Novým športovým riaditeľom mládeže Miroslav Guza

  • 03.07.2019
  • Vytlačiť
Po postupe do II. ligy nepoľavujeme ani po príchode hlavného trénera Gejzu Farkaša, ani po akvizícii nových hráčov do kádra. FC Košice získalo štatút Útvar talentovanej mládeže (ÚTM), čím pribúdajú aj ďalšie povinnosti pre klub. Košický celok sa s tým vysporiadal angažovaním nového športového riaditeľa mládeže. Vedenie klubu oslovilo s touto ponukou skúseného trénera i funkcionára Miroslava Guzu.

„Som príjemne prekvapený skutočnosťou, že ma FC Košice s touto ponukou oslovil. V nedávnej minulosti som si v Košiciach pri mládeži niečo odkrútil a hoci som neskôr dal prednosť veľkému futbalu s prvoligovým angažmán v Podbrezovej, veľmi rád som sa vrátil na materskú pôdu,“ začína svoje vyjadrenie Miro Guza.

Čo ho presvedčilo, aby sa vrátil do metropoly východu? „Viete, kto má futbal rád, rád sa zapojí do perspektívneho projektu, s ktorým prišli noví majitelia nového klubu, hoci postaveného na tradícii predchodcov. Spočiatku zachránili čo sa dalo a v súčasnosti to máme dobre naštartované. Prvé mužstvo splnilo svoj cieľ a teraz sme na rade i my – mládežníci. Ani tu sa nezaháľalo a zaradenie do systému ÚTM je iba prvým výraznejším krôčikom na ceste k vychovávaniu nových Rusnákov, Dudov, Hukov či iných úspešných odchovancov košického futbalu v perspektívnej akadémii.“

„V súvislosti s novými úlohami vyvstáva potreba angažovania nových trénerských kádrov so skúsenosťami, ale aj s víziami a moderným prístupom v tréningovom procese. Aj preto sme sa rozhodli hľadať tých najlepších cestou výberového konania. Každý nádejný adept sa má možnosť prihlásiť buď na mailovú adresu mladez@fckosice.sk, alebo písomne na adresu: FC Košice, a.s., Moldavská cesta 10, 040 01, Košice do 10. júla, kedy je uzávierka prihlášok,“ ukončil informácie na túto tému 43-ročný Miroslav Guza.

Novému mužovi vo vedení nášho klubu a na čele mládeže prajeme veľa šťastia a rovnako veľa športových úspechov s našimi mládežníkmi! Spolu sme VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI