Pred nami druhý týždeň prípravy, čaká nás dvojica maďarských súperov

  • 14.01.2020
  • Vytlačiť
Po siedmich dňoch od úvodného zrazu sa tím trénera Mareka Fabuľu pripravuje na prvé prípravné zápasy. Počas tohto týždňa si zmeriame sily s celkami z maďarskej druhej najvyššej súťaže. Našimi súpermi budú Nyíregyháza Spartacus FC a Szolnoki MÁV FC.


Realizačnému tímu budú k dispozícii aktuálne traja hráči na skúške. Sú nimi útočník Sam Ford, krídelník Robinson Blandón Rendón a stredný záložník Jakub Sedláček. Jakub na jeseň odohral 13 zápasov za fortunaligové Pohronie, vo svojich 21 rokoch má za sebou už 41 duelov vo Fortuna lige a ďalších 16 v II. lige. Srb Nikola Gajić s tímom nepokračuje.

Hlavný tréner košického tímu bude mať v prvých zápasoch z čoho vyberať, keďže s mužstvom trénujú i futbalisti z dorastu. Sú nimi Martin Sabol, Kórejčania Kim a Lee. Do tréningového procesu sa zapojil po návrate z reprezentačného zrazu i Matúš Katunský, skúsenosti pri starších kolegoch zbierajú aj brankári Matej Hudák a Maximilián Repko.

Zaujímavé bude taktiež sledovať, aké rozostavenie vyskúša tréner Marek Fabuľa vzhľadom k väčšiemu počtu kvalitných záložníkov, ktorých má k dispozícii. Viac už prezradia najbližšie zápasy.


Poďme sa už v krátkosti pozrieť na našich súperov. Nyíregyháza Spartacus FC sa po jesennej časti ligovej súťaže nachádza na 7. mieste so ziskom 31 bodov. Stred druholigovej tabuľky je v Maďarsku naozaj nahustený, na 3. priečku stráca Spartacus len šesť bodov.

Podľa renomovaného portálu transfermarkt.com sa celok trénera Ronalda Lengyela skladá z 18 maďarských futbalistov a dvoch zahraničných hráčov. Vekový priemer zostavy je len 23,4 rokov. Najstarším a zároveň najviac ceneným hráčom je stopér Ferenc Fodor, ktorý má 28 rokov a trhovú cenu 200 tisíc €.

V lete sme sa s Nyíregyházou stretli v rámci prípravy v Moldave. S hosťujúcim FC sme vtedy prehrali po výsledku 0:2. Tentoraz budeme cestovať priamo do Maďarska, kde bude domácim mužstvom Spartacus. Stretnutie sa začne zajtra (stredu 15.1.) o 14:00 a my Vás o ňom budeme informovať prostredníctvom sociálnych sietí.


Túto sobotu následne privítame v Košiciach na Janigovej ďalší maďarský druholigový mančaft – Szolnoki MÁV FC. Ten sa v tabuľke pohybuje na 15. pozícii, na konte má 24 bodov.

Káder tímu tvoria len maďarskí hráči, vekový priemer je 24,7 rokov. Toto číslo môže zavádzať, nakoľko v mužstve nájdeme troch futbalistov po 30-ke a ďalších šesť hráčov, ktorí majú aspoň 27 rokov. Najviac ceneným (150 tisíc €) je 30-ročný brankár Tamás Molnár-Farkas. MÁV FC vedie tréner József Csábi.

Nezabudnite! Szolnok doma privítame už sobotu 18.1. od 13:00 na umelej tráve na Janigovej ulici. Príďte sa v roku 2020 pozrieť na chlapcov prvýkrát a povzbuďte ich! Vstupné je zadarmo, všetci ste srdečne vítaní!


Cez víkend sa bude konať halový turnaj v kategórii do 14 rokov – Interport Cup. V poradí už 3. ročník tohto turnaja sa bude niesť okrem iného za účasti Slovana Bratislava, Žiliny, Ružomberku či Prešova. Čakajú nás naozaj skvostné futbalové boje. Na mladé futbalové nádeje sa môžete prísť pozrieť do Hádzanárskej haly Slavomíra Šipoša v sobotu 18. a nedeľu 19. januára od 8:00. Vstupné je dobrovoľné, tešíme sa na Vás!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI