Návrat Jána Kriváka do zostavy žlto-modrých po 307 dňoch

  • 07.07.2024
  • Vytlačiť

V Trebišove proti Michalovciam odohral záverečných 21 minút. Videl žltú kartu, mužstvo strelilo víťazný gól a on sa cítil úžasne. Jeho cieľom je postupne zbierať minutáž a s mužstvom by rád postúpil do prvej šestky.


Ján Krivák mal byť základným pilierom defenzívy košického FC v uplynulej sezóne Niké ligy. Platilo to do 85. minúty domáceho stretnutia 6. kola proti Zlatým Moravciam (1:0), ktoré sa hralo v sobotu 2. septembra 2023. Kremenitý stopér žlto-modrých, ktorý sa nikdy predtým nedal vyniesť z ihriska na nosidlách, po jednom zo súbojov spadol ako podťatý a hneď bolo jasné, že je zle. Prvotné vyšetrenia magnetickou rezonanciou potvrdili to najhoršie - roztrhnutý krížny väz. Hoci operáciu absolvoval za pár desiatok hodín, zďaleka to nebolo všetko. „Bohužiaľ, nastali komplikácie. Dostal som zápal, takže po vyše dvoch týždňoch od operácie som išiel na prečistenie. Nezabralo to, tak som sa preliečoval antibiotikami. Tým, že som ich bral a na pokyn lekárov som dlho nič nerobil s kolenom, tak sa mi spravili zrasty,“ priblížil nečakané patálie Ján Krivák. Po dvoch operáciách v košickej Šaci absolvoval tú tretiu v krajine našich severných susedov. Keď som prišiel do Poľska a pozreli sa na to, hneď ma poslali na vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Povedali mi, že tieto zrasty musia hneď odstrániť, inak hrozilo, že by som si už možno nezahral futbal.” Poslednú operáciu absolvoval vlani 5. decembra. Aby toho nebolo málo, pridružila sa k tomu aj žltačka. Stratil 10 kíl váhy, ale, našťastie, sa mu ich podarilo získať späť.

V sobotu 6. júla 2024 pred prípravným zápasom v Trebišove proti Michalovciam s radosťou zahlásil, že by mal zasiahnuť do hry v druhom polčase. A naozaj, v 69. minúte vystriedal za stavu 0:0 Gorosita a mužstvo v zostave s ním strelilo víťazný gól a vybojovalo výhru 1:0. „Nevedel som sa tohto momentu dočkať. Som rád , že som späť. Verím, že mi bude zdravie slúžiť a ja budem môcť mužstvu pomáhať na ihrisku,“ spokojne si vydýchol po zápase na tribúne trebišovského štadióna Ján Krivák. Radosť z jeho návratu mal aj tréner žlto-modrých Gergely Geri. „Som rád, že je už v poriadku a že absolvoval tento návrat. Verím, že postupne mu budú minúty na konto pribúdať a stane sa našou oporou, ako bol aj pred nešťastným zranením. Je to pre nás dôležitý hráč,“ poznamenal Gergely Geri po zápase v Trebišove, kde, mimochodom, ako hráč futbalovo vyrastal.

Futbalová pauza Jána Kriváka trvala presne 307 dní, mala víťaznú príchuť, čo však pre neho nebolo až také dôležité. Hlavne, že bol znovu na ihrisku a mohol znovu zasiahnuť do hry. „Bol to úžasný pocit. Samozrejme, mám ešte v hlave trošku strach a rešpekt z toho, že budem robiť všetko naplno, ale tá radosť prevláda. Verím, že to postupne príde a potom už na to nebudem vôbec myslieť. Som však rad, že noha drží, a naozaj sa po takej dlhej prestávke od futbalu cítim úžasne,“ rozplýval sa 31-ročný zadák, ktorý hneď po príchode na ihrisko ukázal súperom, kto je šéfom na obrannej polovici Košíc. Po slovnej výmene názorov s michalovským Enzom Arevalom videl žltú kartu. „Po jednom zo súbojov, ktorý som považoval za úplne bežný, som mu odvetil na jeho výčitky. Rozhodca nám obom udelil po žltej karte, ale on vyskakoval aj potom. Nič vážne sa nestalo, len som si robil svoju prácu,“ lakonicky konštatoval rodák z Vranova nad Topľou.

Ján Krivák sa pozastavil aj nad tým, že keď hral naposledy za FC Košice, tak vtedy mali žlto-modrí jeden káder, medzitým ďalší a teraz znovu iný. „A to už nehovorím o tom, že keď sme pred čosi vyše rokom vybojovali postup z druhej ligy, tak to tiež bola z väčšej časti iná partia. Teraz tu sú už iba Gallovič a Sovič, ale v kádri sú aj Pačinda a Kira. Samozrejme, teraz sú tu úplne iní chlapci. Viacerých z nich poznám aj z iných pôsobísk, respektíve zápasov, v ktorých sme proti sebe nastúpili ako súperi. Verím, že sa zomkneme a že budeme dobrá partia, a samozrejme, že sa to prejaví aj na ihrisku,“ podotkol Ján Krivák.

Keď sa vlani začiatkom septembra zachránil, spoluhráčom zaprial boj o prvú šestku. Pravdou však bolo to, že od víťazstva so Zlatými Moravcami ďalších 10 zápasov prehrali. Logicky nasledoval pád do spodnej šestice, ktorý napokon vyústil do úspešného boja o záchranu v záverečnom kole nadstavbovej časti. „Mojim osobným cieľom je postupne čo najviac nabrať hernú prax a nazbierať potrebnú minutáž. Chce to len čas a trpezlivosť. A čo sa týka klubu, budem hovoriť za seba, ale ja by som rád postúpil po základnej časti do prvej šestky. Máme na to všetky predpoklady a verím, že sa nám to aj podarí,“ dodal na záver debaty Ján Krivák.  

 FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI