AKADÉMIA I Starší žiaci U15 sa predstavili v KFA pred takmer 600 divákmi .

  • 04.06.2023
  • Vytlačiť

Sobotňajší podvečer patril v KFA mládežníckemu futbalu. Starší žiaci FC Košice U15 privítali v domácom prostredí rovesníkov zo Žiliny v priamom súboji o čelo tabuľky . Aj napriek konkurencii mega šlágru finále FA Cupu Manchester City – Manchester United a zápasu tretej ligy v podaní domáceho TU Košice, si našlo cestu do KFA takmer 600 divákov.  


Zápas o všetko nakoniec pre našich mladíkov nedopadol výsledkovo podľa našich predstáv, napriek tomu si však naši mládežníci odnášajú neopísateľný zážitok a cenné skúsenosti do budúcnosti. Veď už od novej sezóny sa väčšina kádra predstaví v celoslovenskej I. lige mladšieho dorastu. Naši chlapci aj napriek veľkej snahe a oduševnenému výkonu nakoniec svojmu súperovi  podľahli 0:3. O výsledku rozhodol úvod stretnutia, kedy sa dokázali hostia v rozpätí ôsmich minút presadiť hneď dvakrát. Do polčasu sa už skóre zápasu aj napriek niektorým našim príležitostiam nezmenilo. V druhom polčase sa naši mladíci hnaný skvelými divákmi snažili zvrátiť priebeh zápasu, svoje šance však nedokázali dotiahnuť do želaného konca a tak sme v závere inkasovali ešte raz, kedy hostia premenili pokutový kop. Zápasom pred 585 divákmi sa tak naši starší žiaci rozlúčili so súťažou v domácom prostredí, čaká ich už len zápas na pôde Ružomberka.

I. LSŽ - U15 - 13. kolo

FC Košice - MŠK Žilina 0:3 (0:2)

Góly : 5. Lábo, 13. Kovalčík vl. , 77. Barčík

Žlté Karty : 54. Barčík

Zostava FC Košice U15 : Kovalčík (C)  – Fecso, Džaferi (76.Škarbek), Gurbaľ, Ďurko – Guľa (47.Ivan), Novotný (47. Verböczi), Hajduk (65.Piga), Csóka – Trnka (76.Štofaňák), Havír (47.Saxa)

Diváci : 585

Rudolf Urban, tréner FC Košice U15 : Odohrali sme zaujímavý zápas v KFA, pred takmer 600 divákmi! Už to samo o sebe je pre celý tím nezabudnuteľným zážitkom! Pridali sme k tomu aj oduševnený futbalový výkon a pokúsili sa zdolať veľmi kvalitného súpera. Aj keď sa nám to nepodarilo tak sme veľkou mierou prispeli k vysokej kvalite zápasu. Chcem sa v mene celého tímu poďakovať fanúšikom za podporu, vedeniu KFA a FC Košice za možnosť odohratia zápasu na novom štadióne!“

Dušan Trnka, prezident FC Košice: „Deň, keď sa neviete dočkať rána , deň keď zažijete niečo výnimočné , niečo na čo ste čakali od svojho detstva . Niekomu sa to podarí na sklonku kariéry, niekomu oveľa skôr . V sobotu naši chlapci z U15 zohrali svoj rozhodujúci zápas o titul Majstra Slovenska v nádhernej KFA aréne pred takmer 600 divákmi proti MŠK Žilina. Bolo veľmi krásne sledovať oduševnený výkon našich chlapcov kde každý nechal na ihrisku všetko , určite nás nepotešili individuálne chyby a prehra 0-3, ale za prístup a celu sezónu si zaslúžia obrovskú pochvalu . Celková atmosféra a organizácia zápasu bola porovnateľná so zápasmi A tímu pričom podporu chlapcom prišli dať aj fanúšikovia ultras . Pre našich mladých chlapcov to bola obrovská pocta a nezabudnuteľný zážitok , ktorý ich určite posunie v ich ďalšej kariére v dorasteneckom veku . Je to ďalšie potvrdenie systematickej práce Akadémie FC Košice.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI