, že sme preverili celé mužstvo.“

V najbližších dňoch nebude k dispozícii Marek Václav, naopak, postupne sa do hry budú dostávať iní hráči, ktorí laborovali so zraneniami ešte od začiatku prípravy. „Peter Kavka a Igor Šemrinec idú podľa plánu. Dáme im ešte týždeň-dva, aby sa dostali do zápasu, ale pozitívne je, že sú v tréningu, nacvičujú herné veci i prácu s loptou. Dúfam, že začiatkom februára sa dostanú do takej formy, aby mohli zasiahnuť do stretnutia,“ uzavrel výpočet noviniek Jozef Vukušič. Po stredajšom meraní síl vonku s Kazincbarcikou je v sobotu o 11:00 pred nami prvý domáci duel, ktorý zohráme na Janigovej s Bardejovom. Viac informácii prinesieme v piatok.


Náročný program hráči cítia na svojich telách, v zime to však je presne o takejto „zaberačke“, čo potvrdil Michal Jonec. „Osobne sa cítim unavene, pretože zápasy, ktoré sme hrali, boli dosť náročné. Či už sa rozprávame o Michalovciach, ktoré sú ligový súper, alebo v nedeľu DVTK, kde domáci boli silní na lopte. V príprave je ale únava v poriadku. Hlavné je, aby sme nabehali veľa, aby sme to následne v lige zúročili. To, že hráme momentálne viac, ako bolo v pláne, nevidím ako problém. Vždy je lepšie si zahrať, ako zatrénovať,“ potvrdil známu vec stredný obranca.

Prvých 16 dní z roka 2022 je za nami, čo znamená aj to, že sme sa naplno zabývali v nových priestoroch Košickej futbalovej arény. „Džono“ ako jeden z Košičanov v tíme dobre vie, čo nový štadión znamená. „Je to výborný pocit. Ja som sa na to tešil už dlho. Koniec-koncov, keď som sa ja dostával do prvého mužstva v 18 rokoch, tak sa hovorilo, že tu bude čochvíľa nový štadión. Som rád, že som sa ho dočkal, hoci menšou obchádzkou, keď som v Košiciach chvíľu nebol. Zázemie, ktoré tam máme, je fantastické, kabína je úplne nová. Musíme si vážiť, že pôsobíme v tomto klube,“ dodal Michal Jonec.


Prejdime k stredajšiemu súperovi. Kazincbarcika SC pôsobí v III. maďarskej lige Východ, no má postupové ambície, čo dokazuje postavením v tabuľke. Patrí jej prvá pozícia s 53 bodmi pri skóre 62:12, na najbližšieho nasledovníka má náskok štyroch bodov. Maďarský celok prehral na jeseň len jediný duel a ako už spomenul tréner Jozef Vukušič, treťoligista v pohárovom 16-finále dokonca vyradil DVTK po výsledku 3:2. Naše vzájomné stretnutie naplánované na stredu 26. januára má výkop o 14:00.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI