Novým hráčom FC Košice sa stáva Christián Veliký!

  • 08.03.2021
  • Vytlačiť
Novým hráčom FC Košice sa stáva Christián Veliký. 18-ročný Košičan chce robiť prvé kroky v seniorskom futbale vo svojom rodnom meste.


Ofenzívny futbalista podpísal s klubom kontrakt po rozviazaní zmluvy s West Hamom United. V Londýne hral rok a pol vo vychýrenej akadémii, ktorá vyprodukovala hráčov ako napríklad Frank Lampard, Rio Ferdinand či John Terry. Chris sa pred odchodom na Britské ostrovy zdokonaľoval aj v pražskej Slavii a Sparte, pričom svoje kvality pravidelne dokazuje aj na medzinárodnej úrovni za mládežnícke reprezentácie Slovenska, naposledy pri kategórii do 18 rokov.


„Som rád, že som dostal túto možnosť aj vzhľadom na to, aká situácia panuje s covidom,“ vravel na úvod s pokorou v hlase Chris. „Kvôli korone som musel ukončiť zmluvu s West Hamom, nemohol som sa tam vrátiť. Hoci som mal viac ponúk zo zahraničia, tak by som kvôli aktuálnej situácii nemohol ani cestovať. Bolo to už na mňa pridlho, chcel som ísť do mužského futbalu a tak som veľmi rád, že ma Košice prijali,“ ďakuje za ponúknutú šancu.

Šikovný mladík nejde do neznámeho prostredia. S viacerými hráčmi zo šatne v Čermeli sa zoznámil už minulé leto, keď v metropole východu trénoval s prvým tímom FC Košice. „Áno, poznal som viacerých chalanov – viac či menej asi väčšinu mužstva, keď som si tu bol predtým občas zatrénovať. Je tu veľmi kvalitný tím, som naozaj rád, že ma chalani prijali v dobrom. Určite sa od nich chcem čo najviac učiť, zlepšovať a čo najviac hrať.“

Veliký bol jednou z kľúčových postáv výberu West Hamu United do 18 rokov, strelil aj zopár utešených gólov, z ktorých zostrihy kolujú po internete. Sám pritom dodáva, že práve zakončenie je tou stránkou, ktorá ho odlišuje od iných futbalistov. „Povedal by som, že mám dobrú strelu, daria sa mi nečakané lopty za obranu a som na tom dobre aj fyzicky. To sú asi moje najsilnejšie stránky,“ poznamenal s miernym úsmevom na tvári.

Nemohli sme nespýtať, či sa nestretol aj s hviezdami Kladivárov počas svojho pôsobenia v hlavnom meste Anglicka. „Mal som jeden tréning s Áčkom, inak som trénoval s juniorkou (tím do 23 rokov, pozn. redakcie) alebo „osemnástkou“. Medzi najlepších hráčov, s ktorými som mal možnosť byť, patrí určite Declan Rice, kapitán mužstva Mark Noble či Manuel Lanzini. Nemôžem vynechať ani Tomáša Součeka, ktorý je teraz vo veľkej forme. Môžem povedať, že sme aj dobrí kamoši,“ prezradil vo svojom prvom interview pre FC Košice Christián Veliký.


Chris, vitaj v FC Košice! Držíme Ti palce, nech sa Ti u nás darí!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI