Netradičný víkend z pohľadu dorastu - vysoká výhra i nedohratý duel, mladší žiaci porazili Spišskú Novú Ves

• 06.10.2020
Dorastenci majú za sebou netradičný dvojzápas. Starší dorast prv zdolal Lučenec 14:1, mladší svoj zápas ani nedohral. Počas víkendu hrali ešte mladší žiaci, starší žiaci totiž mali svoje zápasy odložené.

Proti poslednému celku tabuľky z Lučenca to bola jasná záležitosť. Hostia prehrávali do 20. minúty iba 0:2, následne ale prišla gólová erupcia, ktorá pokračovala až do 86. minúty, kedy zápas uzavrel gólom na 14:1 Kevin Komár.

Na čele tabuľky sa nič nemení. Desať výher z desiatich možných, 30 bodov a skóre 44:6. Druhý Prešov má 24 bodov, no o jeden odohraný duel menej, tretie Kysucké Nové Mesto stráca bodov deväť.

10. kolo II. LSD Východ: FC Košice 14:1 (7:0) MŠK Novohrad Lučenec

Zostava FC: Repko (46. Vinarčík) – Ficzeri, Macejko (C), Magda, Borok, Gallo, Slavkay, Komár, Hanák (60. Koch), Tišťan (60. Mihók), Sabol (80. Szabó)

Góly: 7. Gallo, 9. Borok (pen.), 21., 22., 32., 45. a 75. Sabol, 29. Slavkay, 50. a 59. Tišťan, 58. Hanák, 70. a 86. Komár, 83. Mihók – 78. Blahuta

Miroslav Guza, športový riaditeľ mládeže a tréner U19: „Nie je jednoduché na hocijakej úrovni dať 14 gólov v zápase. Je to, nazvime to, rarita, ktorá sa neopakuje často. Treba pochváliť hráčov, že nedali dole nohu z plynu ani za veľmi priaznivého stavu. Svedčí to o ich nastavení a aj o tom, že sa snažíme, aby hráči pracovali v nejakom režime počas celého zápasu odhliadnuc od súpera, aby si šli za svojim. Vstupujeme do záverečnej fázy jesene, máme pred sebou šesť zápasov, takže dúfame, že tento výsledok nám pomôže a povzbudí nás do záverečných kôl, ktoré pre nás budú veľmi dôležité.“

Najbližší program, II. LSD, 11. kolo:

ŠK Odeva Lipany vs. FC Košice – 10.10. o 11:00

Dvanásť minút trval duel kategórie do 17 rokov. Dovtedy sa stihol dvakrát presadiť Samuel Šoltes a raz Miroslav Sovič. Nasledovali ošetrenia gólmana Lučenca, ktorý musel napokon zo zápasu odstúpiť. Stretnutie sa tak muselo predčasne ukončiť, keďže hostia mali na trávniku len šiestich hráčov...

Tím lodivoda Miroslava Soviča vedie tabuľku II. ligy mladšieho dorastu s 28 bodmi pred Spišskou Novou Vsou a Prešovom. Tieto celky na nás strácajú šesť, respektíve osem bodov, odohrali však o zápas menej.

10. kolo II. LMD Východ: FC Košice 3:0 MŠK Novohrad Lučenec

Zostava FC: Varga – Forgáč, Kaleta, Baločko, Roško, Biľ, Segeďa, Sovič, Oros, Šoltes (C), Ferenc

Góly: 5. a 8. Šoltes, 7. Sovič

Miroslav Sovič, tréner U17: „Súper nastúpil do zápasu so šiestimi hráčmi do poľa a brankárom. V 12. minúte bol po zranení súperovho brankára zápas ukončený pre nízky počet hráčov na ihrisku.“

Najbližší program, II. LMD,11. kolo:

ŠK Odeva Lipany vs. FC Košice – 10.10. o 13:10

Najbližší program, I. LSŽ Východ, 7. kolo:

FC Košice vs. FC Lokomotíva Košice - 11.10. o 10:00 - Hrá sa na Vyšnom Opátskom

FC Košice vs. FC Lokomotíva Košice - 11.10. o 12:00 - Hrá sa na Vyšnom Opátskom

Mladší žiaci sa stretli so Spišskou Novou Vsou a z oboch konfrontácií vyšli víťazne. Kategória do trinásť rokov vyhrala 3:2, najmladšia kategória triumfovala nad svojimi rovesníkmi vysoko 28:5.

6. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 3:2 (3:0) FK Spišská Nová Ves

Zostava FC: Kušnír, Kovalčík – Ďurko, Mišek, Piga, Havír, Štofaňák (C), Gurbáľ, Fecso, Mikloš, Kraus, Straka, Baláž, Džaferi, Trnka, Skoncová

Góly FC: 17. Fecso, 25. Mikloš, 34. Mišek

Ján Palkovič, tréner U13: Polčas sme hrali v defenzíve veľmi zodpovedne a súperovi sme nič nedovolili. Prišiel však druhý polčas a my v snahe streliť súperovi ešte nejaký gól, sme zabúdali na bránenie, ktoré súper využil na strelenie gólov. V útočnej fáze sme sa dokázali do polčasu presadiť, čo sa nám v druhom polčase pri množstve šanci, ktoré sme mali, nepodarilo ani raz. Celkový dojem z predvedenej hry pokazili dva inkasované góly.“

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 7. kolo:

FC Lokomotíva Košice vs. FC Košice – 10.10. o 10:00 – Hrá sa v Družstevnej pri Hornáde

6. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 28:5 (15:1) FK Spišská Nová Ves

Zostava: Kalanin, Fedorko – Szabo, Šturák, Guman, Brösztl, Dreveňák, Halász (C), Polák, Al-Zabidi, Mihaľ, Bojčík, Gálik, Zahoranský, Kačmárik, Kušnierik, Surányi, Emini, Saxa, Mikhnov

Góly: Bojčík 4; Szabo, Šturák, Surányi (všetci po 3); Halász, Al-Zabidi, Gálik, Kačmárik, Mikhnov (všetci po 2); Guman, Polák, Zahoranský, Emini, Saxa (všetci po 1)

Matej Timkovič, tréner U12: Hráči v tomto zápase nepodali najlepšie výkony, či už ako jednotlivci, skupina alebo mužstvo. Urobili sme príliš veľa technických chýb (nepresná prihrávka, zlý prvý dotyk, spracovanie...). Chýbal nám lepší pohyb bez lopty a väčšia agresivita. Napriek tomu sme súpera prevýšili vo všetkých činnostiach. Snahu hráčom však nemožno uprieť.“