Návrat k prípravnému zápasu FK Humenné - FC Košice

• 04.07.2019
Humenné bolo druhým mužstvom, s ktorým sme si zmerali sily v letnej príprave. Súper, ktorého sme viac ako dobre poznali z predchádzajúcej sezóny v III. lige Východ, nás mal preveriť po všetkých stránkach. V Košiciach zostali viaceré opory a skúsenejší hráči ako Dobias, Pavúk, Vancák, Karaš, Kačala, Vyshnevskyi, Gáll či Radovanovič. Šancu v Humennom dostali futbalisti, ktorí nehrali uplynulú sobotu proti Michalovciam, ale aj naši dorastenci.

Stretnutie sme začali jednoznačne aktívnejšie, tlačili sme súpera na jeho polovici, snažili sme sa hrať cez všetky smery ihriska. Dopredu sa dostávali najmä Tóth, Trebuňák a Bavoľár. Práve kombinácia posledne dvoch menovaných mohla priniesť zásah, avšak Bavoľár bol vytlačený z uhla a Trebuňákov lob z hranice šestnástky skončil na hornej sieti. O dve minúty neskôr bol v ofsajde prichytený Albisu. Boli to ale domáci, ktorí prvý raz vážnejšie mierili na bránu. Pavol Ruskovský trafil k tyči, Gejza Pulen však ukázal svoje kvality a vytesnil loptu na roh. Hra sa prelievala zo strany na stranu, hrozilo sa z brejkov. Filip Serečin v polovici polčasu vypracoval tutovku pre Voroňáka. Ten zvnútra pokutového územia v stopercentnej šanci prekopol priestor medzi tromi žrďami. O desať minút neskôr najprv Urban v zaujímavej pozícii z osi ihriska napálil len protihráča, aby obranca Humenného dlhým odkopom založil akciu. Ruskovský v ešte lepšej možnosti zakončil vedľa ľavej tyče, diváci sa tešili predčasne. Ruskovskému to vyšlo až do tretice, keď si dosledoval odskok lopty, ktorá sa odrazila od žrde späť do hry. Tam už bol hráč domáceho FK pripravený a otvoril skóre – 1:0.

Po polčase sme pripravili prvú zmenu, Katunský vstúpil do hry, dole sa pobral Albisu. Humenné striedalo postupne počas celého druhého dejstva. Čakali sme na nejakú vážnejšiu šancu, kombinácie ale viazli, prípadne sa končili chybami na oboch stranách. V 65. minúte sme záverečným hromadným striedaním poslali na ihrisko Mattu, Bacha, Šmajdu, Škovrana a Sršena. Tréner stiahol z ihriska Bavoľara, Pilipčuka, Tótha, Urbana a Trebuňáka. Záverečnú štvrťhodinu odštartovala koncovka z otočky od Gregu. Slávik si dal pozor a strelu vyboxoval späť do veľkého vápna, na dorážku sme nedosiahli. Posledné minúty prinášali opäť len nepresnosti pri snahe o kolmice za obranu. Naši mladí hráči si dokázali rýchlo vymieňať loptu, stroskotávali ale na finálnej fáze – či už v šestnástke, alebo tesne pred ňou. Na samom konci vytiahol Gejza Pulen brilantný zákrok z minimálnej vzdialenosti proti Komjatymu. Stav na svetelnej tabuli zostal v platnosti z 39. minúty.

Miroslav Sovič (asistent hlavného trénera FC Košice): „V dnešnom prípravnom zápase dostali príležitosť hráči, ktorí nehrali proti Michalovciam. Tých hráčov chceme taktiež vidieť v akcii, dnes bola na to vhodná príležitosť. Kvalitný súper, pretože Humenné kvalitné mužstvo má a určite tých hráčov preverilo a ukázalo každému, na čom je, ale to si rozoberieme potom.“

„Určitú predstavu o tom kádri 20 hráčov do poľa máme, sú tam ešte nejaké otvorené okienka, ale to si do konca týždňa do toho zápasu s Nyíregyházou dáme dokopy a spravíme to tak, aby sme vytvorili jedno dobré mužstvo s dvadsiatimi najlepšími, z toho, čo tu máme a s čím pôjdeme do súťaže.“

„Boli tam hráči, ktorí si verili viac, ktorí nás možno trochu prekvapili. Niektorí si neverili. Ako som ale povedal na začiatku, všetko je individuálne, vychádza to z ich hlavy a záleží len na nich. Pokiaľ šancu dostanú, je na nich, či sa ukážu a v akom svetle, záver si spravíme potom.“

2. prípravný zápas: FK Humenné 1:0 (0:0) FC Košice

Zostavy:

FK Humenné: Slávik – Vasiľ, Pe. Šuľák, Pa. Šuľák, Zlacký, Kulich, Mihok, Kovalčík, Ruskovský, Voroňak, Serečin

Striedali: Jakubov, Bialončík, Komjaty, Salanci, Čeremeta, Dolutovský a Kokočák

FC Košice: Pulen – Lesniak, Pilipčuk, Kuc, Trebuňák, Tóth, Urban, Grega, Albisu (46. Katunský), Rizie, Bavoľár

Striedali:  65. minúta (hromadné striedania) – odišli Bavoľár, Pilipčuk, Tóth, Urban a Trebuňák, prišli Matta, Bach, Šmajda, Škovran a Sršen

Gól: 39. Ruskovský.

Žlté karty: 64. Pe. Šuľák – 34. Albisu, 89. Grega.

Rozhodovali: Pavol Greško – Ján Greško, Marcel Ginda.