Ofenzívne rady FC Košice rozširuje Samuel Gladiš!

  • 08.03.2021
  • Vytlačiť
Ofenzívne rady FC Košice rozširuje Samuel Gladiš. 19-ročný futbalista, ktorý na jeseň strelil v seniorskej III. lige za Prešov 7 gólov za 477 minút, prichádza do tímu v rámci hosťovania do konca sezóny.


Samo si stihol odbiť víkendový debut proti Trebišovu, keď v 71. minúte striedal Nikolu Ristovskiho a pomohol tak k úspešnému zisku troch bodov vo východniarskom derby. „Som veľmi vďačný a rád, že som v tomto klube, ktorý má veľkú perspektívu do budúcnosti. V prvom tíme tu dávajú tréneri šancu aj mladým hráčov, čo ma teší o to viac,“ sršala radosťou nová posila, ktorú len málokedy nenájdete v dobrej nálade.

Ako sme spomínali v úvode, Samuela zdobila bravúrna jesenná štatistika v III. lige Východ. „V nižšej lige sme hrali väčšinou s loptou my, mali sme aj skúsenejších hráčov oproti ostatným tímom v súťaži,“ opisuje veľmi skromne svoj individuálny úspech, ktorý zároveň podčiarkuje myšlienkou obetovania sa v prospech mužstva. „Myslím si, že som tímový hráč, snažím sa pomáhať, ako sa najviac dá,“ dodáva.

Zaujímavosťou je, že v FC Košice pôsobia aktuálne dvaja najlepší strelci z II. dorasteneckej ligy skupiny Východ zo sezóny 2019/2020. Prvým z nich je Martin Sabol, ktorý v predošlom ročníku zaznamenal v súťaži 23 gólov a teraz je už stabilnou súčasťou seniorského tímu Košíc. Ak hádate meno jeho nasledovateľa v štatistike strelcov a tipujete Samuela Gladiša, hádali ste správne. Práve on vtedy strelil za dorast Prešova 15 gólov a v súčasnosti zhodne mieša karty pri výbere 18-člennej nominácie na ligové stretnutia futbalistov z Košíc.

Krst ohňom čakal nášho nového hráča uplynulý víkend, keď v zápase s Trebišovom vybehol na ihrisko na záverečných 20 minút za stavu 2:0. Aj vďaka Samovmu výkonu sme dokázali skóre ešte navýšiť, udržali sme čisté konto a tešili sa z druhej výhry v rade. Mladého útočníka sme sa opýtali, či nepociťoval pred premiérovým súťažným štartom v novom klube trému. „To asi ani nie, nervozita tam nebola. Snažil som sa do toho dať maximum. Vypálilo to tak, ako to vypálilo, čakal som od seba viac, ale na začiatok je to super. Som rád, že sa vyhralo a môžeme ísť ďalej,“ hodnotil sebakriticky svoj prvý výkon v II. lige.

Rovnako ako Chris Veliký, ktorý je takisto novým hráčom FC Košice, ani Samo neprišiel do úplne cudzieho prostredia. „Trénera Branislava Benka poznám z Prešova, kde mal na starosti brankárov. Z mladších chalanov som poznal tých, ktorí tam hrali - napríklad Martin Sabol či Kevin Komár. A keď som bol v mladších kategóriách, za prvý tím Prešova hral aj Dávid Keresteš,“ uzavrel rozhovor pred odchodom na pondelkový tréning Samuel Gladiš.


Samo, vitaj v FC Košice! Držíme Ti palce, nech sa Ti u nás darí!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI