Novými hráčmi v poli A-mužstva Dávid Guba a Dávid Gallovič

  • 21.06.2021
  • Vytlačiť
Ďalšími novými menami v šatni FC Košice sú Dávid Guba a Dávid Gallovič.


29-ročný Dávid Guba (na úvodnej fotke vľavo) má za sebou pôsobenia v najvyššej slovenskej lige za Prešov, Žilinu, Trenčín a naposledy za Senicu. V zahraničí hral za poľskú Termalicu Niecieczu v poľskej Ekstraklase a v Česku za prvoligovú Karvinú. Celkovo v 267 súbojoch naprieč ligami zaznamenal 25 gólov a 23 asistencií. 

„Bol som v kontakte s trénerom Lapšanským. Stále sme si po zápasoch volali, ako sa nám s tímami darí, Košiciam som fandil na diaľku. Bol som v Senici, no tam sa situácia vyvinula tak, ako sa vyvinula a hoci som mal kontrakt na ešte rok a pol, tak som bol zrazu voľný hráč. Prišla rýchla a priama ponuka z Košíc, som za ňu rád,“ priblížil Gubič, ako znie Dávidova prezývka.

V novej šatni nebude úplne bez známych tvárí, veď sa v nej stretne s Igorom Šemrincom, s ktorým v trenčianskom AS získal dvakrát slovenské double. „Zažili sme dobré obdobie v Trenčíne, bodaj by sme niečo podobné zopakovali aj tu a potom budeme spokojní. Takisto poznám Pačiho [Erika Pačindu], Fera Pavúka som tiež poznal, keďže som sledoval II. ligu.“

„Rodičov mám z Medzilaboriec, ale štvrtý rok bývame so ženou a deťmi pri Žiline. V tomto som Žilinčan, ale srdcom som Rusín z východu. Mám tu veľa známych, takže sa teším, že s ľuďmi, s ktorými som sa desať rokov „zanedbával“, budem mať teraz možnosť sa s nimi stretnúť,“ prezradil detaily o rodine hrdý Rusín.

Ako hodnotí prvé dni v klube a čo od Košíc očakáva? „Ambície sú tu najvyššie, zatiaľ som nadmieru spokojný. Na II. ligu sú parametre zázemia aj kádra veľmi dobré. Pravdepodobne prídu ešte ďalší hráči, no konkurencia je pre mňa dobrá a teším sa na to.“ Skúsený krídelník zároveň vie, prečo sem prišiel. „Brali nás, aby sme dopomohli k méte, ktorú si vytýčime pred sezónou. Dávam si aj osobné ciele, tie však neprezrádzam. Najväčší úspech nebude to, či ja dám góly, ale či sa dostaneme do ligy,“ zamyslel sa Dávid Guba.


Kariéra 25-ročného Dávida Galloviča (na úvodnej fotke vpravo) sa spájala najmä s klubom spod Tatier. Za Poprad nastúpil v II. lige do 119 dueloch, v ktorých aj trikrát skóroval. V ostatnej sezóne dopomohol k udržaniu Fortuna ligy v Senici, keď odohral 26 stretnutí. Po ročnej anabáze na západe Slovenska nastal čas vrátiť sa na východ.

„Spolu s Dávidom sme boli v Senici. Mal som ešte rok platnú zmluvu, ale keďže mi tri mesiace nezaplatili výplaty, tak som to začal riešiť. Podal som výzvu na klub, bohužiaľ, nevyplatili ma, tak som ukončil zmluvu a prišiel som do Košíc. Tu v klube sú veľké ambície, je o čo hrať. Funguje to tu na vysokej úrovni. Na druhej strane mám aj blízko domov do Popradu,“ menoval „Gallo“ dôvody prestupu na východ republiky.

Proti zostupujúcemu Popradu sme v II. lige nevyhrali, na strane súpera bola vtedy aj naša nová posila. „S Košicami to boli vždy vyrovnané derby zápasy, no stále som sa sústredil za seba. Teraz ale budem bojovať za Košice a dúfam, že postúpime do ligy.“ Na rozdiel od Dávida Gubu bude musieť nadväzovať nové kontakty. „Osobne som sa s chalanmi nepoznal, ale myslím, že to nebude žiaden problém.“

Na akej pozícii ho môžu košickí fanúšikovia vidieť na trávniku? „Najlepšie sa cítim ako „šestka“ - defenzívny záložník,“ vysvetľoval na záver rozhovoru Dávid Gallovič, ktorý aj napriek plneniu defenzívnych povinností zaznamenal v II. lige tri góly a šesť asistencií.


Chalani, vitajte v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI