Nana Ntuli Nhlakanipho novým hráčom FC Košice!

  • 21.08.2021
  • Vytlačiť

Najnovšou posilou FC Košice je Nana Ntuli Nhlakanipho. Bývalý juhoafrický reprezentant do 20 rokov s holandským pasom má za sebou skúsenosti nielen z domácej súťaže, ale aj z Európy.


„Je to skvelý pocit byť v tomto klube. Všetci sa milo privítali, hráči, tréneri aj vedenie, za čo som nesmierne šťastný. Vždy, keď prichádzate do nového prostredia, privítanie do rodiny je veľmi dôležité. Ako hráč potom chcete pre tím odpracovať ešte viac. Teším sa už na prvý zápas,“ hlásil v prvom interview Nana.

Európa nie je pre odchovanca známeho klubu Orlando Pirates vôbec cudzia. Naposledy pôsobil v poľskom Sportise Lochowo. „Pôsobenia v Holandsku a Poľsku mi dali množstvo skúseností, v Európe som zotrval naozaj dlhý čas. Niekedy sa adaptujete dlhšie, ale keď je okolo vás taká rodina ako tu, tak ide všetko oveľa rýchlejšie. V tomto nevidím žiaden problém, môžem sa sústrediť iba na výkony.“

V prestupe do Košíc má prsty tréner Jozef Vukušič. „Zavolal mi kouč, či tu nechcem prísť. Ja som prišiel, odpracoval som dva týždne naplno a zapáčil som sa. Tréner má pozná niekoľko rokov z pôsobenia v Južnej Afrike. Pozná moju minulosť, pozná môj štýl hry. Mať ho ako trénera pre mňa znamená naozaj veľa, cítim sa potom lepšie. Nemôžem mu dostatočne poďakovať za to, ako mi verí a že mi dal túto šancu,“ vyzdvihol spojenie s trénerom FC Košice bývalý hráč Twente Enschede, kde pôsobil v akadémii a výbere do 21 rokov. Po zastávke v Holandsku sa Ntuli vrátil späť domov, v tíme Free State Stars v juhoafrickej Premier League ale nedostával veľa príležitostí.

25-ročný ofenzívny tvorca hry v rozhovore prezradil, ako sa prezentuje v zápasoch a na tréningoch. „Fanúšikovia môžu očakávať buldoga. Deväťdesiat minút tvrdej práce, počas ktorej odovzdám zo seba všetko. Rozmýšľam iba o víťazstve. Bijem sa za celý tím, o tom to má byť. Nerád však veľa rozprávam – chcem, aby ma ľudia poznali a súdili podľa výkonov. Ako ale vravím, na ihrisku som buldog.“

„Mal som čas ísť do mesta, ale budem sa opakovať – pre mňa je dôležitý futbal, adaptovanie sa do tímu a zvyknutie si na hru,“ dáva jasne najavo svoje priority nový muž v šatni. „Až potom môžem chodiť von a spoznávať okolie, teraz je to ale všetko o futbale. Na kultúru si zvykať nemusím, keďže prichádzam z Poľska. Niektoré slová sú tu podobné či rovnaké, jedlo je takisto skvelé. V Európe som už ale dlhé roky, tieto veci nie sú pre mňa prekvapivé. Jediné, na čo si musím zvyknúť, je nový tím a hra,“ uzavrel Nana.


Nana, vitaj v FC Košice! Nana, welcome to FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI