Namiesto duelu s Humenným prípravný zápas v Nyíregyháze

  • 11.11.2021
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice vyplnia týždňovú prestávku bez súťažného súboja prípravným stretnutím s maďarským druholigistom Nyíregyháza Spartacus na jeho pôde.


Vzhľadom na to, že pôvodne plánované 17. kolo II. ligy proti FK Humenné bolo odložené o dva týždne pre koronavírus v tíme nováčika, si našli košickí futbalisti náhradu v podobe prípravného zápasu.

„Po Slovane „U21“ sme mali dva dni voľna, počas týždňa sme už znovu tvrdo trénovali. V zápase proti Nyíregyháze dostanú šancu prevažne hráči, ktorí nehrávali, chlapci s väčšou minutážou budú hrať menej,“ poukázal na udalosti uplynulých dní a piatkový plán tréner Jozef Vukušič. „Máme hráčov ako Peter Kavka a Dávid Guba, ktorí si doliečujú menšie zranenia – oni proti Nyíregyháze hrať nebudú a verím, že pripravení budú ďalší týždeň. Súper je dobrý, je to druhá najvyššia maďarská súťaž a tradičný klub. Verím, že duel bude mať dobrú úroveň a poctivo nás pripraví na záver jesene. Chceme vidieť hráčov, ktorí toľko nehrávali a na pohár v Rohožníku to zmixovať, Slovnaft Cup zoberieme maximálne vážne.“

Do konca jesene je rozlúštená aj brankárska otázka, jasná je aj absencia najlepšieho ligového strelca v dohrávke 17. kola. „Jedno je isté. Proti Nyíregyháze a aj v pohári bude v bráne Frederik Valach. Tak sme to mali dlhšie naplánované a tak to ideme urobiť. Igor Šemrinec dostane na dve stretnutia voľno. Tiež vieme, že pre žlté karty nebude môcť v Humennom hrať José Cortés, aj týmto sa budeme musieť zapodievať. Ako však hovorím, zajtra v Maďarsku ideme splniť úlohy a pozrieť sa na našich hráčov – v akej sú forme a ako sa sami ponúknu do zostavy proti Rohožníku,“ doplnil Jozef Vukušič.


Zostávajúci program FC Košice v roku 2021:

Prípravný zápas: Nyíregyháza Spartacus vs. FC Košice – 12.11. o 11:00

Slovnaft Cup, 4. kolo: FC Rohožník vs. FC Košice – 21.11. o 13:00

II. liga, 17. kolo: FK Humenné vs. FC Košice – 27.11. o 13:00


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI