Pred štartom ligy je pred nami už iba generálka s Resoviou Rzeszów

  • 18.02.2022
  • Vytlačiť
Zajtra o 13:00 odohráme deviaty prípravný duel v zimnej príprave, ktorý bude zároveň generálkou na jarný štart II. ligy.


V sobotu 19. februára cestujeme do Poľska, konkrétne do Sanoku, kde si zmeriame sily s druholigovou Resoviou Rzeszów. Pozitívne novinky pred piatkovým tréningom priblížil v skratke tréner Jozef Vukušič. „Na začiatku a v priebehu januára nás postihli menšie zranenia, ale ako sa príprava blíži ku svojmu koncu, tak my sme pripravení. Najdlhšie, približne dva týždne, maródoval Marcel Novák so svalovým zranením, avšak aj on je už v poriadku a je pripravený sa zapojiť.“

Skvelou správou je, že na posledných tréningoch šiel naplno už aj Marcus Molvadgaard, pričom Dán nebol uplynulú sobotu v súboji s Trebišovom ani na lavičke náhradníkov. Káder je pokope práve včas, proti Resovii prichádza záverečná možnosť si vyskúšať veci pred ostrým ligovým duelom s Rohožníkom, ktorý je na programe v piatok 25. februára o 18:00.


Mimochodom, už ste to postrehli? Včera sme spustili predaj permanentiek na jarnú časť!

Vyberte si vlastné miesto, zažite futbalovú jar minimálne s 11 zápasmi, na pohárové súboje chodíte v cene permanentkyistotu vstupu na štadión máte aj v časoch pandémie.

Permanentky si môžete zakúpiť na adrese: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-permanentka-20212022.

Buďte súčasťou novej éry a jarného dobrodružstva v Košickej futbalovej aréne. Nečakajte a nenechajte si ujsť šancu na najlepšie miesta – kúpte si permanentku, podporte klub a staňte sa naším 12. hráčom!


Pred generálkou sme sa pýtali na pocity z ostatných šiestich týždňov kapitána mužstva – Petra Kavku. „V tejto príprave bol pre nás pozitívnym impulzom prechod na náš nový štadión, vďaka čomu nám príprava v rámci kolektívu zbehla rýchlo,“ tešil sa úprimne Kava, ktorý sa do tempa po zranení vracal len pomaly. „Z mojej strany môžem povedať, že som pripravený. Posledný duel s Trebišovom som odohral kompletných 90 minút, cítil som sa fajn a ešte ma čaká aj generálka, kde asi odohrám ďalšiu porciu minút, aby som sa dostal do zápasového tempa – potom budem pripravený.“  Posledný prípravný duel pred Rohožníkom je potrebné rovnako zvládnuť, no zo šatne je cítiť veľkú radosť z nového prostredia. „Za seba musím povedať, že proti Trebišovu som cítil, akoby to bol veľmi dôležitý súboj v lige. Chceli sme to veľmi preklopiť na svoju stranu a vyhrať prvý, hoci ešte nie oficiálny zápas na novom štadióne. Celé je to úplne iné „kafé“ a už sa nevieme dočkať ligy,“ dodal líder defenzívy.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI