Ovládli sme rekordy III.ligy východ!

  • 18.06.2019
  • Vytlačiť
Sekciu rekordov sme na našej stránke otvárali tri kolá pred koncom. Vtedy sme ešte boli v hre o niekoľko míľnikov. Po víťaznom triumfe v záverečnom zápase sezóny sme si všetky predtým spomínané tímové úspechy pripísali na konto! Bolo to náročné, veď náš posledný súper hrýzol až do poslednej sekundy, ale podarilo sa to.

III. liga Východ sa hrá na Slovensku od ročníka 1993/94 s výnimkou piatich sezón rokoch 2006 až 2011, keď sa 3. najvyššia súťaž hrala ako II. liga rozdelená na skupiny Západ a Východ – nižšou súťažou bola IV. liga.

Je potrebné zdôrazniť, že na prekonanie všetkých rekordov sme mali najmenej času. Udialo sa tak kvôli odstúpeniu Rožňavy a 1. FC Tatran Prešov B. Napriek tomu nám 26 duelov v sezóne na rekordy stačilo. V ročníkoch 1994/95 a 2008/09 sa hralo o dva zápasy viac, v sezóne 2011/12 to bolo dokonca 32 stretnutí. Inak je tradíciou v tejto lige odohrať duelov tridsať.

Rekordy

Najvyšší počet bodov – FC Košice – 75 bodov v 26 zápasoch!

Proti Bardejovskej Novej Vsi sme potrebovali vyhrať, aj sa tak stalo. Súper sa neskôr nebál napádať s vyšším počtom hráčov, rekord definitívne potvrdil po rohovom kope Sergej Pilipčuk. V konečnom zúčtovaní sme za celý priebeh ligy stratili body len jediný jeden raz. Aj to je niečo, čo sa bude len veľmi ťažko vyrovnávať a prekonávať.

Tento zápis do štatistík teší o to viac, že predchádzajúci držiteľ rekordu – FK Krásna v sezóne 2015/16 – nazbieral bodov 74 v 30 zápasoch. Nám na prekonanie tejto štatistiky stačilo mať o 4 zápasy na konte menej.

Najlepšie skóre – FC Košice – 90:9!

O tomto rekorde v našom podaní bolo jasné už dávnejšie. Futbalisti z metropoly východu dosiahli v priemere na jeden gól súpera desať vlastne vyprodukovaných zásahov. Tomu sa vraví výborné prepojenie ofenzívy a defenzívy.

Až do uplynulej sezóny patril rekord v najvyššom skóre tímu FK Čaňa zo sezóny 2001/02 – 88:26 a teda celkovo +62, ktorá vtedy odohrala 30 zápasov.

Najviac strelených gólov – FC Košice – 90!

Na prekonanie rekordu Čane (88 strelených gólov) rovnako z ročníka 2001/02 sme potrebovali streliť proti BNV góly dva. To sa podarilo už na konci 20. minúty po dvoch zásahoch Olega Vyshnevskyiho. Na okrúhlu deväťdesiatku to upravil už spomínaný Sergej Pilipčuk.

Najlepší útok – najvyšší priemerný počet gólov na zápas – FC Košice - 3,46!

Hoci sme proti ŠK MILENIUM 2000 mierne zaostali za svojím priemerom, mrzieť nás to nemuselo. Do tretice sme prekonali 17-ročný rekord Čane zo sezóny 2001/02. FK vtedy v 30 stretnutiach dosiahlo priemerne 2,93 gólu na zápas, zatiaľ čo my sme tento rekord ešte o pár desatín vylepšili. Pri zaokrúhlení na stotiny sme sa tak dostali ku číslu 3,46!

Najlepšia obrana – najmenej inkasovaných gólov v sezóne – FC Košice – 9!

Na domácej pôde sme potrebovali neinkasovať viac ako dva razy. Hosťom sa podarilo prekonať Giertla v 53. minúte, odvtedy si ale naša defenzíva dávala na rýchle výpady súpera pozor. V tomto ohľade to bol tiež relatívne tesný rekord. Jeho držiteľom bol predtým Slavoj Trebišov zo sezóny 2016/17, kedy Zemplínčania inkasovali len v 11 prípadoch. My sme ich štatistiku ešte mierne vylepšili.

Najdlhšia séria víťazstiev v rade – FC Košice – 22 zápasov!

V tomto ohľade nás bude veľmi ťažké prekonať. Triumfovali sme 22-krát po sebe od 4. kola, kedy sme podľahli vo Vranove. Do tejto štatistiky by sme vedeli zahrnúť aj dohrávku 2. kola, ktorej termín sa posunul na koniec augusta, no čisto z technického hľadiska bol tento zápas na programe ešte pred spomínanou prehrou vo Vranove. Uplynulý vlastník míľnika s najviac výhrami po sebe bola FK Krásna zo sezóny 2015/2016, ktorej sa nedarilo nájsť súpera, ktorý by ju ozbíjal o body, v 7 dueloch po sebe.

Najlepší strelec ligy – Oleg Vyshnevskyi (MFK Snina) zo sezóny 2017/18 – 32 gólov

Ktovie, ako by dopadla táto štatistika, ak by sa hralo plných 30 plánovaných duelov. To isté platí aj  Oleg vo svojom vystúpení proti BNV strelil dva góly, mal minimálne ďalšie tri šance, tam si už ale zuby vylámal. Dokopy tak v našom drese prekonal súperových brankárov 29-krát. Napriek tomu mu tento rekord zostáva ešte počas pôsobenia v Snine.

Všetkým našim fanúšikom veľmi pekne ďakujeme za každú podporu v sezóne 2018/2019, za každé jedno povzbudenie našich chlapcov na ceste do II. ligy, či už na domácich ale aj vonkajších zápasoch. Aj cez víkend tí najvernejší mokli v silnom lejaku spolu s futbalistami až do konca, kalap dolu!

Ešte raz veľká vďaka ???? Sme VSS - všetci spolu silnejší!Výber z nášho e-shopu