Nové posily Tumma a Leško

  • 21.08.2019
  • Vytlačiť
Novými posilami FC Košice Dávid Leško a Gergely Tumma!

Po ohlásených odchodoch môžeme s radosťou privítať nové mená v drese FC! Z Podbrezovej do Košíc prichádza skúsený ofenzívny hráč Dávid Leško, do konca sezóny bude v metropole východu hosťovať stopér Gergely Tumma zo Spartaku Trnava. Celú situáciu bližšie priblížil športový riaditeľ Pavol Turczyk.

„Minulý týždeň prišlo k zmene trénera. Tréner má svoju predstavu o zložení kádra, po tréningovom týždni a po zápase v Skalici má aj predstavu o hráčoch. Chceli sme mužstvo posilniť, vidíme, že sa nám výsledkovo nedarí.“

Dávid Leško strávil posledné dva ročníky v Podbrezovej, ktorá vtedy hrala Fortuna ligu. V minulej sezóne strelil 31-ročný futbalista 8 gólov a pripísal si 3 asistencie, skúseností má aj zo Senice či Prešova. Jeho hlavnou pozíciou sú krídelné priestory, môže tiež hrávať viac centrálne. Košický fanúšik mohol Dávida vidieť v akcii v rámci 1. kola tejto sezóny do 66. minúty, keď sme na Horehroní prehrali 1:2

„Po dohode s trénerom sme sa rozhodli, že angažujeme Dávida Leška z Podbrezovej. Tréner ho veľmi dobre pozná, spolupracoval s ním práve v Podbrezovej. Som rád, že sa nám to tento týždeň podarilo vyriešiť. Dávid je hráč, ktorý má skúsenosti z Fortuna ligy aj II. ligy. Je to skúsený futbalista, ktorý by nám mal určite pomôcť,“ dodáva na margo prestupu Turczyk.

Gergelyho Tummu a jeho hosťovanie z tímu z „Malého Ríma“ sme avizovali už včera. 19-ročný mládežnícky reprezentant Slovenska zbieral doteraz skúsenosti v III. lige Západ za „béčko“ Spartaka. Urastený stopér má za sebou aj skusy v talianskom Janove, trénerov presvedčil o svojich kvalitách počas uplynulých dní.

Vraciame sa aj k Branislavovi Pjoštovi zo Srbska, ktorého sme vám rovnako predstavili v priebehu týždňa. Hrotový útočník, ktorý v apríli oslávil ešte len 18. narodeniny, sa bude snažiť vypomôcť primárne staršiemu dorastu. Rozširuje tak srbskú enklávu v Košiciach, do ktorej patria i Predrag Radovanović a Nikola Ristovski.

„Branislav je hráč, ktorý by nám mal pomôcť v doraste. S dorastom chceme postúpiť do prvej ligy. Je to mladý talentovaný hráč, ktorý prišiel zo Srbska. Bol tu na skúške, tréneri sa rozhodli, že ho angažujeme. Som rád, že je tiež v klube,“ uzatvára na adresu zmien športový riaditeľ FC Košice.

Všetci spomínaní futbalisti už zarezávajú v tréningovom procese a sú trénerom k dispozícii na duel proti Žiline „B“. Novej trojici vo farbách FC Košice prajeme len to najlepšie! 


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI