Oleksandr Golikov posilou FC Košice

  • 29.07.2022
  • Vytlačiť

Pred duelom 3. kola II. ligy sa novou posilou žlto-modrých stáva Ukrajinec Oleksandr Golikov.

30-ročný pravý obranca sa do tímu trénera Antona Šoltisa oficiálne pripája až na konci júla, no jeho súčasťou bol prakticky od začiatku letnej prípravy. Ako sa prestup udial a aké sú pocity opisuje najnovšia posila.

„Bol som hráčom druholigového tímu na Ukrajine. Tam sa však začala vojna, preto som si musel nájsť mužstvo v inej krajine. Šiel som do IV. ligy na Slovensku s tou myšlienkou, že čo najskôr prestúpim do profesionálneho tímu. Som veľmi rád, že som sa pridal k takému tímu, akým je FC Košice – teší ma, že môžem byť jeho súčasťou. Košice majú fantastický štadión a výborných fanúšikov,“ vraví s nadšením Oleksandr, ktorý z tribúny sledoval víťazné derby proti Prešovu.


Ako videl progres svojho nového zverenca tréner Anton Šoltis? „Oleksandr s nami trénoval od začiatku prípravy, len sa zranil a tým pádom sme ho v zápasoch ani nevideli. Charakterovo je to dobrý a skromný chlapec, minulosť má dobrú. Informácie teda máme, videli sme aj InStat a preto sme sa rozhodli, že keď je zdravotne fit a trénuje druhý týždeň naplno, tak ho do konca roka angažujeme. Do tímu už zapadol. Dáme mu príležitosť prejaviť sa a budúcnosť potom ukáže. Verím, že bude zdravý a pripraví nám zdravú konkurenciu. Pozične je pravý obranca, vie hrať aj na ľavej strane, ale i krídlo,“ prezradil kouč FC.


Saša vyrastal futbalovo v akadémii Šachtaru Doneck, postupne bol hráčom Arsenalu Kyjev, Poltavy, Ľvova či Chornomoretsu. V najvyššej ukrajinskej lige odohral 27 zápasov, v druhej najvyššej súťaži ich má na konte 127. Ukrajinu reprezentoval v mládežníckych kategóriách celkovo päťkrát. Do Košíc prichádza netradične z Medzeva, kde od apríla získaval prvý kontakt nielen so slovenským futbalom, ale aj tunajším životom.

„Chlapci ma medzi seba zobrali naozaj dobre, som spokojný. Atmosféra sa mi rovnako páči. Tréneri a realizačný tím mi rovnako veľmi pomáhajú, za to dávam klobúk dole. Na oplátku chcem tímu pomôcť vyhrať súťaž a postúpiť do Fortuna ligy. Dám do toho všetko. Každý zápas budem hrať tak, akoby bol môj posledný,“ odkazuje fanúšikom Oleksandr Golikov.


Saša, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI