Napriek streleckej i hernej prevahe sme nestačili na Skalicu

• 13.04.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice prehrali v stretnutí 5. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige doma so Skalicou 1:2, keď o jediný zásah v sieti súpera sa postaral v 90. minúte striedajúci Jones. Naše mužstvo sa najbližšie predstaví v piatok 19. apríla 2024 o 17.30 hod. v Trenčíne. Doma žlto-modrých následne uvidíme o týždeň v sobotu 27. apríla 2024 o 18.00 hod. proti Zlatým Moravciam.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší pristúpil k dvom zmenám v základnej zostave, do útoku sa namiesto Jonesa vrátil Obounet, a zraneného Kružliaka vymenil na pravom kraji obrany Šindelář. Hoci išlo o výmenu medzi dvomi doterajšími kapitánmi, s páskou na ľavej ruke vybehol premiérovo Žan Medved.

Žlto-modrí začali zhurta, už po 20 sekundách Obounet vybojoval loptu pre Faška, ktorý technickou strelou na žrď prinútil brankára Junasa vyškriabať loptu na roh. O päť minút sa po dlhom aute Fabiša lopta odrazila k Hočkovi, ktorého volej tesne minul skalickú bránu. Košičania pokračovali v nápore a v 24. minúte po faule na Faška mali výhodu priameho kopu z hranice pokutového územia. Loptu si postavil Fabiš a jeho technickú strelu opäť spod brvna vyškriabal Junas. O dve minúty si po rohovom kope vybojoval loptu Obounet a jeho bombu vyrazil pozorný brankár Junas. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo vzápätí, Junas dlhým výkopom založil akciu, na konci ktorej bol Matejov. Ten technickou strelou prekonal brankára Kiru a poslal hostí do vedenia. Košičania ešte pridali v útočnej snahe a vyrovnať mohli v 37. minúte po akcii Obouneta z ľavej strany, jeho center našiel Faška, ale toho zblokovala hradba skalických tiel. Ešte väčšiu možnosť mali žlto-modrí v 42. minúte, aktívny Obounet sa presadil na pravej strane, našiel Fabiša, ale obe jeho strely z dobrých pozícií trafili brániacich Skaličanov.

Aj po prestávke patrilo prvé slovo domácim, v 49. minúte Faško uvoľnil do behu Medveda, jeho center našiel Davisa, ktorého volej brankár Junas pokryl. V 50. minúte po strele Faška bol už gólman hostí prikrátky, ale zachránila ho žrď! O dve minúty zahrával Davis štandardnú z ľavej strany, jeho center našiel Medveda, ktorého zakončenie zblízka znovu zneškodnil Junas. Košičania pokračovali vo frontálnej prevahe a v 55. minúte po dlhom kope Kiru predĺžil Medved na Faška, ktorý išiel sám na brankára, ale Junas jeho čistú šancu vyrazil! Záhoráci iba bránili a domáci si vytvárali jednu šancu za druhou, jednou z nich bola aj situácia zo 62. minúty, kedy štandardku Faška tečoval tesne brány Innocenti. V 66. minúte hostia faulovali Galloviča, Faškov priamy kop tesne minul brvno! V 68. minúte Obounet prihral Innocentimu, ktorého bomba skončila na žrdi! V 72. minúte mohli skórovať aj hostia, Černekov center našiel hlavu Podhorína, ktorý trafil do žrde! V 81. minúte Jones nedovolene zastavil v šestnástke Alvesa, loptu si na biely bod postavil Podhorín a tvrdou strelou prekonal Kiru - 0:2. V 86. minúte mohol po prieniku Obouneta znížiť Jones, ale zblízka volejom mieril vedľa...V 90. minúte sa diváci konečne dočkali aj gólu v sieti hostí, individuálne sa presadil Jones a strelou pod brvno znížil na 1:2! V tretej minúte nadstaveného ešte pálil tesne vedľa žrde Innocenti, po ňom aj Medved, ale druhý gól už domácim nebolo súdené streliť.

Štatistika

FC Košice - Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 90. Jones - 27. Matejov, 82. Podhorín (11 m). ŽK: Obounet, Faško, Innocenti - Matejov, Sobczyk, Nagy, Mášik, Smékal, Junas. Rozhodovali: Očenáš - Pozor, Vorel - 2582 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Šindelář (77. Qose), Gorosito, Innocenti - Fabiš, Hočko, Gallovič (66. Jones), Davis (77. Petrák) - Faško, Medved, Obounet. Tréner: Ján Kozák mladší.

MFK: Junas - Krčík, Hradecký, Podhorín, Černek - Morong (89. Gaži), Nagy (70. Ranko), Mášik, Matejov (58. Davi Alves) - Sobczyk (58. Haša), Smékal. Tréner: Pavol Majerník.

Výsledky 5. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Žilina - Ružomberok 0:0, Slovan Bratislava - Dunajská Streda 0:0, Podbrezová - Trnava 0:2 (0:1),

skupina o záchranu: Trenčín - Zlaté Moravce 4:0 (2:0), Banská Bystrica - Michalovce 0:1 (0:0).