Odštartovala letná príprava, na prvom tréningu sa hlásilo 24 hráčov

  • 26.06.2019
  • Vytlačiť

Včera o 16:00 sa začala letná príprava futbalistov FC Košice. Zelený trávnik vo Vyšnom Opátskom privítal tím pod vedením hlavného trénera Gejzu Farkaša a asistenta trénera Miroslava Soviča. Po krátkom príhovore zo strany športového riaditeľa Pavla Turczyka a trénerov boli všetci hráči aj realizačný tím prístupní médiám na rozhovor. Krátko pred piatou hodinou poobede už chlapci naplno zarezávali.

V raňajších hodinách sa v utorok konala aj valná hromada vedenia klubu. Rozpočet na ročník 2019/20 je vykrytý a schválený, čo v Košiciach už dávno nebolo. Hráči aj realizačný tím sa tak môžu sústrediť výlučne na hru i futbal a neriešiť tak problémy mimo trávnika.

Pred nami je nová sezóna, filozofia klubu sa ale nemení. Staviame na silnej kabíne, talentoch,  odchovancoch a hráčoch z Košíc i z celého východného Slovenska, ktorí majú zapálené srdce pre futbal v Košiciach. Úprimne nás teší, že sa títo futbalisti chcú vrátiť domov a hrať za svoje rodné mesto.

Na úvodnom zraze sa hlásilo celkovo 24 hráčov – traja brankári a dvadsaťjeden hráčov do poľa. Z nových posíl nechýbal nik. Matej Fabini sa pridal k brankárskej dvojičke Gejza Pulen – Jakub Giertl, zatiaľ čo dvojica Samuel Kuc a Matúš Katunský vystužila defenzívne rady. Tréneri nášho mužstva mohli vidieť v akcii aj Ervina Mattu, ktorý je u nás na skúške.

Pavol Turczyk (športový riaditeľ FC Košice): „Tým, že my sme mužstvo výrazne doplnili v zime, tak teraz v lete sa tie veci neudiali a ani sme neplánovali, že by sme káder extrémne dopĺňali. My si s trénerom myslíme, že to nie je ani tak potrebné a možno ani nie vhodné. Kabína totiž funguje naozaj dobre. Mohlo by sa stať, že by sme priniesli dvoch-troch kvalitnejších hráčov, ale kabína by možno tak nefungovala, ako funguje teraz. Preto sú tie zmeny minimálne, potrebovali sme doplniť stopérov.“

„To sme vyriešili mladým košickým odchovancom, ktorý bol hráčom Podbrezovej, no hral za Liptovský Mikuláš – je ním Samuel Kuc. Dá sa povedať, že na poslednú chvíľu sa upiekol i prestup Mateja Fabiniho z konkurenčnej Lokomotívy. My sme využili možnosť tú, že Loky skončila. Mali sme brankársku dvojičku vyriešenú, ale samozrejme si uvedomujem, že naši brankári majú vyšší vek a časom budeme musieť doplniť brankársky post mladým šikovným brankárom. Ja si myslím, že Matej to spĺňa. Posledné dve sezóny, môžeme tak povedať, odchytal v Lokomotíve. Aj sme si ho pozerali, skautovali, mali sme z neho dobrý pocit. Určite sa pobije o miesto v našej bránke.“

V ďalších dňoch by sa k tímu mali pridať aj piati dorastenci. Prvý blok prípravy bude veľmi krátky, už v sobotu od 10:30 totiž privítame na Opátskom Michalovce.

O tom, čo bude výsledkom prípravy, pokračuje Pavol Turczyk. „Dohodli sme sa, že káder na sezónu bude mať 20 hráčov a 3 brankárov. V príprave je 25 až 30 hráčov, po zápase s Nyíregyházou tréneri uzavrú káder, s ktorým pôjdeme do II. ligy.“

O skrátenej dovolenke, príprave i nových hráčoch sme sa rozprávali s Miroslavom Sovičom, asistentom hlavného trénera. „Neviem, ťažko povedať, ale futbalový život je taký. Tá letná dovolenka nie je dlhá. Ja si myslím, že to nie je na škodu, že ten týždeň chlapcom stačí na oddych. Veľa z kondície ani nestratili, čo je dobre. Pre futbalistu je v zime tá dovolenka dlhšia. Teraz máme možno malý handicap, že je krátky čas medzi skončením III. ligy a začiatkom tej druhej. Ale koniec-koncov si nemyslím, že je to nevýhoda.“

„Uvidíme, oni sa budú musieť popasovať. Bude len na každom z nich, či si to miesto vybojuje, či v základnej zostave, alebo celkovo v kádri,“ hovorí o príležitostiach pre nových hráčov Sovič.

„Tak, tak. Určite svoju šancu dostanú. Takisto sa o ňu úplne rovnako budú musieť pobiť, pretože dorastenecký vek skončili a ten prechod z dorastu k mužom vôbec nie je jednoduchý. Ako hovorím, je to na každom z nich,“ dopĺňa na tému dorastencov FC asistent trénera.

„Samozrejme, chcel som sa vrátiť domov, kde mám rodinu, kde bývam, ťahalo ma to sem. Moje srdce patrí Košiciam.“ Takýmto spôsobom uzatváral úvodný rozhovor pre klubový web stopér Samuel Kuc, 21-ročný rodák z metropoly východu. Vyspovedali sme aj Mateja Fabiniho, jeho brankárskeho kolegu Gejzu Pulena či kapitána Timona Dobiasa.

Na rozhovory s hráčmi FC Košice sa môžete tešiť už nasledujúce dni. Rozhodne sa oplatí sledovať náš web a sociálne siete, kde sa dozviete všetko podstatné.

Máme žlto-modré srdcia. Sme FC Košice a to je viac než len futbal!

Zoznam hráčov na prvom tréningu letnej prípravy:

Brankári: Jakub Giertl, Gejza Pulen, Matej Fabini

Obrancovia: Lukáš Urban, Timon Dobias, Sergej Pilipčuk, František Pavúk, Samuel Kuc, Mikuláš Tóth, Mojmír Trebuňák, Matúš Katunský

Záložníci: Ján Lesniak, Kamil Karaš, Nikola Ristovski, Filip Kis, František Vancák, Maksym Rizie, Patrik Grega, Richard Kačala

Útočníci: Boris Gáll, Oleg Vyshnevskyi, Jakub Bavoľár, Predrag Radovanovič

Na skúške: Ervin MattaVýber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI