Novou tvárou v kádri žlto-modrých je Matúš Putnocký.

  • 26.06.2023
  • Vytlačiť

V poradí piatou novou tvárou nášho mužstva počas letnej prestávky sa stáva Matúš Putnocký , ktorý k nám prichádza ako voľný hráč, naposledy pôsobil v klube Sandecja Nowy Sacz. Skúsený brankár sa s našim klubom dohodol na ročnej spolupráci. Matúš vitaj v Košiciach!


Matúš Putnocký je skúsený tridsaťosem ročný brankár, ktorý naposledy pôsobil v druholigovom poľskom klube Sandecja Nowy Sacz. Matúš sa narodil v Prešove, jeho prvým klubom v ktorom pôsobil bol BŠK Bardejov.  Nasledovali tri sezóny v Košickom MFK odkiaľ sa následne presunul do Slovana Bratislava, kde pôsobil 5 rokov. Na Slovensku ešte v najvyššej  súťaži pôsobil v Nitre a poslednou zastávkou bol Ružomberok, odkiaľ sa Matúš vybral k našim severným susedom do Poľska. Celkovo odchytal Matúš v našej najvyššej súťaži 209 zápasov. V poľskej extraklase odchytal Matúš za osem sezón 184 zápasov v kluboch Ruch Chorzow, Lech Poznaň a Slask Wroclaw. Matúš je trojnásobným majstrom Slovenska, všetky tituly získal so Slovanom Bratislava. V európskych pohárových súťažiach odchytal 24 zápasov, z toho 16 v drese Slovana, za ktorý nastúpil 6x v kvalifikácii Ligy Majstrov. Skúsený brankár k nám prichádza ako voľný hráč a s klubom sa dohodol na ročnej spolupráci.

Pavol Turczyk, generálny manažér klubu: S Matúšom k nám prichádzajú obrovské skúsenosti, ktoré môže odovzdávať svojim spoluhráčom. Potrebovali sme vyriešiť ešte jedného brankára. Počas sezóny môže dôjsť k rôznym situáciám a my chceme byť pripravení. Matúš je kvalitný brankár, ktorý má odchytané množstvo zápasov v našej a poľskej lige. Je to východniar, chytal  v Košiciach, aj to zavážilo, že sme sa s Matúšom relatívne rýchlo dohodli na zmluve.

Matúš už v Košiciach pôsobil, ako však aj sám poznamenal, prichádza do nového klubu, na nový štadión a pôsobenie v našom klube vníma ako výzvu. „ Je pravdou, že som na začiatku svojej kariéry dostal príležitosť okúsiť najvyššiu súťaž v Košiciach, ale bolo to v inom klube a na inom štadióne. FC Košice vnímam a pozorujem už dlhšiu dobu, viem, že sa tu pracuje na vysokej úrovni a že klub má svoje ambície, ktorými sa netají. Preto ma veľmi potešilo, keď som sa dozvedel o záujme o moje služby. Rastie tu krásna futbalová aréna aj preto som veľmi rád, že tu budem môcť pôsobiť. Košiciam liga chýbala, očakávam veľký hlad po dobrom futbale a teší ma, že môžem byť pri tom.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI