Obrat dorastu v Nitre, dominancia starších žiakov v Trebišove

• 22.02.2022
  • Vytlačiť
Tri stretnutia = tri výhry. Mládežníci FC Košice ostatný týždeň triumfovali vo všetkých troch zápasoch.

Starší dorastenci otočili duel v Nitre, starší žiaci dominovali v Trebišove. Štart jari z pohľadu mladších dorastencov a mladších žiakov v ligových súťažiach príde piateho, respektíve tretieho marca.

15. kolo I. LSD: FC Nitra 1:2 (1:0) FC Košice

Zostava FC: Repko – Tobiaš, Jakubko (C), Magda, Tišťan (76. Drenka), Gallo, Sovič, Segeďa (90. Veselý), Kaňuch (87. Forgáč), Mihók (46. Smieško), Domik

Góly: 38. Mokoš – 67. a 74. Smieško

Miroslav Sovič, tréner U19: „Od začiatku sme sa snažili držať tempo zápasu a nútiť súperovi náš spôsob hry, ale v prvom polčase sme mali dosť nepresností v predfinálnej a finálnej fáze. Naopak, z ojedinelého útoku súpera sme v závere polčasu inkasovali, keď sme nedokázali včas zastaviť rýchly protiútok. V druhom polčase sme spresnili hru, no hlavne naše útoky boli rýchlejšie a presnejšie po stranách ihriska, s dobrým dotlačením sa za útokom a zatváraním z opačnej strany, čoho výsledkom boli dva góly striedajúceho Smieška. Pochvala patrí všetkým hráčom predovšetkým za druhý polčas a otočenie nepriaznivého stavu. Víťazstvo bolo zaslúžené. Potrebovali sme ho už do ďalšieho obdobia, ktoré nás čaká.“

Najbližší program I. LSD, 16. kolo:

FC Košice vs. MFK Ružomberok – 26.02. o 11:00

11. kolo I. LSŽ Východ: Slavoj Trebišov 0:7 (0:4) FC Košice

Zostava FC: Poľa – Taškovič, Handlovič, Korček, Mičian, Müller (49. Onyshchuk), Halčišák (C), Al-Zabidi (49. Špatz), Trnka (59. S. Takáč), Klasovský (59. D. Takáč), Polča (67. Gliganič)

Góly: 12., 32. a 40. Polča, 17. a 43. Al-Zabidi, 51. Onyshchuk, 69. Gliganič

Maroš Guľvas, tréner U15: Zápas sme chceli aktívnou hrou od začiatku zápasu rozhodnúť čo najrýchlejšie, čo sa nám podarilo a už v prvom polčase sme viedli 4:0. Chalanom patrí pochvala za peknú predvedenú hru a prístup počas celého zápasu.“

Koniec základnej časti skupiny Východ:

U15 postúpila do nadstavbovej časti skupín Stred + Východ o titul z 2. miesta so ziskom 25 bodov z 11 zápasov.

11. kolo I. LSŽ Východ: Slavoj Trebišov 0:2 (0:1) FC Košice

Zostava FC: Kovalčík (63. Kušnír) – Priščák (50. Kraus), Ďurko, Piga, Mišek (44. Havír), Štofaňák (50. Škarbek), Baláž (C), Zsóka, Fecso, Mikloš (50. Mikloš), Gurbáľ

Góly: 30. a 39. Gurbáľ